Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Expert: Macedónsko sa nachádza na pokraji destabilizácie - chelemendik.sk

 

Expert: Macedónsko sa nachádza na pokraji destabilizácie

2020-01-19  (05:55)

 - Expert: Macedónsko sa nachádza na pokraji destabilizácie

13.5.2015

Špeciálna operácia proti ozbrojenému zoskupeniu v mestečku Kumanovo na severe Macedónie vyostrila politický konflikt v tejto krajine, domnieva sa expert na Balkáne Franc–Lothar  Altman.

"Teraz  je táto krajina  rozdelená na tri častí: vláda, opozícia a teraz ešte aj  Albánci. Žijúci  v Macedónii, predstavitelia tejto národnosti v poslednom čase stále viac vzďaľovali  od politiky, no všetko sa zmenilo v priebehu nedávnych udalosti, a teraz sa krajina nachádza na pokraji  plnej destabilizácie“,  povedal v rozhovore  pre Deutsche Welle.

„V apríli, na krátky čas bola obsadená policajná stanica na severe Macedónska. Stalo sa to úplne  neočakávane. Informácie o existencii neveľkej albánskej skupiny, ktorá sa snažila násilím rozdeliť  albánskych obyvateľov  severozápadných regiónov od Macedónska, existovali už predtým. Náhly útok na policajnú stanicu prinútil všetkých k ostražitosti. To, čo sa udialo počas víkendu, samozrejme je oveľa vážnejšie, v dôsledku čoho bolo zabitých 22 ľudí  a 14 bolo zranených“, - dodal.

Podľa slov Altmana, v súčasnej dobe v Macedónsku pokračuje boj medzi opozíciou a vládou, ktorý vypukol kvôli škandálu odpočúvania občanov. Ďalšie informácie o tomto škandále opozícia zverejňuje postupne.

„A teraz opozícia tvrdí, že vláda chce odvrátiť pozornosť verejnosti od tohto škandálu, predstavujúc konflikt s Albáncami ako hrozbu štátu. Takto vládnuce moci oznamujú: vy, opozícia, svojou činnosťou ste spôsobili, že proti štátu  sú teraz aj Albánci, ste spoluvinníkmi toho, čo sa udialo, pretože obviňujete vládu z jej nedemokratickosti, utláčania médií a odpočúvania všetkých a každého“, povedal expert.

Podľa jeho názoru existuje nebezpečenstvo, že ku konfliktu sa pridružia Albánci z Kosova a možno aj z Albánska. Je možné, že tento konflikt sa rozšíri za hranice štátu,  myslí si Altman.

Pripomeňme si, v priebehu špeciálnej operácie na odstránenie ozbrojenej skupiny bojovníkov v macedónskom meste Kumanovo zahynulo osem policajtov, 14 teroristov bolo zabitých.

Podľa informácií miestneho ministerstva vnútra, ide o dobre ozbrojených, pripravených a vycvičených členov, ktorí  vstúpili nezákonné do Macedónska „ z územia susediacej krajiny“ pre vykonanie teroristických činov a útokov na verejné inštitúcie.

Podľa známych zdrojov, za prípravu teroristických činov je zodpovedná albánska skupina  „Oslobodzujúca národná armáda“, ktorá spolu s ďalšími tajnými a ilegálnymi albánskymi formujúcimi sa skupinami za svoj  hlavný cieľ vyhlásila boj za zjednotenie všetkých regiónov, obývaných etnickými Albáncami, do jedného štátu.

Zdroj:  http://vz.ru/news/2015/5/12/744733.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |