Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európa sa pripravuje na vzplanutie vnútorného terorizmu - RUVR.RU - chelemendik.sk

 

Európa sa pripravuje na vzplanutie vnútorného terorizmu - RUVR.RU

2020-09-28  (19:18)

 - Európa sa pripravuje na vzplanutie vnútorného terorizmu - RUVR.RU
 
   
     

 

 

Belgická polícia zastrelila počas prenasledovania 39 ročného Alžírčana dodávajúceho zbrane teroristom. Experti upozorňujú na to, že európsky život čoraz častejšie pripomína zábery z amerického filmu a pochybujú o schopnosti mocenských predstaviteľov adekvátne reagovať na možné vzplanutie vnútorného terorizmu.

Špeciálne služby dnes pozorne sledujú to, čo sa deje v arabskom svete. Podľa všetkého tam vzniká teroristická internacionála, ostrie ktorej je zamerané na Európu. Podľa expertov arabská jar vyprovokovala extrémistov. Ministerstvo vnútra Veľkej Británie upozorňuje na skoré objavenie sa na kontinente stoviek Európanov - prívržencov radikálneho islamu. Dnes sa zúčastňujú na zvrhnutí svetských režimov v Severnej Afrike a zajtra budú na rade svetské demokratické režimy v Európe. Ale podľa analytikov nie sú doposiaľ európske protiteroristické zákony prispôsobené na to, aby mohli špeciálne služby efektívne pracovať.

Hovorí expert ruského Ústavu Európy Dmitrij Danilov:

- Vytlačenie teroristických skupín z územia Mali pravdaže asi ťažko znamená, že sú likvidované. Ide o premiestnenie teroristických síl a prostriedkov. A dá sa predpokladať, že likvidácia akýchsi vonkajších frontov boja s terorizmom bude spojená so zvýšením aktívnosti tých istých síl vnútri Európy. V súčasnosti všetci už dobre chápu, že sa nedá bojovať s terorizmom bodovo. Je treba odsúhlasiť úsilia na medzinárodnej úrovni.

Experti nevylučujú, že základom súčasných problémov sú systémové chyby, ku ktorým došlo niekoľko desaťročí predtým. V snahe vylúčiť recidívy fašistickej ideológie sa Európania koncentrovali na schválení liberálno-demokratických hodnôt, zavedení do vedomia verejnosti úctivého prístupu ku všetkým národnostným menšinám a tolerantnosti voči emigrantom. Tieto princípy sa stali absolútnymi. A radikáli ich pravdaže využili.

V podstate ide o politický kurz Európy, smer ktorého predpokladá určité riziká, myslí si Dmitrij Danilov:

- Je dosť pravdepodobné, že teroristická hrozba sa neznižuje a bude  ďalej rásť. A čím viac sa európske štáty zaťahujú do boja s medzinárodným terorizmom (nielen mimo Európy, ale aj vnútri vlastných krajín), tým väčším bude nebezpečenstvo teroristických útokov. Európania sa spočiatku snažili hovoriť, že ide o medzinárodný terorizmus. Ale onedlho sa zistilo, že medzinárodný a vnútorný terorizmus nie je možné rozlišovať. Medzinárodný terorizmus nezastavujú hranice.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |