Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Premiérka Radičová nemá politickú silu - chelemendik.sk

 

Premiérka Radičová nemá politickú silu

2020-05-25  (05:11)

 - Premiérka  Radičová nemá politickú silu

Fico: Možno sa raz zobudíme a zistíme, že premiérom je niekto iný

16.10.2010

Kauza hayekovci je typickým príkladom toho, že premiérka Iveta Radičová nemá politickú silu. V rozhovore to uviedol šéf Smeru Robert Fico s tým, že je ľahko použiteľným nástrojom, a to jej raz zlomí krk.

Súčasná vláda bola podľa predsedu Smeru Roberta Fica dokonalá v nadávaní na jeho kabinet.
 

"Môžu ju použiť, aby zohrala nejakú úlohu v prvých mesiacoch. Možno sa raz zobudíme a zistíme, že nie je premiérka, ale je tam niekto iný z pravicovej koalície," poznamenal.

Fico spomenul odvolávanie bývalého ministra pôdohospodárstva za HZDS Miroslava Jureňu. Žiadal som ho, aby odstúpil z funkcie a on to odmietol. Povedal som mu, že mu ráno o päť minút deväť zavolám a keď mi zopakuje tú istú odpoveď, tak o deviatej pôjdem k prezidentovi s návrhom na jeho odvolanie. Jeho reakcia bola toto nikdy neurobíte, lebo si to nemôžete dovoliť. Sú veci, kde som mohol ísť do súboja, lebo som bol predsedom silnej politickej strany. Ale s kým pôjde pani Radičová do súboja? Sama so sebou? Kto sa s ňou bude baviť, keď sa medzi sebou bavia predsedovia politických strán?" zamyslel sa.

Najväčšie starosti s OKS 

Súčasná vláda podľa neho za 100 dní neukázala nič. Domnieva sa, že bola dokonalá iba v nadávaní na neho a jeho kabinet. "Toto zvládla perfektne. Ale nepočul som nič koncepčné," zdôraznil. Expremiér očakával iný nástup aj to, že využije priaznivú mediálnu atmosféru a že sa ujme moci s istou mierou noblesy. "Ale zdá sa, že toto slovo je pre nich príliš cudzie," konštatoval.

Je toho názoru, že najväčšie starosti vládnej koalícii môže vyvolať OKS. Nie však kvôli tomu, že by sa postavili na stranu Smeru. "Ich dogmatickosť môže spôsobovať v niektorých situáciách problémy a mám taký pocit, že bezmocnosť Bélu Bugára voči týmto štyrom ľuďom začína byť do neba volajúca," upozornil expremiér.

Ďalšie otázky by mohli vyplynúť aj z nerešpektovania elementárnych pravidiel hry v parlamente zo strany Richarda Sulíka (SaS). Pripomenul jeho nedávne slová na adresu odvolaného štátneho tajomníka ministerstva dopravy Ivana Švejnu (Most-Híd), čím ako zdôraznil, urazil veľa poslancov koalície. Šéf NR SR Sulík totiž nepovažuje jeho odstúpenie za riešenie kauzy hayekovci. Vyhlásil, že Švejna bude mať tie isté peniaze, dostane 6000 eur odstupné, bude mať menej roboty a nebude za nič zodpovedný. "Myslím si, že toto mu tak ľahko nezabudnú a ani iné veci, ktoré urobil a povedal. Je to absolútny dešpekt k NR SR, ktorý môže byť dovnútra veľmi problematický," prízvukoval Fico. Poukázal tiež na ideologické rozhranie medzi SaS a KDH. Predpokladá však, že si na to budú dávať pozor a nepríde k vzájomným provokáciám.

"Úchylkami" ako sú Obyčajní ľudia sa Fico nezaoberá

Zoskupenie okolo občianskeho hnutia Obyčajní ľudia komentovať nechcel. "Bol som štyri roky predsedom vlády a vediem veľkú stranu, nemôžem sa zaoberať týmito úchylkami na slovenskej politickej scéne," zdôvodnil.

Na druhej strane uznal, že kabinet pod jeho vedením spravil množstvo chýb. Nechce, aby vznikol dojem, že za jeho éry bolo všetko dokonalé bez nedostatkov a škandálov. "Ale niesli sme za to zodpovednosť. HZDS je mimo parlamentu, SNS je deklasovaná. My sme obstáli, ale za cenu, že nie sme vo vláde," vymenoval. Ako podotkol, snažil sa ministrov riadiť tak, aby vláda vytvárala jeden fungujúci celok. "Ale taký obrovský rozmer chaosu ako je teraz, tu nikdy nebol," uzavrel.

Média nám ubližovali, myslí si Fico

Médiá podľa Fica jeho strane a vláde veľmi ubližovali. "Nechcem sa sťažovať. Som o tom absolútne presvedčený. Len iný predseda vlády by pochopil, prečo predseda vlády má niekedy strnulú tvár. Povinností bolo toľko, že nebolo príliš veľa času na zábavu, alebo úsmevy," povedal Fico.

Expremiér tvrdí o sebe, že je človek, ktorý sa vie výborne zabaviť v spoločnosti a sám robil chybu, že nedokázal svoju prirodzenú tvár dostať do verejnosti. "Médiá ma vykresľovali ako chladnokrvného cynika. Chladnokrvný cynik určite nie som," vyhlásil.

Fico po odchode z vlády do opozície si necháva na tvári strnisko. " Nie je to zmena imidžu, ale je to určitý prejav odpadnutia najväčšieho stresu. Možnože nejaká miera úľavy, ktorá predsa len prišla, či chceme, alebo nechceme. Aj keď na druhej strane by som klamal, keby som povedal, že by sme nechceli vládnuť ďalej," uviedol predseda Smeru.

TASR, SITA 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |