Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európa sa pripravuje na útok ozrutnej búrky - chelemendik.sk

 

Európa sa pripravuje na útok ozrutnej búrky

2020-06-01  (09:26)

 - Európa sa pripravuje na útok ozrutnej búrky

28.10.2013


Valentin Matvejev


Holandské a britské záchranné služby sú v režime pohotovostnej prevádzky


Holandská letecká spoločnosť musela zrušiť desiatky letov kvôli  búrke s názvom Svätý Júda, ktorá sa blíži zo severu. Meteorológovia sa obávajú, že bude rovnako silná  ako Veľká búrka, ktorá zasiahla Západnú Európu  v roku 1987  a mala na svedomí desiatky životov.
Obyvateľov holandských miest varujú pred tým, že rýchlosť vetra v pondelok ráno bude dosahovať  130km/hod,  informoval miestny denník Telegraaf. Vietor takej sily dokáže polámať stromy a odtrhnúť obkladačky  z domov, preto automobilisti  aj chodci boli vyzvaní prečkať tento nečas doma alebo  naplánovať si bezpečné trasy presunov.


Kým Holandsko sa pripravuje na stret s mocným živlom, vo Veľkej Británii už sú aj prvé obete. Miestni záchranári zahájili v nedeľu pátranie po 14-ročnom teenagerovi, ktorý sa stratil počas surfovania neďaleko  New Heavenu. Chlapca vtiahli  do mora, silné vlny, ktoré vznikli kvôli  približovaniu sa Svätého Judáša. Nádej, že chlapec bude nájdený živý podľa záchrancov už takmer nezostáva.

Rovnako ako v Holandsku, v Británii je tiež pozastavená premávka mnohých trajektov a všetky záchranné služby fungujú v pohotovostnom režime. Letecké spoločnosti sa vopred ospravedlnili za možné zdržania a rušenie niektorých letov, ako oznámila agentúra RIA Novosti.


Veľká búrka v roku 1987  taktiež postihla Európu v októbri. Nárazy vetra dosahovali 192 kilometra za hodinu, polámané stromy zastavili prevádzku železničných staníc, tisícky ľudí zostali bez elektriny, prinajmenšom  22 osoby zahynuli. Popadané stromy, stĺpy a reklamné štíty poškodili rad budov, ktoré mali kultúrno-historickú hodnotu. Iba v samotnej Veľkej Británii škoda, ktorú spôsobila búrka, bola odhadovaná na 2 miliardy libier.

Zdroj: utro.ru

Viac info aj tu:

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/britaniu-francuzsko-zasiahla-silna-burka-nevysli-stovky-vlakov-zrusene-su-aj-lety.html

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |