Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európania sa chránia pred Pravým sektorom - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Európania sa chránia pred Pravým sektorom - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-06-02  (00:03)

 - Európania sa chránia pred Pravým sektorom - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

19.7.2015


Vladislav Gulevič

Po prestrelke v Mukačeve medzi militantmi Pravého sektoru a políciou, ukrajinskí susedia podnikajú kroky na posilnenie vlastnej bezpečnosti.

Slovensko posilnilo ochranu svojich hraníc obávajúc sa preniknutiu ozbrojených militantov na slovenské územie.

Poľské média alarmujúco oznamujú, že od miesta bojov do najbližšej poľskej obce Ustrzyki Górne je len 60 km a kladú otázku: či poľské orgány prijímajú dostatočné opatrenia, aby zabránili vstupu utekajúcich militantov.

Poľské úrady zatiaľ mlčia, pretože nechcú ukázať v nepriaznivom svetle svojich ukrajinských spojencov. Aj napriek bombardovaniu policajných staníc vo Ľvove, od poľských hraníc 80 - 90 km od poľského Przemyślu, kde sa usadili radikáli  Zväzu Ukrajincov Poľska, neskrývajúc svoju kontinuitu s UPA, sympatie s "Pravým sektorom" a snahy zmeniť Przemyśl na centrum poľských Ukrajincov.

Český prezident  Miloš Zeman povedal, že v súvislosti so situáciou na Ukrajine sa dá očakávať prílev utečencov, nepotrvá to dlho, keď česká armáda bude musieť brániť štátne hranice pred nekontrolovaným prílevom  migrantov.

Česká polícia hľadá  majiteľov vozidiel s českými číslami, ktorými sa pohybovali zaznamenaní  militanti "Pravého sektoru" v Mukačeve; na adresu žijúcich rusínskych  aktivistov v Českej Republike  počuť hrozby miestnych ukrajinskými nacionalistov, tj.  prítomnosť ukrajinských nacionalistických aktivistov v Českej republike je už faktom.

Vedúci Úradu predsedu vlády Maďarska János Lázár hovoril o radikálnom zhoršení bezpečnostnej situácie vo východnej Európe. Priznal, že v Zakarpatii existuje maďarská spravodajská služba, aktivity ktorej sú zamerané na ochranu etnických Maďarov napriek  želaniu Kyjeva.

Po udalostiach v Mukačeve ukrajinskí experti vážne zvažujú možnosť vzniku Zakarpatskej ľudovej republiky (tento scenár vyjadril riaditeľ Centra pre výmenu väzňov Generál Vladimír Ruban) a jednotiek maďarskej samo obrany. Riaditeľ Ústavu výskumu a vývoja občianskej spoločnosti Anatolij Tkačuk povedal, že zakarpatskí Maďari majú tendenciu sa zomknúť do monoetnických  územných jednotiek: "nebudem sa diviť, keď ako odpoveď  na tieto udalosti vznikne maďarská samo obrana".

Prvýkrát sa o maďarskej samo obrane hovorilo v marci 2014, keď Strana Maďarov Ukrajiny vedená  Miklošom Kovačom oznámila odhodlanie chrániť Zakarpatských Maďarov pred priaznivcami “euromajdanu“.

Vtedy k tomu nedošlo, ale môže sa to uskutočniť teraz. Hrozby ukrajinských "nacionalistov" na adresu Maďarov počuť pravidelne. Najnovší príklad: Sľubom  militantov Karpatskej Seče je zabíjanie maďarských politikov pre “proti ukrajinskú činnosť“ Szávaya Istvána, zástupcu najvplyvnejšej opozičnej sily v maďarskom parlamente strany Jobbik, ktorý vyzval Európu, aby sa prebudila. Poukázal na to, že z Mukačeva (maďarský názov Munkács) do Beregova (maďarský názov Beregszasz), centra maďarskej komunity v Zakarpatii je len  na skok a občianska vojna na Ukrajine pre Maďarsko  nebude teoretickou hrozbou, preto Budapešť musí prijať opatrenia na ochranu zakarpatských Maďarov pred tyranizovaním ukrajinskými extrémistami. Zodpovednosť za krvavý chaos na Ukrajine Jobbik bude  smerovať na EÚ a USA.

Je zrejmé, že ukrajinské nacionalistické organizácie predstavujú priamu hrozbu nielen pre bezprostredných susedov Ukrajiny (Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Poľsko), ale aj pre Európu ako celok. Jeden z tých, ktorí boli zabití v Mukačeve "pravosekov" bol zástupca ukrajinskej diaspóry v Portugalsku. Zväz Ukrajincov v Portugalsku vyjadril sústrasť nad jeho smrťou a oznámil slávnostný pohreb v gréckokatolíckej cirkvi v Lisabone.

Ak vezmeme do úvahy vplyv, ktorý nacionalisti využívajú v  ukrajinskej diaspóre v Európe, ďalšia radikalizácia zahraničných Ukrajincov  je otázkou času. V súčasnej dobe je známe, že v Donbase zahynulo minimum ukrajinských nacionalistov z Českej republiky, Talianska, Portugalska, Španielska a Poľska.

Európa podobnému javu čelila už skôr, keď Washington podporil albánskych extrémistov, ktorí mali skúsenosti s bojovou činnosťou, tisíce ich emigrovalo do Slovinska, Macedónska, Bosny, Nemecka, Grécka, Maďarska, prinášajúc so sebou radikálne nálady, hordy zbraní a odhodlanie zapojiť sa do akejkoľvek trestnej činnosti. Vyústilo to do toho, že maďarské orgány oznámili o zámere  postaviť múr na hranici so Srbskom, aby sa zabránilo prílivu nelegálnych prisťahovalcov.

Ukrajinu volajú "Kosovom  východnej Európy" a Ukrajinci po Albáncoch sa môžu stať ďalšou bolesťou hlavy Európy. Pozorovať na svojom území zmes islamizmu a ukrajinského nacionalizmu Európania nechcú, preto bude potrebné, aby európske krajiny sprísnili imigračné zákony vo vzťahu k občanom Ukrajiny.

Prvé náznaky už sú. Prvýkrát po dlhom čase západná tlač otvorene pomenovala ukrajinské nacionalistické formácie  "fašistami". Je to len začiatok ...

Zdroj: http://www.fondsk.ru/news/2015/07/17/evropejcy-zaschischajutsja-ot-pravogo-sektora-34397.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |