Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Eurorada bez Radičovej - chelemendik.sk

 

Eurorada bez Radičovej

2020-05-25  (04:43)

 - Eurorada  bez Radičovej

4.1.2011


Bratislava - Minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda nepočíta pri tvorbe európskej politiky s premiérkou Ivetou Radičovou.

Ako píšu dnešné Hospodárske noviny (HN), šéf diplomacie plánuje vytvoriť nový model ministerskej rady, ktorá rozhoduje o euroagende.

Mali by v nej byť zastúpení všetci členovia vládneho kabinetu, okrem predsedníčky vlády. Na jej čele by mal stáť minister zahraničných vecí.

Podľa HN Radičová s takýmto návrhom nesúhlasí. Ako uviedol jej hovorca Rado Baťo, "je nanajvýš nelogické, aby na čele ministerskej rady pre prípravu pozícií Slovenska k takýmto politikám EÚ stál minister zahraničných vecí".

Úrad vlády preto odporúča rezortu diplomacie návrh prepracovať.

     

Ministerstvo sa však bráni tým, že premiérka sa môže na zasadnutiach rady kedykoľvek zúčastniť. Kompetencie európskych záležitostí prešli podľa hovorcu rezortu Ľuboša Schwarzbachera pod diplomaciu už v novele kompetenčného zákona.

Návrh štatútu Ministerskej rady pre záležitosti EÚ predložilo ministerstvo zahraničných vecí do pripomienkového konania. Doposiaľ bola táto rada pod Úradom vlády. Jej šéfom bol podpredseda vlády pre európske záležitosti.

Radičová a Dzurinda sa v rámci úpravy mechanizmu ďalšieho fungovania ministerskej rady dohodli na dvojúrovňovom modeli. Podľa Baťa to znamená, že politické rozhodnutia na najvyššej úrovni budú koordinované na úrovni premiérky. Pracovné otázky na úrovni štátnych tajomníkov a generálnych riaditeľov budú koordinované z úrovne ministra a rezortu zahraničných vecí, ako napríklad otázky aproximácie smerníc, nariadení a podobne.

Baťo potvrdil, že Radičová hovorila o eurorade s ministrom Dzurindom. "Existujúci orgán bolo nevyhnutné precizovať, pretože v tejto vláde už nie je podpredseda, ktorý by mal v portfóliu európske záležitosti. Preto MZV SR predložilo návrh do medzirezortného pripomienkového konania," poznamenal. Úrad vlády SR navrhol v rámci tohto procesu vyššie spomínaný dvojúrovňový model.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Mg   |   2011-01-04  (23:10)
50%  
mínus plus
  Radičová je figúrka a jediný, kto to ešte stále nepochopil je ona sama...


pythonka   |   2011-01-05  (06:26)
50%  
mínus plus
  Áno to je pravda, ale Dzurinda takisto.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |