Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Facka véčkarom sa pripravovala dlho - chelemendik.sk

 

Facka véčkarom sa pripravovala dlho

2020-05-29  (08:25)

 - Facka véčkarom sa pripravovala dlho

 
Politické zemetrasenie v českej koaličnej strane Veci verejné sa rodilo tak dlho, ako trvá tehotenstvo. "Táto akcia je projekt spoločný, tri štvrte roku chystaný," hovorí ženský hlas na nahrávke, ktorú získal časopis Týden.

Má ísť o slová poslankyne Kristýny Kočí, ktorá patrí medzi hlavných vzbúrencov vo Veciach verejných, prezývaných véčkari.

Portál iDnes stručne opísal zmysel hlavnej časti nahrávky: "Šéf poslancov občianskych demokratov Petr Tluchoř prinútil premiéra Petra Nečasa pod hrozbou politického odstrelu v ODS, aby vytiahol do boja proti Veciam verejným. Plán sa pripravoval deväť mesiacov."

Vyústením krízy bola minulý piatok demisia ministra dopravy Víta Bártu, ktorý je hlavným sponzorom véčkarov, lebo vyšlo najavo, že do politiky vstúpil s cieľom získať štátne zákazky a vernosť niektorých spolustraníkov v Poslaneckej snemovne si kupoval za peniaze, ako napríklad prezradila Kočí. Nečas zároveň navrhol prezidentovi Václavovi Klausovi, aby odvolal ďalších dvoch ministrov z Vecí verejných - šéfa strany Radka Johna (riadi rezort vnútra) a Josefa Dobeša (má na starosti školstvo).

Kočí od včerajšieho zverejnenia nahrávky nedvíha mobil, informovali české médiá. Podľa časopisu Týden je pravdepodobné, že ide o jej hlas, pretože reportéri si overili, že naozaj sedela v jednej pražskej kaviarni, kde niekto tajne zhotovil zvukový záznam, keď debatovala s dvoma kolegami.

Ak sa potvrdí pravosť nahrávky, bude to naznačovať, že jedno z krídel v Nečasovej ODS sa rozhodlo rozložiť poslanecký klub véčkarov a vypudiť z vlády troch spomínaných ministrov. Spolustraníci verní Bártovi súčasne tvrdia, že išlo o sprisahanie proti predsedovi vlády. "Ak bola tendencia dostať jednu stranu z koalície, tak to nie je len útok proti Veciam verejným, ale aj proti tejto vláde. Je tu evidentná frakcia vnútri ODS, ktorá nechce Nečasa na jej čele," citoval Dobeša portál Lidové noviny

John vyslovil nad nahrávkou zdesenie a bude žiadať vysvetlenie na rokovaní koaličnej rady. "Nepochybovali sme, že Veci verejné boli vystavené pokusu o prevrat zvonku," povedal podľa portálu iDnes.

Nečas odmietol tvrdenie, že pri rozhodovaní o odvolaní véčkarských ministrov sa ocitol pod tlakom Tluchořa. "Nikto na mňa nemohol a nesmel tlačiť. Je to smiešna úvaha," citoval ho portál Aktuálně.
Názory Čechov na politické dianie

* Vypísanie predčasných volieb podporuje 54 % opýtaných, proti je 37 %, zvyšní nemajú jasný názor.

* Voľby by vyhrali sociálni demokrati (34,4 %) pred občianskymi demokratmi (17,1 %).

* Do Poslaneckej snemovne by sa tiež dostali TOP 09 (14,5 %), komunisti (12,1 %), Veci verejné (8,4 %) a ľudovci (5,4 %). Ďalšie strany by neprekročili hranicu 5 percent.

Zdroj: prieskum agentúry SANEP

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/facka-veckarom-sa-pripravovala-dlho-d6s-/sk_svet.asp?c=A110413_223816_sk_svet_p58#ixzz1JThKjJI0


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |