Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európa je čoraz nespokojnejšia s politikou USA - chelemendik.sk

 

Európa je čoraz nespokojnejšia s politikou USA

2019-12-13  (18:59)

 - Európa je čoraz nespokojnejšia s politikou USA

13.3.2015

Anna Šafran 


Vyzerá to, že dlhotrvajúci konflikt na Ukrajine donútil európskych vládcov prehodnotiť svoje pohľady na život a politiku. Aktívne sa pretláča myšlienka vytvorenia celoeurópskej armády. Áno, verejne sa vyhlasuje, že táto armáda bude obranou pred „ruskou hrozbou“, ale...  Už predsa existuje NATO. A OBSE. Aký je s nimi problém?

 

Pritom je všetko jednoduché: aj v NATO aj dokonca v OBSE je veľmi veľký americký  vplyv. Takže „ruská hrozba“ tu zrejme nie je ani tak príčina ako iba zámienka. Dá sa predpokladať, že celoeurópska armáda začne vytláčať štruktúry NATO z európskeho priestoru – ako svojho času euro vytlačilo dolár z eurozóny.

 

„Hladné ústa“ Európskej únie ako napríklad Grécko alebo Španielsko otvorene tvrdia, že politika pokračovania v sankciách proti Rusku nie je potrebná. „Krmiace materské krajiny“  EÚ Nemecko a Francúzsko zatiaľ dodržiavajú „politickú korektnosť“, ale oni tieto sankcie tiež absolútne nepotrebujú. Preto návrh Lavrova uvaliť sankcie na Ukrajinu za nedodržiavanie Minských dohôd už v Európe nevyzerá ako žart.

 

Pravicovo konzervatívne hnutia Európy sa vôbec rozhodli orientovať na Rusko: ich spoločný zjazd sa bude čoskoro konať v Sankt Peterburgu. Nebude tam iba Marine le Pen  - ale iba preto, lebo sa teraz usiluje dostať na vládnu špičku vo Francúzsku a chce dodržať súčasnú oficiálnu „ritualistiku“. Aj napriek tomu jej proruská pozícia je všeobecne známa.

 

A dokonca aj pobaltskí rusofóbi pocítili trend: teraz  v Lotyšsku z tých najvyšších tribún tradičný pochod veteránov SS nazývajú „provokáciou“. Pravda, zatiaľ nezakazujú. A všetko prečo? Môžeme sa poďakovať Majdanu a špeciálne ukrajinskej „vláde“. Európania pochopili: ak naďalej sa budú skláňať pred Spojenými štátmi  a bojovať proti Rusku, môže sa im prihodiť taký istý majdan u nich doma. So všetkými  z toho vyplývajúcimi následkami.

 

 

Zdroj: http://svpressa.ru/blogs/article/115293/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |