Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európania protestujú - chelemendik.sk

 

Európania protestujú

2020-05-25  (04:38)

 - Európania protestujú

Európania protestujú, úsporných opatrení vlád už majú plné zuby

29. septembra 2010  14:50

Vlna protestov proti úsporným opatreniam európskych vlád sa uskutočnila vo viacerých krajinách EÚ. V Grécku protestovali lekári a zamestnanci železníc, v Španielsku sa uskutočňuje generálny štrajk, ktorý ochromil vlakovú, autobusovú i leteckú dopravu.
 

Proti záchrane banky Anglo Irish Bank zo štátneho rozpočtu Írska zase v Dubline uskutočnil protestnú akciu muž, ktorý s miešačkou vrazil do brány pred parlamentom.

Desiatky tisíc demonštrantov pricestovali do Bruselu, aby sa pridali k pochodu ku komplexu s európskymi inštitúciami, na ktorom by sa malo zúčastniť približne 100-tisíc ľudí. Všetky protestné zhromaždenia sú namierené proti ohlasovaným úsporným opatreniam jednotlivých európskych vlád, ktoré sa snažia znížiť deficit verejných financií.

K protestom dochádza vo chvíli, keď Európska komisia navrhuje tresty pre členské štáty EÚ s vysokým deficitom, ktorý vznikol zvýšenými sociálnymi výdavkami v čase vysokej nezamestnanosti na celom Starom kontinente. Proti návrhu, ktorý predložilo Nemecko, sa postavilo Francúzsko.

Obeťami krízy, ktorú spôsobili bankári, sú radoví zamestnanci

Odborové združenia protestujú proti tomu, aby sa najväčšími obeťami hospodárskej krízy, ktorú spôsobili bankári a obchodníci, stali radoví zamestnanci a robotníci. Na záchranu bankového sektora sa väčšinou použili peniaze daňových poplatníkov.

Najväčšiemu tlaku verejnosti čelí španielsky premiér José Luis Zapatero, ktorého vláda navrhla prísne opatrenia s cieľom zachrániť štvrtú najväčšiu ekonomiku v EÚ pred gréckym scenárom.

Dnešný generálny štrajk v Španielsku je prvým od roku 2002 a vyplýva z rozkolu medzi odbormi a socialistickou vládou.

Vodiči autobusov a trolejbusov v Aténach na niekoľko hodín dnes prestali pracovať a vodiči metra a električiek odišli z práce na poludnie. Podobne štrajkovali zamestnanci železníc v Grécku, ktorí skončili v práci tiež na poludnie. Lekári v štátnych nemocniciach v Grécku štrajkujú 24 hodín.

Na nepovolenej demonštrácii v litovskom hlavnom meste Vilnius sa zhromaždilo približne 400 ľudí, ktorí protestovali proti úsporným opatreniam a znižovaniu platov. Tisíce zamestnancov štátu a verejného sektora protestovalo v Slovinsku proti plánu vlády zmraziť ich platy na najbližšie dva roky.

Odborári v Portugalsku očakávajú, že na rôznych odborových demonštráciách sa dnes zúčastní najmenej 30.000 ľudí.


Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-09-30  (09:35)
50%  
mínus plus
  Obeťami krízy, ktorú spôsobili bankári, sú radoví zamestnanci...

Proti záchrane banky Anglo Irish Bank zo štátneho rozpočtu Írska zase v Dubline uskutočnil protestnú akciu muž, ktorý s miešačkou vrazil do brány pred parlamentom.

Nechápem načo je dobré štrajkovať...A načo štrngali 1989???
Keď žijú všetci na dlh, všetko je ok. Ak západný štátny zamestnanec má plat 4000euro a Slovák má plat 400 euro to je v poriadku, keď im znížia plat o 500euro už idú do ulíc...

Keby chceli zmenu systému, konkrétnych ľudí ktorí vedia ako viesť túto planétu k harmónii...
Jan.K   |   2010-09-30  (22:03)
50%  
mínus plus
  Já myslím, že to berou čistě pragmaticky a účelově: trochu si zademonstrujeme, sem-tam něco rozbijeme, kapitalista se trochu vyděsí, lekne se revoluce a možná nějaké-to euro nebo dolar pustí. O žádnou změnu systému tu nejde, na to se mají zatím příliš dobře a ten náš minulý režim, který byl ve východním bloku, by tito "proletáři" nechtěli.

Konkrétní lidé, kteří vědí, jak vést tuto planetu k harmonii - myslím, že nikdo takový neexistuje. K změně systému možná dojde tlakem vnějších podmínek, ale harmonii to připomínat nebude, dnešní mocní se dobrovolně nevzdají moci a současný systém ty moudřejší, osvícenější a laskavější "kapitalisty" znevýhodňuje. Bez Damoklova meče, který představovaly státy východního bloku v čele se SSSR, k žádné konvergenci kapitalismu k něčemu trochu lidštějšímu není důvod, aby docházelo. Pokud nakonec dojde k nějaké revoluci, nebude sametová jako spíš krvavá a dojde k ní proto, že obyčejní lidé už nebudou mít jinou možnost. Přijdou represe podobné stalinským a teprve postupem let se nový režim zmírní, podobně jako za časů SSSR. Pokud noví vládcové nezhloupnou a nezdegenerují jako ti sovětští, nebudou ignorovat duchovní rozměr člověka, teprve potom bude čas a místo pro harmonii.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |