Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Experti sa nezhodli, či je na nahrávke Ficov hlas - chelemendik.sk

 

Experti sa nezhodli, či je na nahrávke Ficov hlas

2020-01-18  (22:09)

 - Experti sa nezhodli, či je na nahrávke Ficov hlas
1. júla 2010  16:53
Českí experti sa nezhodli na tom, či na nahrávke o podozrivom financovaní najsilnejšej vládnej strany Smer počuť hlas jej šéfa a dosluhujúceho premiéra Roberta Fica. Kým odborníčka na audioexpertízu Marie Svobodová sa priklonila k názoru, že ide o Ficov hlas, iný expert - Zdeněk Švenda si tým istý nebol. Napísal to vo svojom najnovšom vydaní týždenník Plus 7 dní.

Len niekoľko dní pred júnovými parlamentnými voľbami sa objavila nahrávka, na ktorej hlas podobný Ficovmu hovorí, že zohnal pre stranu sponzorov, ktorí by vraj mali zabezpečiť desiatky miliónov korún. Nahrávka údajne vznikla pred voľbami v roku 2002 a mala naznačovať, že Smer získaval peniaze na svoje fungovanie aj sľubmi, že sprostredkuje pre vybraných podnikateľov štátne zákazky. Fico nahrávku označil za podvrh.

Týždenník dal odborníkom na porovnanie spornú nahrávku a oficiálny záznam z nedávnej tlačovej konferencie Roberta Fica. "Rečník na oboch nahrávkach je pravdepodobne jeden a ten istý," uviedla Svobodová, ktorá je súdnou znalkyňou v oblasti audioexpertízy a fonoskopie. Zhody sú podľa nej aj v spôsobe frázovania či melódii reči. Nepatrné rozdiely sú v tempe reči, čo však môže byť ovplyvnené komunikáciou a emóciami, dodala.

Iný odborník jednoznačnosť nahrávok nepotvrdil, ani nevyvrátil. "Nepodarilo sa potvrdiť, že ide o totožnú osobu, ale je nutné vziať do úvahy rozdielne charakteristiky záznamových zariadení. Nedá sa však ani povedať, že ide o rôzne osoby. Iba sa nepodarilo tieto osoby stotožniť," poznamenal pre týždenník súdny znalec z odboru automatického rozoznávania reči Švenda.

Krátko po zverejnení nahrávky oslovil špecialistu aj spravodajský portál Sme.sk. Jaroslav Stráňavský tvrdil, že hlas na nahrávke patrí určite premiérovi.
O zázname rozhodne Generálna prokuratúra, ktorá už skôr tvrdila, že ho nechá preskúmať.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |