Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európu zavalil sneh - chelemendik.sk

 

Európu zavalil sneh

2020-05-25  (04:42)

 - Európu zavalil sneh

Európu zavalil sneh, zatvárajú letiská, v Poľsku je tridsať stupňov pod nulou

1. decembra 2010  12:28

Prívaly snehu a teploty pod nulou si vynútili zatvorenie štyroch európskych letísk vrátane londýnskeho Gatwicku, jedného z najväčších vo Veľkej Británii. Ďalšími sú škótsky Edinburgh, Lyon-Bron vo Francúzsku a ženevské letisko, ktoré je druhé najväčšie vo Švajčiarsku.


Švajčiarske medzinárodné lietadlo pokryté snehom je odstavené na letisku, ktoré uzatvorli pre husté sneženie v Ženeve.
Švajčiarske medzinárodné lietadlo pokryté snehom je odstavené na letisku, ktoré uzatvorli pre husté sneženie v Ženeve.
Autor: TASR

V Nemecku obmedzili najvyššiu povolenú rýchlosť vlakov ICE, ktoré teraz jazdia s oneskorením, rovnako ako regionálne vlaky. V Poľsku v noci namerali až mínus 26 stupňov Celzia.

Na postihnutých letiskách sa horúčkovito snažia vyčistiť pristávacie plochy. Predpovede počasia však pre nich nie sú priaznivé. Napríklad švajčiarska meteorologická agentúra Meteosuisse v priebehu dňa očakáva ďalšie snehové zrážky, ktoré prináša brázda nízkeho tlaku, ktorej stred sa nachádza nad západnou Európou a posúva sa pomaly na východ.

Letisko v Gatwicku má zostať uzatvorené najmenej do štvrtka rána 7.00 SEČ. Niekoľko letov zrušili tiež na menšom londýnskom letisku City. S veľkým oneskorením sa lieta z Berlína-Tegelu a z letísk na severe Španielska.

Kvôli vetru ráno dočasne uzavreli jednu z dráh vo Frankfurte nad Mohanom, zrušili najmenej štyridsať letov. Ide najmä o dozvuky z predchádzajúcich dní, kedy zrušili stovky letov. Cestujúci sa musia pripraviť na meškania letov.

Diaľnice sú zjazdné s problémami, vlaky meškajú

S veľkými problémami sú zjazdné niektoré britské diaľnice a motoristov vyzývajú, aby vychádzali na cesty len v nevyhnutných prípadoch. Meškania naberajú aj vlaky vrátane tých, ktoré spájajú Londýn s kontinentálnou Európou.

Pre sneh a mráz meškajú vlaky v celom Nemecku. Ojedinele sú vlakové spojenia úplne zrušené. Diaľkové vlaky jazdia z bezpečnostných dôvodov maximálnou rýchlosťou 200 kilometrov za hodinu a nie 250 alebo 300 kilometrov za hodinu, ako je na niektorých tratiach obvyklé. Snehu najviac napadlo v južnom Nemecku.

Poľsko sa trasie od mrazu, v noci mali -33 stupňov Celzia

Poľsko po prívaloch snehu zo začiatku týždňa trápia teraz treskúce mrazy. Najväčšia zima bola v noci na stredu v Bialystoku na severovýchode krajiny, kde teplomery ukázali mínus 26 stupňov Celzia, pri zemi teplota klesla dokonca na mínus 33 stupňov. Do Poľska mieri od juhu ďalšie sneženie, čakajú sa preto znovu problémy v doprave.

V uliciach Krakova sa ľudia bez prístrešia môžu od utorka večera zohriať pri železných košoch s tlejúcim koksom, ktoré budú k dispozícii, kým nepríde oteplenie. Po Lodži jazdí autobus, do ktorého sa ľudia bez domovu môžu prísť zohriať, dostanú v ňom teplé jedlo, nápoje a oblečenie.

Bez kúrenia bude niekoľko dní časť obyvateľov Zelenej Hory na západe Poľska, kde v utorok pre príliš vysoký tlak v plynovom potrubí explodovali desiatky sporákov. Série explózií si vyžiadala jedného mŕtveho, niekoľko zranených a asi 6500 ľudí muselo opustiť svoje domovy.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |