Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fico: HZDS patrí do parlamentu - chelemendik.sk

 

Fico: HZDS patrí do parlamentu

2020-05-25  (05:05)

 - Fico: HZDS patrí do parlamentu

Fico: HZDS patrí do parlamentu pre jeho úlohu v novodobých dejinách


1.1.2010


HZDS patrí podľa predsedu Smeru Roberta Fica do parlamentu. "HZDS zohralo v novodobých dejinách Slovenska dôležitú úlohu. Bolo rozhodujúcou silou pri vzniku štátu 1. januára 1993. Skôr sa treba trpezlivo pozerať, že či bude vo vnútri tejto strany nejaká sila, či už priamo riadená pánom Mečiarom, alebo vznikne nejako samostatne, ktorá dokáže oživiť nejaký potenciál tejto strany, pretože je to strana, ktorá podľa môjho názoru do parlamentu patrí...." povedal Fico.
 
"Patrí tam z hľadiska toho, čo urobila v tejto krajine, pretože je zaujímavé, že politické strany, ktoré hlasovali proti Ústave, boli proti Slovenskej republike sú dnes v parlamente, a strana, ktorá založila alebo bola pri vzniku tejto krajiny, tak je zase mimo," dodal.

Podľa Fica sa Smeru integráciou ľavicových strán podarilo niečo, čo sa pravici doteraz nepodarilo, stredoľavý priestor dostať pod jednu politickú stranu. "Dnes ešte niekde na úrovni 0,5 % osciluje KSS, ktorá je skôr vnímaná ako extrémna ľavica. Určité rezíduum ľavicových voličov určite je aj v HZDS, hoci voliči k tejto strane sa nehlásili kvôli hodnotovej výbave, skôr to bol akýsi ťažko popísateľný emocionálny vzťah voliča na predsedu HZDS. Toto bola pravdepodobne taká najvýznamnejšia príčina, prečo HZDS malo svojich voličov. Ale aj z týchto voličov, ktorí sú veľmi emotívne naviazaní na pána Mečiara, je určite časť voličov, ktorá patrí do stredoľavého spektra," povedal Fico. Nechce však uvažovať o možnej fúzii z HZDS.

Fico po voľbách povedal, že navštívi Vladimíra Mečiara, ale doteraz tak neurobil. "Navštívim ho. Tiež máme toho veľa, ale nie je to o tom. Ja som s pánom Mečiarom mal veľmi korektné vzťahy. Myslím, že to potvrdí aj on. Niekedy sa zablýskalo, lebo predmety, ktorými sme sa zaoberali, boli veľmi náročné, ale vždy sme takisto boli k sebe veľmi solídni, ja si to veľmi vážim," uviedol.

Smeru sa tento rok nepodarilo zintegrovať Hnutie za demokraciu, ktoré najskôr so spojením súhlasilo, neskôr svoj postoj zmenilo. "Je to ich rozhodnutie. My sme im ponúkli priestor na život. Malé strany už na Slovensku nemajú šancu. Jednoducho slovenská politická scéna ide opačnou cestou. Ide cestou integrácie a ja si niekedy kladiem otázku, že kde niektorí ľudia berú energiu, ktorí už boli v desiatich stranách, že znovu založia ďalšiu a ďalšiu politickú stranu. Ale treba ich nechať, o tom je politický systém. Ale malé strany nemajú šancu prežiť," povedal.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |