Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európe predpísali šariát - To, čo vidíme, je svojho druhu kultúrna samovražda Európy- OPEN TEXT - chelemendik.sk

 

Európe predpísali šariát - To, čo vidíme, je svojho druhu kultúrna samovražda Európy- OPEN TEXT

2020-02-13  (07:43)

 - Európe predpísali šariát  - To, čo vidíme, je svojho druhu kultúrna samovražda Európy-  OPEN TEXT
 
 
vytlačiť článok Porozprávať priateľovi Pridať do blogu

Nórsko znepokojila začiatkom týždňa a za ním aj ostatnú Európu,  iniciatíva vedúceho Združenia súdov Nórska Tora Landbacha. Navrhol oficiálne povoliť v krajine prácu šariátskych súdov a možno aj po čase zlúčiť ich s národným systém súdnictva. Túto ideu ihneď podporili právnici zastupujúci miestne islamské komunity. Pôvodné obyvateľstvo známe svojou toleranciou to ale tento krát zaskočilo.

Pripomenieme, že v mnohých moslimských stranách predpokladá prax trestov odťatie končatín vinníkom, ukameňovanie ich a iné podobné metódy.

V krajinách Starého Sveta vysvetľujú svoje iniciatívy potrebou integrácie prisťahovaných moslimských občanov do spoločnosti. Podľa ich názoru sa ináč nebudú môcť imigranti adaptovať k jestvujúcim právnym, kultúrnym a iných európskym zvyklostiam.

Jurij Deriabin, vedúci ruského Centra Severnej Európy v interview pre Hlas Ruska povedal nasledovné:

- Myslím si, že Landbach vychádza  vo svojom návrhu legalizovať šariátske súdy v Nórsku, z jestvujúcej reálnosti. V Nórsku sú voči migrantom liberálne zákony a v posledné roky je tam značne viac migrantov. Deriabin sa domnieva, že ak už šariátske súdy v Nórsku neoficiálne sú, radšej ich nezakázať, ale legalizovať a zakotviť v miestnom zákone  hranice kompetencií šariátskeho práva.

Ale nie všetci experti sú až takí liberálni ohľadne zmeny základov európskeho súdnictva a v dôsledku toho aj likvidácie systému hodnôt tradičných pre pôvodných Európanov.

Politológ Sergej Michejev pre Hlas Ruska  vyhlásil:

- To, čo vidíme, je svojho druhu kultúrna samovražda Európy. Ak sa Európa dobrovoľne sama seba zrieka, prečo by aj v takej situácii neprijať šariát? Ale z druhej strany, je to predpoklad k zjaveniu sa nových Breivikov, ktorých bude stále viac a viac.  

Ale ak súdiť podľa posledných krokov mnohých štátov v aspekte kontroly a obmedzenia migračných prúdov, dá sa povedať, že Západ, hoci aj s veľkým oneskorením, ale začal tým nemenej prijímať adekvátne opatrenia.

Čo sa týka samotného Nórska, včera minister spravodlivosti Knut Sturberget rozhodne zamietol návrh Tora Landbacha ohľadne pridania islamských motívov do národného systému súdnictva. Minister v interview pre nórsku rozhlasovú spoločnosť NRK vyhlásil, že pre krajinu sú podobné iniciatívy neaktuálne, pretože práve náboženská súčasť sa zakladá na iných hodnotách ako sú tie, ktoré tvoria základ zákonov tejto európskej krajiny.

Zdá sa, že zaodieť preto Európu do hábov šariátu je ešte priskoro.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |