Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 1. - chelemendik.sk

 

Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 1.

2020-08-10  (20:50)

 - Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 1.

29.3.2015

Jurij Selivanov

Amerika sa chystá hasiť ukrajinský požiar, štedro ho polievajúc benzínom

Vláda USA a jej poľní velitelia, nazývaní aby to lepšie znelo „ukrajinská vláda“, v súčasnosti pôsobia na Ukrajine v prísnej zhode s vopred vypracovaným viackrokovým, etapovitým plánom.


Na jeho prvej etape Washington zhovievavo dovolil svojim riadne vystrašeným európskym vazalom vystúpiť s mierotvoreckou iniciatívou v rámci takzvaného „normándskeho formátu“ a dokonca dočasne odložili riešenie otázky o dodávkach zbraní na Ukrajinu.

Táto etapa zabezpečovala pre USA a osobne Obamu povesť obhájcov mierového urovnania, ktorí sú dokonca pripravení obetovať svoje princípy, len aby mier zvíťazil. Taký bol zmysel minských dohôd z amerického pohľadu. O kyjevskom pohľade hovoriť nemôžeme, keďže ako taký neexistuje.

Potom začala druhá etapa, ktorá logicky vyplýva z prvej. Keďže USA do takej miery nemajú záujem o mier na Ukrajine, že sa oficiálne stiahli z účasti na minských rozhodnutiach, behom druhej etapy dôsledne upevnili tento svoj nezáujem, donútiac Kyjev schváliť dosť špecifický, vedome neprijateľný ani pre domobranu, ani pre Rusko „zákon o zvláštnom statuse oblastí Donabasu“.

Čo presne tam napísali kyjevskí poslanci Amriku vôbec nezaujímalo. Vo Washingtone si boli takí istí, že hlavná úloha – vytvoriť absolútne neprijateľný pre druhú stranu dokument bude dôsledne realizovaná, že ho ani neprečítali. Zástupkyňa štátneho departmentu USA J. Psaki, známa svojou odzbrojujúcou priamosťou povedala na rovinu - ešte sme ten dokument nepreskúmali, ale vopred vieme, že všetko je v ňom napísané správne.

Takto bolo vyriešená úloha druhej etapy amerického plánu – v žiadnom prípade nepripustiť schválenie v Kyjeve plánu, ktorý by ponechával aspoň mizivú nádej na mier na Donbase.

Tretia etapa – to je psychologický útok s cieľom vytvorenia „obrazu nepriateľa“. Keďže Kyjev „všetko napísal správne“, ak takýto vynikajúci dokument bude zavrhnutý opačnou stranou, to znamená, že táto opačná strana je vskutku protivná v plnom zmysle tohto slova a ľutovať tam absolútne nie je koho.

Vzápätí začnú zavíjať zborovo hlasné trúby svetovej (t.j. západnej) propagandy a Rusko spolu so všetkými Rusmi, nech žijú kdekoľvek, bude ďalší v poradí krát priklincované k stĺpu hanby ako absolútne neschopná dohody, necivilizovaná sila, s ktorou sa šľachetná a a mierumilovná Amerika príliš dlho piple.

Ostatne, už to začalo. USA môžu poslať letálne zbrane Ukrajine v prípade nového výbuchu násilia v krajine, vyhlásila pomocníčka štátneho tajomníka USA pre otázky Eurázie a Európy Victoria Nuland: „Ako som povedala, je to rozhodnutie prezidenta. Sledujeme, čo sa tam deje, pracujeme na dosahovaní lepších výsledkov – úplného splnenia minských dohôd. Ale ak sa to neudeje a budeme svedkami nového výbuchu násilia na mieste, môže to zmeniť naše výpočty.“

Táto dáma vie, čo hovorí, keďže ešte od čias majdanu, ktorý doslova kŕmila z ruky, Nuland je fakticky pani na Ukrajine a jej slová je treba vnímať ako formulácie už schválených za oceánom rozhodnutí.

„Výbuch násilia“, o ktorom sa zmienila táto americká Vanga, nie je ničím iným ako štvrtou etapou washingtonskeho plánu, ktorá logicky a nevyhnutne vyplýva z troch pedchádzajúcich. Pričom, keďže takto logicky vyplýva, nie je ťažké sa dovtípiť, že tento bod bol vyznačený v pláne amerického štátneho departmentu už vtedy, keď Merkelová a Putin iba leteli do Minsku.

Naplánovaný Amerikou a preto nevyhnutný „výbuch násilia“na Donbase očividne nenechá na seba dlho čakať. Po prvé preto, lebo kyjevská vláda prakticky má svoje dni takmer spočítané a pre ňu je vojna nebeská mana. Ale to nie je to najdôležitejšie, pretože táto chunta, ako aj celá Ukrajina, nie je nič viac ako postrádateľný materiál veľkej americkej politiky.

Nové krviprelievanie na Donbase, podľa výpočtov Američanov, bude mať priaznivý vplyv hneď na celé spektrum strategických úloh USA, ešte viac dostane do napätia a zviaže ruky Rusku, zjednotí Západnú Európu pod americkou vlajkou na pôde starostlivo rozdúchavaného strachu pred ruskou hrozbou, zlikviduje od základov akékoľvek snahy Európanov izolovať sa od Ameriky akousi „európskou armádou“ a v konečnom dôsledku pomôže USA zlepšiť svoje ekonomické a geopolitické záležitosti vďaka novým vojenským dodávkam a ponoreniu Európy do chaosu.

Teda na Ukrajine teraz, z hľadiska Washingtonu, všetko prebieha prísne podľa plánu. A nie sú žiadne dôvody niečo meniť alebo sa zriecť plánovaného príchodu nových etáp.

Rozmiestnenie veľkých dodávok zbraní NATO na Ukrajine sa takto stane piatou etapou amerického plánu vťahovania Ruska a Európy do veľkej vojny. Etapou, ktorá so železnou nevyhnutnosťou vyplýva zo všetkých predchádzajúcich, každá z ktorých bola zameraná na zaručené zmarenie mierového vyriešenia situácie na Donbase.

Pokračovanie čoskoro
 

Zdroj:  http://www.km.ru/world/2015/03/22/protivostoyanie-na-ukraine-2013-2015/756422-poetapnyi-amerikanskii-plan-podzhoga-ev


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |