Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico: Korupcia je vážny problém - chelemendik.sk

 

Fico: Korupcia je vážny problém

2020-06-04  (07:23)

 - Fico: Korupcia je vážny problém

Korupcia a klientelizmus je vážny problém Slovenska, tvrdí Robert Fico

Bratislava 1. apríla (TASR) - Korupcia a klientelizmus je vážny problém, ktorý má na Slovensku dlhú tradíciu a hlboké korene. "Nebudem sa tváriť, že nemáme na Slovensku problém s klientelizmom a korupciou," vyhlásil premiér Robert Fico (Smer-SD) na dnešnom stretnutí s predstaviteľmi Francúzsko-slovenskej obchodnej komory v Bratislave.

Porovnávať však ich úrovne v jednotlivých vládnych obdobiach nemá podľa neho žiadny význam.

Najsilnejšia vládna strana je podľa svojho predsedu pripravená v budúcnosti prijímať aj také opatrenia na boj s korupciou, na ktoré možno doteraz nebola politická vôľa. "Naši koaliční partneri odmietli centrálne verejné obstarávanie, ktoré sme navrhovali v roku 2006. Toto bude pre nás pomerne významná téma pri rokovaniach o zostavení novej vlády a budeme túto tému klásť na stôl," zdôraznil. Okrem boja proti klientelizmu môže tento nástroj priniesť aj významné úspory do verejného obstarávania v odhadovanej výške 15 až 20 %.

Smer-SD má podľa Fica aj konkrétne predstavy o zmenách v súdnictve. "Máme pripravené dva pomerne radikálne kroky vo vzťahu k slovenskému súdnictvu. Budú to rozhodnutia, ktoré významne pomôžu k skvalitneniu sudcovského prostredia, o ktorom je toľko diskusií," vyhlásil šéf vládneho kabinetu bez bližších detailov. Podrobnosti jeho strana predstaví na svojej programovej konferencii v utorok 6. apríla.

V súvislosti s bojom proti korupcii premiér prítomným podnikateľom pripomenul nedávno prijatý zákon o preukazovaní pôvodu majetku, ktorý v parlamente presadil Smer-SD s podporou opozície. Nedostatky, ktoré tejto právnej norme vyčítajú novinári, pritom označil za "bludy". "Zákon je veľmi prísny a záleží len od orgánov činných v trestnom konaní, ako sa k nemu postavia. Ak ho budú aplikovať správne, môže pôsobiť veľmi preventívne do budúcnosti," zdôraznil Fico.

Jeho strana bude aj v budúcom volebnom období trvať na tom, aby na čele Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) stál predstaviteľ opozície, ktorého si sama navrhne a ktorého bude musieť vládna väčšina rešpektovať. Zároveň sa zaviazal udržať fungovanie všetkých špecializovaných inštitúcií zameraných na boj proti korupcii, ako je napríklad Špecializovaný trestný súd. "Bol tlak na zrušenie špeciálneho súdu cez rozhodnutie ústavného súdu, my sme však našli riešenie a schválili sme taký zákon, ktorý umožňuje existenciu tejto inštitúcie," dodal Fico.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |