Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 3. - chelemendik.sk

 

Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 3.

2021-09-15  (06:41)

 - Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 3.

31.3.2015

Takto osud amerických dodávok zbraní na Ukrajinu prakticky kompletne závisí od možnosti ich dopravy po mori, a to zase závisí od situácie v Odesse. Tým pádom jej destabilizácia predstavuje pre kyjevský režim zvláštne, ak nie smrteľné nebezpečenstvo a bude lipnúť na Odesse ľubovoľným spôsobom nehľadiac na cenu. Ostatne, už sa stalo – odesská Chatyň to potvrdzuje.

A dodnes vláda s pomocou svojich žoldnierov v zárodku eliminujú akékoľvek miestne iniciatívy, vrátane celkom neškodných, vidiac v nich hrozbu zväčšenia samostatnosti Odessy.  Konkrétne, pred niekoľkými dňami v meste  bol zmarený prokyjevskými žoldniermi pokus radu  miestnych politikov usporiadať diskusiu pri okrúhlom stole o obnovení  v  Odesse historicky osvedčenú špeciálnu ekonomickú zónu - tzv "slobodný prístav". Takmer súčasne bolo získané z archívu a znovu začalo trestné konanie proti jednému z hlavných odesských politikov, ktorý predložil ešte pred prevratom myšlienku Odesskej autonómie.

Nemožno úplne vylúčiť, že súčasný útok na kyjevskej vlády na bankára Kolomojského, ktorý je známy pre jeho nezávislosť a ktorého chránenec – Igor Palica teraz riadi región Odessa, môže byť spojený okrem iného aj s obavami Kyjeva ohľadne možného pokusu  Kolomojského zohrať svoju hru s Moskvou, stávkou v ktorej bude práve severné pobrežie Čierneho mora.

Je zaujímavé v tejto súvislosti pripomenúť, že práve v týchto dňoch jeden z podnikov Kolomojského  - letecká spoločnosť  Ukraine International Airlines  oznámila výrazný nárast počtu letov z Odessy do Moskvy a Sankt Peterburgu. To prinajmenšom  vyzerá ako nesúlad na pozadí  stále napätých vzťahov Porošenka a Putina.

Je potrebné zdôrazniť, že v prípade udržania Odessy pod nadvládou ilegálneho režimu, Rusko bude čeliť potreba nájsť iný, tvrdší spôsob obmedzovania námorného tranzitu zbraní na Ukrajinu. Konkrétne, Moskva sa možno bude musieť uchýliť k metódam silového blokovania dopravných ciest v Čiernom mori, analogicky s činnosťou Spojených štátov počas kubánskej raketovej krízy v roku 1962 alebo s nedávnym útokom západných spravodajských služieb na ruskú  loď  z dôvodu číreho podozrenia, že to niesla rakety do Iránu.

Oprávnenosť pre takéto akcie zo strany vlády  Ruskej federácie, motivovanej túžbou zastaviť podnecovanie vojny na Ukrajine, nespôsobuje žiadne pochybnosti. Okrem toho k ním bude prispievať  vojensko-strategická situácie v povodí Čierneho mora, ktorá sa stala veľmi priaznivá pre Rusko po prechode Kryme vo jeho pôsobnosti.

Ozbrojené sily Ruskej federácie dnes majú komplexnú sadu možností na zabránenie pohybu po Čiernom mori pre všetky nechcené tovary.  Aj napriek tomu je celkom očividné, že akékoľvek použitie vojenskej sily je krajným opatrením, ktoré môže mať nepredvídateľné dôsledky, a preto je v princípe nežiaduce.  Avšak vzhľadom na to, že nečinnosť v takej kritickej situácii, spraví  smutné dôsledky pre Ukrajinu a do Ruska veľmi predvídateľnými, iné možnosti konania jednoducho nemusia zostať. Iba žeby si  Odessa konečne spomenula, že je Mesto-hrdina.

http://www.km.ru/world/2015/03/22/protivostoyanie-na-ukraine-2013-2015/756422-poetapnyi-amerikanskii-plan-podzhoga-ev


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |