Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európa vyhlásila vojnu preprave migrantov z Afriky - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Európa vyhlásila vojnu preprave migrantov z Afriky - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-02-23  (03:45)

 - Európa vyhlásila vojnu preprave migrantov z Afriky - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

19.5.2015


EÚ prijala rozhodnutie začať vojenskú operáciu v Stredomorí. V EÚ bijú na poplach hrozby  zo strany LIH, ktorého bojovníci si razia cestu do európskych miest pod zámienkou migrantov. V podstate to znamená, že Európa musí potápať lode, naplnené  africkými utečencami. Bude to naozaj uskutočňovať?

"Len sa prijalo rozhodnutie o realizácii  vojenskej námornej operácie  proti pašovaniu a obchodovaniu s ľuďmi v Stredozemnom mori", - povedala  šéfka diplomacie EÚ Federica Mogherini, ktorá sa v súčasnej dobe nachádza v Bruseli na stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ. Začiatok operácie je plánovaný na jún, k začiatku summitu predstaviteľov krajín a vlád Európskej únie. K tomuto času, myslí Mogerini, sa krajiny stihnú prípravť.

Opozícia nemá  rezolúciu

"Uskutočníme intenzívne zasadnutie s ministrami obrany a zahraničných vecí, oznámila Mogerini ešte pred začiatkom. Musíme prijať rozhodnutia, ktoré budú  minútami  ticha  (mŕtvym migrantom) do konkrétnych činnosti. Hlavnou otázkou na dnes je prijať politické rozhodnutia o operácii v Stredomorí v boji so zločineckými skupinami, zaoberajúcimi sa pašovaním ľudí, aby sa začala príprava v  nadchádzajúcich týždňoch ",  citovala ju TASS.

Mogerini zdôraznila, že dohoda o začatí operácie  „umožní začať prácu na prijatie mandátu OSN. Moja cesta do New Yorku ukázala, že pre značnú časť opozície na prijatie rezolúcie v boji s migrantmi sa nekladie odpor medzi členmi BS OSN“

"Hovoríme o operáciách na mori, zachraňovaní ľudských životov, a taktiež o tom, čo urobiť s ľuďmi, ktorých zachraňujeme“, povedala Mogerini.  Podľa nej musia všetky krajiny EÚ prevziať zodpovednosť za riešenie vyššie uvedených problémov,  podľa RIA Novosti.

Avšak, niektoré krajiny EÚ sa vyjadrili negatívne vo vzťahu k vojenskej operácii v Stredomorí. "Len Bezpečnostná rada OSN má mandát na povolenie  vojenskej misie EÚ v oblasti Stredozemného mora, také pozvanie od vlády Líbye je nemožné, rovnako ako v Tripolise, nakoľko neexistuje jednotná vláda" , oznámil novinárom minister zahraničných vecí Rakúska Sebastián Kurz.

" Pred týždňom som mal rozhovor s ministrom zahraničných vecí Ruska Sergejom Lavrovom, nebol negatívny , ale boli v ňom  otázky o detailoch. Preto si myslím, že dostať mandát OSN je možné, " povedal Kurtz.

O verzii s pozvaním zo strany líbyjských orgánov, ktoré by umožnili obísť mandát OSN, oznámil v pondelok  nemecký minister zahraničia Frank-Walter Steinmeier.

Minister zahraničia Luxemburska Jean Asselborn hovorí, že EÚ nehodlá v priebehu operácie migrácie v Stredozemí potápať lode prepravujúce nelegálnych migrantov z Afriky do Európy. "Bombardovať lode nebudeme" - odpovedal Asselborn novinárom pri príchode na zasadnutie ministrov.

Rusko nevypláva

Istého času francúzsky prezident Francois Hollande a taliansky premiér Matteo Renzi  sa vyjadrovali o  aktívnej činnosti proti teroristom v Stredomorí a osobitnej  úlohe Ruska v boji s hrozbou, ktorú predstavuje LIH, čím prizývali k účasti budúcich operácií.

Rusko má vojenské námorníctvo v Stredomorí, ktoré sa nedávno zväčšilo  o tri bojové jednotky, hliadkou Ladný a lode spristávacími dráhamii "Saratov" a "Jamal". Teoreticky, ruské vojnové lode by mohli poskytnúť námornú blokádu Líbye, aby sa zabránilo dodávkam zbraní extrémistov. Noviny
VZGĽAD už rozoberali možnosti účasti Ruska v operáciách proti extrémistom v Stredozemnom mori.

Avšak väčšina expertov sa stále prikláňa k názoru, že Moskva zostane rezervovaná k západnej operácii. Je pozoruhodné, že zintenzívnenie vojensko-politickej rétoriky EÚ v Stredozemnom mori začalo súbežne s tým, ako ruské a čínske vojnové lode vstúpili do Stredomoria v rámci plánovaných spoločných cvičení pod názvom Opatrenia na zaistenie bezpečnosti plavby v odľahlých oblastiach svetového  oceánu, oznamuje  RIA  News.

LIH sa blíži do EÚ pod zámienkou migrantov

Je pozoruhodné, že v predvečer poradca vlády Líbye, Abdul Basit Haroun povedal, že ozbrojenci z radikálnej skupiny "Islamský štát" prichádzajú do Európy ako utečenci, ktorých prepravujú pašeráci cez  Stredozemné more. V rozhovore pre BBC oznámil, že sa dozvedel o tom prostredníctvom rozhovorov s majiteľmi lodí, ktorými nelegálne prepravujú utečencov, oznámil televízny kanál RT. Podľa OSN, len tento rok zhruba 60 tisíc ľudí sa pokúsilo prekročiť Stredozemné more, aby  sa dostali do Európy. Navyše, Abdul Harun povedal, že ozbrojenci plánujú útoky Ig v EÚ.

Rovnakú myšlienku citoval na zasadnutí Európskej rady venovanom otázkam migrácie, generálny tajomník NATO, Jens Stoltenberg. "Áno, zahraniční bojovníci teroristickej organizácie Islamský štát  sa môžu ukrývať medzi migrantmi. Pracujeme s partnermi v severnej Afrike na boji s príčinami tohto problému ", oznámila TASS slová generálneho  tajomníka.

Potápať všetkých?

Riaditeľ Centra pre štúdium Stredného východu a strednej Ázie, politológ Semjon Bagdasarov,  potvrdil v komentároch názor novín  ВЗГЛЯД,  že LIH má vážne zastúpenie v Líbyi. "K dnešnému dňu neexistuje jednotná Líbya. Má súčasne dve oficiálne vlády a tucet neoficiálnych. V skutočnosti, celý rad radikálnych islamistov v Líbyi má svoju reprezentáciu. Je tam "Moslimské bratstvo" organizácia pod rúškom Dawn Líbya. Navyše, niektoré regióny Líbye prisahajú vernosť LIH. Mnoho malých radikálnych  organizácií vstupujú do LIH, povedal Bagdasarov.

Predstavuje to hrozbu, o  ktorej hovoria zástupcovia EÚ. "Pravdepodobnosť prieniku teroristov do Európy pod zámienkou migrantov je pomerne veľká. Opakovane to uviedol predstaviteľ LIH Abu Bakr al-Baghdadi. S takou masovou migráciou pre  LIH nie je ťažké prepašovať niekoľko teroristov, ktorí páchajú teroristické činy v európskych mestách. V tomto zmysle, Európania majú dôvod sa obávať hrozby migrantov LIH,  povedal zdroj.

Vojenská operácia EÚ je úplným nezmyslom

"Z vojenského hľadiska operácie EÚ a NATO v Stredozemnom mori  je úplný nezmyslom. Skutočnosť, že teroristi LIH si razia cestu do EÚ pod zámienkou migrantov na rôznych lodiach. Jediná vec, ktorú môžu Európania je potápať všetky lode. Je  to je veľká otázka. Predpokladáme, že zadržia loď, na palube ktorej je 500 teroristov. A čo budú s nimi robiť na otvorenom mori? Diví sa vojenský expert, šéfredaktor časopisu Arzenál  Vlasti Viktor Murakhovski.

"V Stredomorí  sú vždy prítomné lode takých veľkých krajín  ako Taliansko, Turecko, Francúzsko a Španielska. Nie je potrebné vymýšľať niečo nové, všetko už aj tak existuje" povedal v rozhovore  Murakhovski  pre VZGĽAD.

Bagdasarov  súhlasí s Murakhovskym  v tom, že z technického hľadiska vykonať vojenskú operáciu v Stredozemnom mori je nesmierne ťažké. "Jediné, čo môžu urobiť  je potápať lode. Možno sa podarí zastaviť niektoré lode, vykonať obhliadku migrantov, ale nič iné nevymyslíš ", povedal analytik.

Zdroj: http://vz.ru/world/2015/5/18/745837.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |