Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európe predpovedali ekonomickú a duchovnú katastrofu - RUVR.RU - chelemendik.sk

 

Európe predpovedali ekonomickú a duchovnú katastrofu - RUVR.RU

2020-08-04  (03:59)

 - Európe predpovedali ekonomickú a duchovnú katastrofu - RUVR.RU

 

 

Svetová ekonomika stratila smer rozvoja a záujmy svetového kapitálu sa nezhodujú so záujmami národov. Kríza, do ktorej sa prepadá nielen EÚ, ale aj Spojené štáty, sa nemôže skončiť dobre. O tom, prečo sa tak deje, porozprával pre Hlas Ruska doktor ekonómie, publicista a autor mnohých kníh Mark Russe.

Pán Russe nazýva dnešnú ekonomiku ako „bláznivú“ a katastrofu, ku ktorej spejú podľa jeho názoru vyspelé krajiny – ako „naprogramovanú“. Rozšírenú tézu, že osobitá vina za krízu leží na finančnom sektore, považuje Mark Russe za mylnú:

- Za hlavnú príčinu krízy sa môže uznať päť anomálií. Najdôležitejšia z nich je odmietnutie priamej výmeny dolára za zlato. Urobil to prezident Nixon 15. augusta 1971. Odvtedy sa začal hospodársky spád. No a od roka 1980 vstúpila kríza do fázy planetárnej nestabilnosti.

Federálny rezervný systém /FRS/ rodí každý mesiac z ničoho 85 miliárd dolárov na financovanie amerického deficitu, pripomína Russe. Druhou anomáliou je podľa neho globálna výmena tovarov. Veľmi lacná práca v rozvojových krajinách podrýva priemysel vyspelých štátov:

- Kvôli politike voľnej cirkulácie tovarov, ktorá obohatila Čínu, stratilo Francúzsko za 30 rokov v priemyselnom sektore 30 milión pracovných miest.

Nie je to výzva vrátiť colné poplatky na hranici Francúzska – samostatne sa Francúzsku a ani Nemecku nepodarí postaviť na nohy povedzme letecké, alebo kozmické odvetvie. Vedec si myslí, že voľná výmena tovarov a preferencie by mali platiť v rámci celej Európy a iných regionálnych spoločenstiev.

Tretí problém, na ktorý zabúdajú dnešní technokrati – to sú duchovné hodnoty. Dnešná Európa sa nachádza v stave politického, duchovného a demografického rozkladu, je presvedčený Mark Russe:

- Tradičné duchovné hodnoty predstavovali vojenskú a ekonomickú veľkosť Európy a Francúzska. Hájili ich tak de Gaulle, ako aj maršal Pétain – každý podľa svojho. Nemôžeme vytvoriť stabilnú ekonomiku bez hesla Práca-Rodina-Vlasť. De Gaulle hájil taktiež prácu a rodinu pomocou materského kapitálu a robil to už po roku 1945.

Vyspelá ekonomika je podľa Russeho ekonomikou ponuky s konkurencieschopnými závodmi pracujúcimi na export. A ako prvé to podľa neho v Európe pochopilo Nemecko.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |