Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európa má problém. Mladých mužov plných nenávisti - chelemendik.sk

 

Európa má problém. Mladých mužov plných nenávisti

2020-02-01  (14:22)

 - Európa má problém. Mladých mužov plných nenávisti
19. augusta 2010  11:40

Je to muž. Má 18 až 28 rokov, slušné vzdelanie, patrí k nižšej strednej triede a ešte sa neoženil. A je nahnevaný. Takto podľa Reinharda Schulzeho, riaditeľa Inštitútu islamských štúdií na Bernskej univerzite, vyzerá portrét typického európskeho islamského radikála.

"Sú to väčšinou ľudia, ktorí na moslimské náboženstvo prestúpili alebo patria k druhej generácii imigrantov a často sa dostávajú do generačného či rodového konfliktu," povedal pre Pravdu Schulze.

Teroristické spojenie

Minulý týždeň uzavreli nemecké úrady mešitu v Hamburgu, ktorú navštevovali strojcovia útokov z 11. septembra 2001. Zariadenie sa podľa informácií tajných služieb stalo akýmsi pútnickým miestom islamistov. Atentátnikov z Al-Kajdá tu oslavovali ako hrdinov.

"Mešita Taiba bola hlavným miestom stretnutí radikálnych islamských militantov v Hamburgu a roky podporovala medzinárodnú teroristickú sieť," povedal pre magazín Time predstaviteľ tajnej služby Manfred Murck. "Mladí moslimovia sa v mešite stretávali, diskutovali, prešli procesom radikalizácie a zakladali extrémistické skupiny. Niektorí ľudia v mešite mali kontakty na Al-Kajdá," tvrdí Murck. Správa nemeckej kontrarozviedky z roku 2009 tvrdí, že len v Hamburgu je 45 džihádistov s prepojením na násilné islamistické skupiny v Nemecku a v zahraničí.

Bezpečnostná hrozba

"Pre niektoré krajiny Európskej únie je to hlavný bezpečnostný problém," hovorí o islamistoch John Schindler z americkej vojenskej námornej vysokej školy. "Dobrá správa je, že väčšina z nich je len chabo trénovaná v používaní zbraní či vo výrobe bômb. Bohužiaľ, nie všetci sú takí neschopní. V Británii sú to často ľudia pôvodom z južnej Ázie. Vo Francúzsku zase z Alžírska, v Holandsku majú mnohí marocké korene. Je znepokojujúce, že neraz ide o ľudí, u ktorých sa zdá, že sa dobre prispôsobili sociálnemu a ekonomickému životu na Západe. Napriek tomu si zvolia cestu terorizmu a sú ochotní zabiť svojich susedov. Samovražední atentátnici zo 7. júla 2005 v Londýne boli vzdelaní ľudia," uviedol pre Pravdu bezpečnostný expert.

"Vo všeobecnosti sa dá povedať, že každý jednotlivec, ktorý sa identifikuje s aktivitami radikálnych džihádistov, môže byť v určitej situácii výzva pre bezpečnosť verejnosti. Skutočný problém však nastáva, ak sa teroristickým sieťam podarí zmobilizovať dostatočný počet aktivistov. Len ťažko sa dá odhadnúť, nakoľko sú tieto organizácie pri dosahovaní svojho cieľa úspešné. Povedal by som, že sa im viac darí v krajinách ako je Británia či Nemecko, ako v Taliansku alebo Dánsku. Bolo by tiež chybou podceňovať úlohu radikálov, ktorí na islam prestúpili," vysvetľuje aj Schulze.

Podľa experta je cesta k násilnému džihádu postupná. "Začína sa to pocitom a zážitkom hlbokého odporu, ktorý prejde do vytvorenia si nejasnej motivácie k pomste. Nasleduje zdôvodnene si týchto pocitov. To často prichádza prostredníctvom radikálnych duchovných v niektorých mešitách, ale aj pomocou internetových stránok radikálov," opisuje proces odborník na islam. "Ďalším krokom je stotožnenie sa s myšlienkou, že Boh chce, aby som konal, a potom vlastné splnomocnenie sa na čin. Džihádista ho potom vníma ako akt spravodlivosti," hovorí odborník na islam.

Ideológia nenávisti?

K radikalizácii moslimov podľa mnohých pozorovateľov mohli v posledných rokoch prispieť konflikty v Iraku či Afganistane, karikatúry proroka Mohameda, ale aj súčasná debata o zákaze buriek.

"Konvertiti, ktorí sa narodili a vyrastali v Európe, však ukazujú, že ich skutočnou motiváciou je ideológia nenávisti. Málokedy je ich príklon k islamistickým teroristom spôsobený ekonomickými problémami či diskrimináciou," tvrdí Schidler. "V niektorých európskych štátoch tiež vidíme, ako sa objavujú noví džihádisti, ktorí dokonca nemajú až taký záujem o náboženský život. Zdá sa, že už ani neobhajujú islamizmus, ale viac nihilizmus. Podobajú sa skôr masovým vrahom ako bežným teroristom. Sú to mladí muži, ktorí jedovato nenávidia spoločnosť. A ich počet sa zväčšuje."

Zdroj: pravda.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Oracle 911   |   2010-08-19  (17:57)
58%  
mínus plus
  Otázka:
Je niečo na tejto spoločnosti čo sa dá milovať?
Myslím si že nie.


Jandy   |   2010-08-19  (20:12)
45%  
mínus plus
  Tak to potom znamená že potrebujete zmeniť myslenie (a nie len vy), lebo tých radikálov bude čím ďalej tým viac... Vážne, aj keď spoločnosť nieje najlepšia, isto sa nájde čo to na zahriatie srdca...
Mimochodom či už Islamský radikáli, neonacisti, ultranacionalisti či satanisti, alebo aj niektorý ťažký mafiáni majú nie náhodou spoločné rysi ako arogancia, netolerantnosť, neschopnosť akceptovať inakosť, násilne presadzovanie ega, agresia, vyhľadávanie konfliktov, hmotárstvo a podobne.. Právom teda môžme hovoriť o ideológii nenávisti, alebo ba až akejsi forme vierovyznania. Spoločná charakteristika poukazuje na rovnaký zdroj motivácie či inšpirácie...


Oracle 911   |   2010-08-20  (14:41)
55%  
mínus plus
  Tým že som povedal že nemilujem túto spoločnosť, nepovedal som 2 veci:
1)nepovedal som že ju nenávidím
2)nepovedal som že nenávidím ľudí vo všeobecnosti

Myslím si že vyhodiť seba do luftu ako samovražedný atentátnik, alebo spáchať bombový atentát všeobecné problémy spoločnosti neriešia. Jednoducho povedané preliata krv (nevinných) nerieši problémy spoločnosti. Druhá vec je keď vašim cieľom sú kasárne okupačných vojsk atď, vtedy je to legitímny boj proti okupácií.

Vraciam sa k pôvodnej téme, naša spoločnosť je dvojtvárna a falošná, za trblietavou fasádou nájdete ľudský hnoj; deklaruje sa sloboda slova ale nemôžete verejne položiť niektoré otázky alebo nazývať veci vlastnými menami či nedajbože hovoriť pravdu lebo vás označia za antisemitu, popierača holokaustu či xenofóba alebo za veriaceho v spikleneckých teóriách; deklaruje sa slobodné vierovyznanie ale zakazuje sa nosenie burky, kríža ale nosiť dávidovu hviezdu a byť satanistom a praktikovať čiernu mágiu je OK(som zvedavý kedy povolia ľudské obete). Nehovorím že nie sú tu dobré veci ako Sloboda Zvierat, rôzne naozaj dobročinné spolky, či skutočný ochrancovia prírody či stránky pána Chelemndika ale bohužiaľ je to málo a v mainstreamových médiách sa prezentuje pozlátko a ľudský hnoj ako štandard.

Táto spoločnosť sa rúti do záhuby už dosť dlho, dúfam že mňa a mojich blízkych nestiahne so sebou.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |