Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico: Je nebezpečné a nezodpovedné spochybňovať prijatie eura - chelemendik.sk

 

Fico: Je nebezpečné a nezodpovedné spochybňovať prijatie eura

2020-06-30  (15:36)

 - Fico: Je nebezpečné a nezodpovedné spochybňovať prijatie eura


TASR  

Za nezodpovedné a nebezpečné považuje predseda Smeru-SD a podpredseda NR SR Robert Fico výroky spochybňujúce prijatie eura.
 

"Našťastie to povedal iba Richard Sulík a každý sa na tom pousmial. Zoberme si, keby celá vládna koalícia začala takto rozprávať," upozornil Fico na možné riziká takýchto vyjadrení. Podľa jeho slov bolo správne, že premiérka Iveta Radičová aj minister financií Ivan Mikloš tieto slová okamžite odmietli. Inak by podľa neho spôsobili paniku na slovenskom finančnom trhu.

Fico odmieta, aby niekto kvôli titulným stránkam v novinách a prekrytiu iných nezmyslov prišiel s úvahou o návrate ku korune. Šéf NR SR a SaS Sulík vyvolal nedávno rozruch na politickej scéne vetou, že "je najvyšší čas, aby Slovensko prestalo slepo veriť rečiam lídrov eurozóny a pripravilo si plán B, teda návrat ku korune".

Prijatie eura označil líder opozície za jeden z najväčších úspechov SR. "Problém nemá euro, problém majú niektoré členské štáty eurozóny za to, že neboli možno finančne tak zodpovedné, ako mali byť," uviedol. Euro je podľa neho výborný projekt, treba sa ho držať a treba "držať palce" Nemecku a Francúzsku, aby všetky problémy, ktoré momentálne eurozóna má, sa vyriešili. Ako ďalej zdôraznil, Slovensko musí participovať na rozhodnutiach eurozóny, inak by bolo vnímané ako nezodpovedný partner.

Za hypotetickú označil otázku, ako by sa zachovala jeho vláda, keby v súčasnosti rozhodovala o tom, či prijať, alebo neprijať euro. "Ani sa len nepokúšajme spochybňovať euro, to by bola najväčšia chyba, akú môžeme urobiť," varoval Fico. Pripomenul, že k 1. januáru 2009 prijímala jeho vláda euro s podporou viac ako 85 percent ľudí.

"Boli sme vnímaní ako krajina, ktorá zaviedla euro najhladšie a najtichšie," poznamenal s tým, že zavedením eura sa zhodnotili vklady ľudí, dobre sa nastavil konverzný kurz, priaznivý ohlas to malo u podnikateľských subjektov. "Za týchto podmienok sa domnievam, že treba zaťať zuby a vydržať," dodal.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |