Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Eurozóna nefunguje, rozdeľte ju, žiada 18 európskych ekonómov - CTK - KAM SA DOSTANE SR? - chelemendik.sk

 

Eurozóna nefunguje, rozdeľte ju, žiada 18 európskych ekonómov - CTK - KAM SA DOSTANE SR?

2020-02-20  (05:12)

 - Eurozóna nefunguje, rozdeľte ju, žiada 18 európskych ekonómov - CTK - KAM SA DOSTANE SR?

 

Skupina 18 európskych ekonómov, medzi ktorými je aj viceguvernér Českej národnej banky Mojmír Hampl, vyzvala na rozdelenie eurozóny.

 

Súčasný model podľa nich nefunguje a jediným riešením situácie je, aby sa blok krajín so spoločnou európskou menou rozdelil na konkurencieschopné severné štáty a zadlžené južné štáty. V pondelok to napísal server Deutsche Wirtschaftnachrichten.

Podľa manifestu vyhotoveného skupinou ekonómov ohrozuje súčasný model eurozóny existenciu Európskej únie a jej spoločného trhu.

„Južné krajiny eurozóny uviazli v recesii a nemôžu zvýšiť svoju konkurencieschop­nosť oslabením svojich mien. Na druhej strane, od severných krajín eurozóny sa žiada, aby sa vzdali svojich hodnôt založených na striedmej finančnej politike a fungovali ako peňaženky pre financovanie nekonečných záchranných programov pre juh,“ uvádza sa v manifeste.

Podľa autorov dokumentu tak euro vytvára dvojakú hrozbu – v južnom krídle eurozóny hrozia sociálne nepokoje, kým na severe sú pre platenie dlhov iných krajín ľudia čoraz skeptickejší k európskej integrácii ako takej.

Ekonómovia vidia riešenie v odchode ekonomicky najsilnejších krajín z eurozóny. Euro by sa tak na čas stalo spoločnou menou slabších štátov z južného krídla, ako keby sa tieto krajiny vrátili ku svojim národným menám. Zároveň je podľa autorov manifestu treba vytvoriť nový európsky mechanizmus koordinácie menových politík, aby v budúcnosti nedochádzalo k menovým vojnám.

Dokument podpísalo okrem Hampla ďalších 17 ekonómov z rôznych krajín únie. Medzi signatármi je napríklad bývalý holandský eurokomisár pre vnútorný trh Frits Bolkestein alebo bývalý prezident Zväzu nemeckého priemyslu Hans – Olaf Henkel.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |