Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európska Únia bez Veľkej Británie, eurozóna bez Grécka? - chelemendik.sk

 

Európska Únia bez Veľkej Británie, eurozóna bez Grécka?

2020-08-04  (06:15)

 - Európska Únia bez Veľkej Británie, eurozóna bez Grécka?

 

 

Veľká Británia môže opustiť EÚ. Taký názor vyslovila bývalá hlava anglickej vlády Tony Blair. Podľa posledných prieskumov len 35 % Britov podporuje členstvo svojej krajiny v EÚ.

Britský parlament už vystúpil s iniciatívou usporiadať celonárodné hlasovanie o tejto otázke, ale Davidovi Cameronovi sa podarilo odročiť termín referenda na neurčitý termín. Ale Tony Blair si myslí, že toto hlasovanie sa uskutoční skôr, alebo neskôr. Predovšetkým kvôli tomu, že Brusel hrá každý rok čoraz väčšiu úlohu v Európe a to môže protirečiť demokratickým princípom a národným záujmom jednotlivých krajín EÚ, vrátane Anglicka.

Podľa predsedu pozorovateľskej rady ruskej banky VTB Sergeja Dubinina Britov najviac znepokojuje to, že Brusel sa snaží nanútiť Londýnu svoje pravidlá v oblasti finančnej sféry:

- Myslím si, že pre Anglicko je výhodné nachádzanie sa v Európskej Únii, ale mocenskí predstavitelia krajiny sa snažia uhájiť predovšetkým vlastné pozície ako hlavného globálneho finančného centra. A pokusy zasahovania do tejto oblasti sú pre nich veľmi bolestivé.

V EÚ vyhlásenie Tonyho Blaira nekomentovali. Európski úradníci podľa všetkého majú v súčasnosti dosť iných problémov: v obchodných kruhoch sa znovu zahájili rozhovory o tom, že v Bruseli naplno prebieha príprava na opustenie Gréckom eurozóny. Samotní Gréci drachmu nechcú. Ale v tejto otázke sa podľa všetkého na názor Atén pýtať nikto nebude. V týchto dňoch bývaá hlava Európskej centrálnej banky Otmar Issing dal pochopiť, že niektoré krajiny môžu fakticky vyhnať z eurozóny. Doposiaľ sa myslelo, že opustiť eurozónu môže krajina len v prípade vlastného želania. Mimochodom také želanie môže podľa mnohých expertov vzniknúť u Nemecka. Analytici sa domnieva, že Berlín to môže urobiť kvôli materiálnej príčine: veď zatiaľ Nemecko najviac zo všetkých platí za krízu. Okrem toho podľa prieskumu národnej mienky je asi 40 % Nemcov za to, aby sa vzdať Eura a vrátiť sa k markám. Ale väčšina expertov považuje podobný scenár za málo pravdepodobný, veď práve pomocou menovej únie je ekonomika Nemecka najsilnejšou v eurozóne. Komentuje to Alexandra Lozovaja:

- Ekonomickú silu Nemecka vyvolalo za posledných 10 rokov zavedenie spoločnej meny. Nemecko vyhralo v dôsledku slobodného trhu práce a obratu tovarov vnútri eurozóny najviac. Preto opustenie Nemeckom eurozóny bude v podstate znamenať rozpadnutie eurozóny, možnosť čoho považujem za veľmi nízku.

Ako by sa nerozvíjala situácia v Európe experti súhlasia s jedným: finančná kríza v regióne urobí svoje zmeny v zostave účastníkov eurozóny a v štruktúre EÚ. A či ostane Anglicko v EÚ, alebo Nemecko s Gréckom v eurozóne – ukáže iba čas.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |