Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európa ochutná ruský čierny kaviár - chelemendik.sk

 

Európa ochutná ruský čierny kaviár

2021-10-14  (20:01)

 - Európa ochutná ruský čierny kaviár

9.2.2011

Rusko obnovuje vývoz čierneho kaviáru. Deväť  rokov v zahraničí nevideli túto pochúťku ruskej výroby. Teraz európski labužníci budú môcť si spomenúť na zabudnutú chuť.

Bude to tak zvaný akvakultúrny kaviár, číže z vypestovaných jeseterov. Keď v roku 2002 v Rusku zaviedli zákaz na lov jesetera vo veľkom v Kaspickom mori a na Volge, závody na pestovanie jeseterov za začali rozvíjať zvlášť aktívne.

Nie je to jednoduchá úloha. Odborníci vravia, že je potrebné 8 rokov, aby jeseter vyrástol, 8 minút na odber kaviáru a 8 sekúnd na to, aby sa na ňom človek pochutnal. Ale stojí to za to. Na túto chvíľu veľkovýroba tejto lahôdky v Rusku dosiahla 20 ton ročne. Nadišiel čas pohostiť ňou Európanov, rozhodol sa šéf federálnej agentúry pre rybolov RF Andrej Krajnij a podpísal povolenie na vývoz.

- Čo sa týka prechodu na akvakultúrny kaviár, nemáme iné východisko, - povedal. -  Pretože dnes môžeme fakticky dodať na vnútorný a zahraničný trh veľmi málo „divokého“ legálneho kaviáru. Dnes je nedostatok kaviáru na trhu. Nie je to otázka ceny: Európa je ochotná platiť do 5 tisíc eur za kilogram. Ale nestačí tovar.

Prvú dávku tovaru – 150 kilogramov kaviáru – Európania kúpia hneď, sú si istí vo Federálnej agentúre pre rybolov a sľubujú, že potom kaviáru bude viac.

Podľa zmluvy prikaspických štátov, medzi ktorými sú Rusko, Kazachstan, Turkménsko, Azerbajdžan a Irán, pre export čierneho kaviáru jedna krajina musí získať súhlas ostatných štyroch. Pochopiteľne, Rusko sa nechystá ničiť populáciu jeseterov a preto vždy hlasuje „proti“. Ba čo viac, je za zavedenie moratória na lov jesetera v Kaspickom mori aspoň na 5-7 rokov. Práve toľko času podľa vedcov bude treba na obnovenie zásob jeseterov, ktoré by stačili na lov vo veľkých meradlách.

 

Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |