Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
EuroPRO ako metóda nátlaku - chelemendik.sk

 

EuroPRO ako metóda nátlaku

2019-12-01  (04:02)

 - EuroPRO ako metóda nátlaku

20.3.2014

Systém americkej protiraketovej obrany v Európe sa ešte raz využíva ako mechanizmus nátlaku na Rusko. Nedávno viceprezident USA Joe Biden potvrdil, že v Poľsku budú rozmiestnené najneskôr do roka 2018 prvky EuroPRO.

O možnosti pripojenia k systému informovalo Dánsko. Západ, bezmocný ovplyvniť pozíciu Ruska ohľadne Ukrajiny a Krymu, sa vracia k metódam v duchu studenej vojny.

Európska PRO nie je nacielená proti Rusku, neustále opakujú západní politici. Avšak iba ako vzniknú medzi Moskvou a Západom rozpory kvôli nejakému problému. Otázka EuroPRO vychádza do popredia a prvky protiraketového systému sa približujú čoraz viac k ruským hraniciam. Teraz sa stala takým provokujúcim faktorom ukrajinská otázka, podotýka riaditeľ Centra strategickej konjunktúry Ivan Konovalov:

- Problém protiraketovej obrany je dávny. Strany – USA, NATO a Rusko – sa tak ani nedohodli. Rusko preto žiada právne záväzné garancie, že tento systém nie je nacielený na jeho strategický potenciál. Západ tieto garancie dať nechce. A pravdaže to, čo sa teraz deje na Ukrajine, vyhrocuje situáciu vôkol PRO. Pretože je to jeden z momentov, kde dosiahli rozpory Ruska, USA a NATO pomerne vážnu ostrotu. V situácii, kedy Západ hľadá akékoľvek nástroje nátlaku na Rusko, protiraketová obrana vyšla na prvé pozície. Je to predovšetkým politická hra.

Spočiatku bol oficiálnym opodstatnením vybudovania PRO v Európe iránsky jadrový program. V súčasnosti bol v tomto smere dosiahnutý zjavný pokrok. Avšak EuroPRO sa napriek tomu naďalej rozvíja. Vo februári prišla na španielsku vojensko-námornú základňu Rota prvá z amerických vojenských lodí, ktorá bude musieť zostaviť námorný komponent systému PRO USA v Európe. Čoskoro sa očakávajú ešte tri lode. Španielski predstavitelia moci okrem toho povolili rozmiestniť na ich území vojakov USA a ich rodinných príslušníkov – celkovo 1400 ľudí. Na jeseň minulého roka sa EuroPRO začalo budovať v Rumunsku. Otázka s Poľskom bola do poslednej doby sporná, avšak teraz viceprezident USA Joe Biden potvrdil, že najneskôr do roka 2018 aj tam rozmiestnia prvky EuroPRO. USA sľúbili za to zabezpečiť modernizáciu poľskej armády. USA už poslali podľa niektorých údajov do Poľska 12 stíhacích lietadiel F-16, dopravné lietadlá a 300 vojakov.

Ruské MZV v komentári vyhlásení západných politikov o možnom použití a rozšírení sankcií voči Rusku, medzi ktorými je aj rozmiestnenie PRO USA v Poľsku podčiarklo, že „snahy hovoriť s Moskvou „jazykom sily“ a vyhrážať sa občanom RF sankciami, nevedú nikam. A varovalo, že prijatie opatrení nátlaku – nie je naša voľba, avšak bez adekvátnej odpovede zo strany Ruska nezostanú.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_03_20/EuroPRO-ako-metoda-natlaku-0584/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |