Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Európa čelí imigračnej katastrofe - RUVR.RU - chelemendik.sk

 

Európa čelí imigračnej katastrofe - RUVR.RU

2020-05-26  (08:03)

 - Európa čelí imigračnej katastrofe - RUVR.RU

 

Foto: EPA

Koncom roka bude v Európe zavedený nový systém monitorovania hraníc, ktorého účelom bude regulácia imigrácie. Podarí sa Európe vyriešiť problém nelegálnej imigrácie za pomoci technických prostriedkov?

Nový systém bude uvedený do prevádzky už 2. decembra. Najprv na vonkajších hraniciach EÚ a neskôr aj vnútorných hraniciach členských krajín. Hlavným účelom systému Eurosur je ochrana vonkajších hraníc EÚ pred nelegálnymi imigrantmi. Tento nový systém umožní zdieľanie videozáznamov, fotografií a údajov týkajúcich sa situácie na hraniciach medzi členskými krajinami EÚ v reálnom čase. Informácie budú zhromažďovať bezpilotné lietadlá a satelity. Žiaľ, je však dosť nepravdepodobné, že sa takýmto spôsobom podarí zastaviť nelegálnu imigráciu, hovorí politológ z Ústavu Európy Vladislav Belov:

- Podľa môjho názoru by sa mal problém začať riešiť tam, odkiaľ títo imigranti putujú do Európy. EÚ nedokáže prijať všetkých tých, ktorí by radi využili výhody jej sociálneho systému. Už len preto, že v Európe žije približne 500 miliónov ľudí a v krajinách tretieho sveta zas niekoľko miliárd.

Europolitici tvrdia, že používanie nového systému hraničného monitorovania sa bude vykonávať na základe dodržiavania princípov ľudských práv, a najmä princípu neprípustnosti násilného návratu imigrantov do krajín, kde je ohrozená ich sloboda. Prijímané opatrenia by sa však mali stať súčasťou oveľa obsiahlejšieho svetového programu, hovorí riaditeľka Strediska euroatlantických štúdií a medzinárodnej bezpečnosti Tatiana Zvereva:

- Niektoré krajiny, najmä Taliansko, sú zasiahnuté ťažkými následkami nelegálnej imigrácie. V Taliansku je pomerne liberálna vnútroštátna legislatíva. Teraz sa diskutuje o jej pozmeňovaní. Dôležitou je v prvom rade solidarita členských krajín EÚ. Nový systém hraničného monitorovania je len fragmentom riešenia tohto problému. Musíme brať do úvahy aj situáciu v krajinách, odkiaľ nelegálni imigranti pochádzajú. Nestabilita je tam natoľko veľká, že ľudia sú ochotní riskovať svojimi životmi len aby sa odtiaľ dostali. EÚ nie je schopná vyriešiť tento problém. Je nutné ho preskúmať na medzinárodnej úrovni.

Jediné, čo by mohlo úplne vyriešiť problém nelegálnej imigrácie sú výrazné pozitívne zmeny v hospodárstve krajín, odkiaľ pochádzajú imigranti. Bude to však znamenať, že obrovské finančné náklady padnú na plecia obyčajných Európanov, ktorým politici budú musieť vysvetľovať, prečo sa EÚ stará namiesto nich o ľudí v krajinách tretieho sveta. Zatiaľ čo rastie počet „neeurópskych“ Európanov sa tvár Európy mení čoraz dramatickejšie. Je možné, že čoskoro sa na území Starého sveta objavia úplne nové národy a krajiny. Podobné obavy nútia Európanov prehodnocovať svoje základné hodnoty a meniť EÚ na obliehanú pevnosť z filmov o bezútešnej poapokalyptickej budúcnosti.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |