Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Facebook má pol miliardy užívateľov - chelemendik.sk

 

Facebook má pol miliardy užívateľov

2020-06-01  (23:30)

 - Facebook má pol miliardy užívateľov

25.7.2010

San Francisco - Internetová sociálna sieť Facebook prekonala magickú hranicu pol miliardy užívateľov a je na najlepšej ceste pokoriť v neďalekej budúcnosti aj miliardovú hranicu.

S odvolaním na zdroje z vedenia siete to napísal list Financial TImes. Rýchly nárast Facebooku dokumentuje fakt, že hranicu 400 miliónov užívateľov prekonal iba na začiatku tohto roku.

Pre porovnanie vyhľadávač Google používa mesačne na celom svete cez 900 miliónov ľudí. Yahoo zhruba 630 miliónov.

"Dá sa očakávať, že nakoniec približne 80, možno 90 percent všetkých ľudí na planéte, používajúcich internet, bude aj na Facebooku," uviedol vo Financial Times analytik mediálneho trhu Ray Valdes. Výnimkou je podľa neho Čína, v ktorej vláda prístup na internetové siete čiastočne a niekedy aj úplne blokuje. Podobná situácia je v Iráne.

Obrat Facebooku sa pomaly blíži k miliarde dolárov

Facebook využíva z tých, ktorí pravidelne chodí na internet, 92 percent Turkov, 87 percent Indonézanov, 80 percent Britov a 67 percent Američanov. Takmer tretinu všetkých užívateľov na svete tvoria ale Američania. Na druhom mieste je Veľká Británia, tretia je Indonézia.

Facebook rastie v poslednom období výrazne medzi portugalsky hovoriacimi užívateľmi, predovšetkým vďaka Brazílii. Počet Brazílčanov na Facebooku vzrástol za posledný rok z 1,2 milióna na 6 miliónov. Rýchly nárast zaznamenáva sieť aj Rusku, na Ukrajine a v Thajsku.

Facebook je fajn. Ale pozor, môže vás pripraviť o prácu 

Počet českých užívateľov sa odhaduje na niečo málo pod milión, slovenských cca milión a pol. Zisky firmy Facebook sa za minulý rok pohybovali na úrovni približne 800 miliónov dolárov.

Generálny riaditeľ Mark Zuckerberg, ktorý v roku 2004 sieť založil, ale stále neuvažuje o tom, že by akcie svojej firmy uviedol na burzu.


Zdroj: aktualne.cz


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |