Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fica vypískali pri odhaľovaní sochy v Komárne - chelemendik.sk

 

Fica vypískali pri odhaľovaní sochy v Komárne

2019-12-11  (10:38)

 - Fica vypískali pri odhaľovaní sochy v Komárne

Premiér odhalil v Komárne sochu Cyrila a Metoda

4. júla 2010  21:07 - aktualizované 5.7.2010  16:35  

Mesto Komárno dostalo asi štyri metre vysoké súsošie Cyrila a Metoda. Novú dominantu mesta na kruhovom objazde odhalil v nedeľu premiér Robert Fico s ministrami a županmi. Primátor Tibor Bastrnák (Most) na slávnosť nebol pozvaný. Priaznivci tlieskali a demonštranti kričali, že je to arogancia moci.

Premiér označil umiestnenie sochy na Kossuthovom námestí za symbolické, pretože je to križovatka ciest do Bratislavy, Budapešti a Nových Zámkov. "Verím, že občania Komárna preukážu dostatok cností voči súsošiu svätých Cyrila a Metoda, ktorí sú pre Slovákov apoštolmi najvyššieho rangu," uviedol premiér.

Za trikolóru potiahol predseda vlády spoločne s nitrianskym županom Milanom Belicom a predsedom Matice slovenskej Jozefom Markušom.


Bojovník za autonómiu juhu Slovenska, podnikateľ János Bósza vyzýval policajtov, aby rozpustili zhromaždenie, pretože nebolo ohlásené. Nitrianska policajná hovorkyňa však pre Pravdu uviedla, že organizátor - úrad vlády, ich "vopred požiadal o zabezpečenie spoločenskej udalosti." Dodala, že policajti nezasahovali.

Aj okresný predseda Smeru Vladimír Matejička, ktorému sa Fico verejne poďakoval za pomoc pri presťahovaní súsošia, zdôrazňoval, že v súvislsoti s osadením súsošia bolo všetko v súlade so zákonmi. "Súsošie stojí na štátnej ceste. Je to štátny pozemok, preto nepotrebujeme súhlas mesta." Dodal, že má povolenie od policajtov. Podľa neho nezavadzia šoférom vo výhľade.Primátor Komárna Tibor Bastrnák akciu kritizoval. "Nikto nemôže postaviť takúto sochu bez súhlasu mesta. Je veľa otáznikov a budeme sa pýtať." Na otázku, či plánujú sochu odstrániť, odpovedal, že zatiaľ neuvažujú o konkrétnych krokoch a určite nebudú robiť násilnosti.

Kvôli bronzovému Cyrilovi a Metodovi sa vedú v Komárne spory už roky. Matičiari sa nevedeli dohodnúť s mestom, sochu nakoniec dali na priečelie svojej budovy. Odtiaľ sa premiestnilo na spomínaný kruhový objazd.

Zdroj: pravda.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


danica   |   2010-07-05  (21:35)
64%  
mínus plus
  Umiestnenie sochy bol asi najposlednejsi akt narodovectva byvalej vlady, ktoreho sme mohli byt svedkami. Buduca vlada nebude mat na nieco podobne "gule"! Skor "domrvia" zakony a symboly, ktore tu uz nejako funguju...


Peter Vališ   |   2010-07-06  (10:46)
58%  
mínus plus
  No skôr ako "gule" jej bude chýbať chuť, niečo vlastenecké podniknúť. Od "tátokrajinistov" nič iné ani čakať nemožno


ludmila sulokova   |   2010-07-06  (10:47)
62%  
mínus plus
  Velmi pekne to vytihol Vladimir Miklas v Slove citujem
Súdnemu človekovi ťažko pochopiť právne aspekty bezmocnosti štátu osadiť na svojom území sochu pomník velikánom našej dávnej minulosti, patrónom Slovenska a celej Európy, na ktorých duchovné dedičstvo sa odvoláva preambula Ústavy SR. Teda osobnostiam, ktoré svojím poslaním, duchovnou a kultúrnou prácou znamenali civilizačný predel nielen v živote našich predkov, ale aj celého slovanského sveta a národov strednej Európy.
Dosť sa prehliada fakt, a u našich južných susedov osobitne, že arcibiskup Metod, po smrti svojho brata Konštantína-Cyrila, dosiahol v Ríme zriadenie cirkevnej organizácie na Veľkej Morave nezávislej od Frankov a neskoršie i nitrianskej diecézy. Táto okolnosť zohrala rozhodujúcu úlohu aj v živote starých Maďarov, keď sa po roku 955 začali orientovať na usadlý spôsob života a prikláňať sa ku kresťanstvu. Bez tohto akceleračného faktora by nebolo ani kultu sv. Štefana, resp. by sa oneskoril proces christianizácie Maďarov.


lidinka   |   2010-08-24  (17:06)
55%  
mínus plus
  Dobrý článok aj video, dobre načasované a zorganizované, veľmi sa mi to páčilo, hlavne vystúpenie p.Fica, a matičiarov. Ešteže na Slovensku sú politici, ktorí fandia a hlásia sa Slovensku a za to im patrí vrelá vďaka, za nás, za všetkých!!!

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |