Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Exkluzívne interview Radovana Karadžiča pre Hlas Ruska - chelemendik.sk

 

Exkluzívne interview Radovana Karadžiča pre Hlas Ruska

2020-05-31  (18:23)

 - Exkluzívne interview Radovana Karadžiča pre Hlas Ruska

 

 Najviac sa bojím, že Srbsko môže vstúpiť do EÚ a vtedy stratí hlavné hodnoty a skončí nezvratným úpadkom, veď krajina už v mnohom stratila svoju duchovnosť.

Otázka: „Pre celý svet ste politik a bývalý prezident Srbskej republiky majúci doktorský titul z psychiatrie. Ale iba v Rusku Vám udelili prestížnu literárnu cenu – Medzinárodnú cenu v oblasti umenia a literatúry Michaila Šolochova, hoci Vaše diela sa neraz vydávali tak v bývalej Juhoslávii, ako aj v novom Srbsku. Čo je to: potvrdenie starej pravdy, že niet proroka vo svojej vlasti“?

 Odpoveď: Veľmi by som si chcel myslieť, že porota mi neudelila cenu Šolochova preto, že som politik. V akomkoľvek prípade som za túto cenu veľmi vďačný. Veľmi málo básnikov nájde pochopenie širokého kruhu čitateľov. Náš život je natoľko zložitý, že ľudia nemajú motiváciu obrátiť sa na jemné matérie. Nie som väčší prorok ako ktokoľvek iný, ale možno častejšie počúvam svoju dušu. Môže to každý. Ježiš Kristus povedal: „Majúci oči nech vidí, majúci uši nech slyší“. Prorok Mohamed zaviazal čítať modlitby päťkrát denne. Vystupujem za to, aby mal každý človek toľko „posvätných okamihov“, koľko potrebuje. A vtedy sa každý bude môcť dotknúť hĺbkou svojej duše Božských výšin. A vtedy ľudia znovu začnú vidieť“.

 Otázka: „V politickej zbierke „Všejeseň“ vydanej v ruskom jazyku v roku 2004, je báseň Sarajevo. Upozornili ste, že s lyrickým hrdinom tejto básne sa môže identifikovať akýkoľvek obyvateľ Sarajeva – či už Srb, Chorvát alebo moslim. V hre „Sitovácia“ takisto píšete, že Bosna je tak srbská, chorvátska, ako aj moslimská. Dnes Vás – autora týchto veršov – obviňujú z genocídy. Ako by to klasifikoval Váš znamenitý kolega Zigmund Freud?“

 Odpoveď: „Túto poému som napísal pred 30 rokmi, nie je o vojne, ale o neurčitosti nášho bytia. Ľudstvo prežilo nielen zemetrasenia a priemyselné emisie, ale aj „zmenu“ bytia v hlbšom zmysle. Hrdina hry veľkého srbského spisovateľa Petara Kočiča David Štrbac vravel, že Bosna nepatrí Davidovi, ani Imperátorovi a ani armáde. Komunisti hovorili, že Bosna – to sú Srbi, Chorváti a moslimovia. Zdá sa mi, že David Štrbac opísal Bosnu presnejšie: Vtedy ako aj teraz je oveľa ľahšie nedefinovať Bosnu ako Bosnu. Čo sa týka obvinení na moju adresu, Freud by na ne odpovedal nasledovne – vezmite Vaše projekcie naspäť“.

 Otázka: „Vašu humoristickú hru „Sitovácia“ nedávno vydali v ruskom jazyku. Jeden z jej hrdinov sa priznáva, že nemá rád „humanistov“. O akých humanistov ide?

 Odpoveď: „Pod humanistami chápem ľudí prikrývajúcich svoje činy našimi spoločnými záujmami. Veľký ruský básnik písal: “Dostali sme sa do láb humanistov“. Ľahšie je oklamať celý svet a divne konať v mene ľudstva. Spomeňte si, ako NATO nazvalo bombardovanie Juhoslávie ako Operáciu Milosrdný Anjel. Na celom svete je dnes veľa nebezpečných humanistov vytvárajúcich nové národy, nanucujúcich novú kultúru a politickú korektnosť. Aby sa dal pochopiť fenomén humanizmu, je potrebný nový Freud, veď humanizmus je absolútne lživý. Humanisti robia s ľuďmi to, čo vegeteriánci so zeleninou“.

 Otázka: „Zmenil sa od napísania „Sitovácie“ Váš vzťah k európskym hodnotám, obzvlášť po vyhláseniach Angely Merkelovej, Davida Camerona a Nicolu Sarkozyho o krachu kultúry multikultuturizmu“?

 Odpoveď: „Moje chápanie európskych hodnôt sa nezmenilo, pretože sa domnievam, že hlavné európske hodnoty sú večné, pretože sú skutočné. Nie vždy je opačná strana mince.  Nehovorím o veľkých zlosynoch minulosti, ktorí vypálili Európu do tla. Vravím o vláde tých, kto riadi národy a kultúry. Veľký premiér Francúzska Eduard Balladieur napísal knihu, ktorá znovu potvrdila, že národ – to je potrebný základ pre slobodu, demokraciu a predovšetkým osobitú kultúru, s čím by súhlasil  Malpoe. Tí, ktorí nás chcú „znekultúrniť“, likvidovať bohatstvo a rôznorodosť kultúr a zmeniť nás na dav individuálnych spotrebiteľov namiesto národu, zničia cenné kultúrne zdroje takisto, ako aj nepriatelia biologickej rôznorodosti likvidujú druhy. Ak by nás chcel Tvorca urobiť rovnakými, ľahko by tak aj urobil. Multikulturalizmus Európy ohrozujú tí, kto prichádza za účelom zmeniť ho a nie využiť jeho výdobytky. Najviac sa bojím, že Srbsko môže vstúpiť do EÚ a vtedy stratí hlavné hodnoty a skončí nezvratným úpadkom, veď krajina už v mnohom stratila svoju duchovnosť. Bohatstvo Európy čiastočne  ide z koloniálnych čias, ktoré navždy kanuli k letu a kresťanská duchovnosť je najväčšia možnosť nadobudnutia duchovného bohatstva.

 Bez chlebu božského sme odsúdení na nekonečný duchovný hlad“.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |