Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Eurovea otvorila nábrežie - chelemendik.sk

 

Eurovea otvorila nábrežie

2020-05-27  (04:14)

 - Eurovea otvorila nábrežie
24. apríla 2010  18:29
Bariéry zmizli, cesta k Dunaju sa uvoľnila. V bratislavskej luxusnej štvrti Eurovea v sobotu otvorili pre ľudí nábrežnú promenádu. A tisícky návštevníkov to aj vďačne využili.

V sobotu ráno bolo v Bratislave pod mrakom, ale okolo poludnia sa vyčasilo. Lepšie počasie na prechádzku pri Dunaji si ľudia ani nemohli želať. Bolo plno. Na chodníkoch, tráve, v kaviarňach a reštauráciách , pri vodnej ploche v strede nového námestia, ktoré ohraničujú budovy Slovenského národného divadla a komplexu Eurovea.

Ľudia využívali aj tri vyhliadkové móla, ktoré čnejú nad Dunaj a sledovali nabitý sprievodný program otvorenia. Alebo len tak relaxovali v tráve.

Nová promenáda priblížila Dunaj k ľuďom.
Autor: Ivan Piovarči - Pravda.sk


Dňom hlavného mesta kraľuje promenáda Eurovey

Patrón Bratislavy Svätý Juraj si počas víkendu užíva. Dni samosprávy hlavného mesta, ktoré sa tradične konajú pri príležitosti jeho sviatku, sú tentoraz obzvlášť príjemne korenené, keďže sa spojili s otváraním luxusnej nábrežnej zóny komplexu Eurovea.

Na trávniku relaxovali celé rodiny.
Autor: Ivan Piovarči - Pravda.sk

Tisíce obyvateľov aj návštevníkov metropoly si v sobotu mohli po prvý raz vyjsť na novú ľavobrežnú promenádu, poležať si na tráve, posedieť si tesne pri Dunaji. A popritom sledovať veľkolepé podujatie, ktorým sa celá mestská štvrť sprístupní verejnosti.

Mamutie bábky na promenáde.
Autor: Ivan Piovarči - Pravda.sk

"Z pohľadu života v Bratislave je táto udalosť jedinečná. Taký preto bude aj sobotňajší celodenný sprievodný program ," sľubovala hovorkyňa Eurovey Patrícia Hradilová.

V rámci sprievodného programu vystúpila aj skupina Polemic
Autor: Ivan Piovarči - Pravda.sk

Centrálne námestie na Pribinovej v sobotu po 11. h predpoludním zaplnili skupiny tanečníkov, hudobníkov, divadelníkov, artistov a iných umelcov . Zavítal tam Cirkus obrov so sprievodom mamutích bábok a kaukliarov na chodúľoch. Predviedli kaskadérske kúsky, hojne sa aj súťažilo.

Vyhliadkové mólo.
Autor: Ivan Piovarči - Pravda.sk

V podvečerných hodinách vstúpil slávnostným krstom do života nový bratislavský mesačník Metropola - Staré Mesto . Deň potom vyvrcholí umelecko-akrobatickou šou katalánskeho zoskupenia La Fura dels Baus, ktoré svojimi "živými obrazmi" plnými nevšedných kúskov nadchlo už v nejednom kúte sveta . Podujatie skončí veľkolepý ohňostroj.

Otváranie promenády a dvojhektárového nábrežného parku je aj lákavou súčasťou siedmeho ročníka mestských "richtárskych dní". Trojdňové podujatie odštartovalo už v piatok, v rámci neho je v sobotu pre verejnosť otvorený Primaciálny palác aj nový pavilón primátov v zoo, v nedeľu zase slávnostne otvoria zrekonštruovaný rekreačný areál Kačín v lesoparku.

Po víkende už začne nová štvrť naozaj žiť 24 hodín denne a sedem dní v týždni.

 

Eurovea v číslach

* na stavbe nábrežnej zóny sa použilo 7 500 technických výkresov, 60-tisíc kubických metrov železobetónu a 6 500 ton ocele
* unikátna presklená strecha Eurovea Gallerie pozostáva z 2 300 sklených trojuholníkov rozprestierajúcich sa na ploche 5 500 štvorcových metrov
* na dlažbu sa v zóne s plochou 25-tisíc štvorcových metrov použilo 6,5 milióna žulových kociek
* trávový koberec na ploche 15-tisíc štvorcových metrov pozostáva zo štyroch druhov trávy
* v objekte bolo celkovo bolo vysadených 300 kusov stromov

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |