Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 2. - chelemendik.sk

 

Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 2.

2020-08-12  (14:10)

 - Etapovitý americký plán podpálenia Európy sa plní krok za krokom - Časť 2.

30.3.2015


Časť 1. nájdete TU:


Takže, Amerika sa chystá hasiť ukrajinský požiar, štedro ho polievajúc benzínom. Jasné je aj to, že kyjevská chunta, obdržiac takýto doping, je definitívne na koni a prestane sa už ani len tváriť, že je pripravená viesť dialóg s časťou vlastného národa.


Rusko, prirodzene, tiež nebude sedieť so založenými rukami a nedovolí riešiť otázku o geopolitickej kontrole nad Ukrajinou silou zbraní. Kroky, ktoré  v tomto prípade budú nasledovať z jeho strany, môžu priviesť k definitívne delegitimácii kyjevského režimu  v očiach Moskvy a prenesú hlavný dôraz ruskej politiky na Ukrajine na priamu podporu zápasu Novorossije, až po jej oficiálne uznanie ako jedinej právomocnej vlády na území Ukrajiny.

Situácia, za ktorej najdôležitejšie právny argument – о zákonnej podpore legitímnej vlády Ukrajiny dnes pracuje v prospech USA, sa stáva čoraz viac neúnosnou a vyžiada si radikálne prehodnotenie.

Všetky veci musia byť pomenované svojimi menami. Konkrétne to, že USA pôsobia na Ukrajine ako medzinárodný agresor, keďže tam podporujú nezákonný, diktátorský, katovský režim, ktorí sami – cestou ozbrojeného prevratu, priviedli  k moci. A Rusko zase na základe medzinárodného práva, princípov slobody a demokracie, stojí na strane tých na Ukrajine, ktorí  zostali verní týmto princípom,  a taktiež zákonu  a Ústave.

Vo svetle takéhoto rozvoja situácie, rastúca hrozba začiatku masových  dodávok amerických zbraní na Ukrajinu robí ich odvrátenie úlohou číslo jedna v agende svetovej politiky. V tejto súvislosti musia byť preskúmané všetky možnosti  – od politicko-diplomatických až  po vojensko-technické. A keďže v prvé, za súčasných podmienok, sa dúfať nedá, Rusko bude musieť hodnotiť možnosti iného druhu, konkrétne porozmýšľať o prijatí nevyhnutných fyzických opatrení pre ochranu európskej stability.

Keďže organizáciu masových dodávok západných zbraní prostredníctvom „vzdušného mosta“ môžeme rovno vylúčiť, z dôvodu ich malej priepustnosti, zostávajú dva reálne varianty zásobovania zahraničnými zbraňami kyjevského režimu -  suchozemský a námorný.

Prvý, ak berieme do úvahy susedstvo Ukrajiny s krajinami NATO, na prvý pohľad vyzerá optimálne. Nie je však všetko také jednoduché. Dokonca aj tí najvernejší a najukričanejší východoeurópski agenti USA ako Poľsko alebo pobaltské „fault states“ (rozvrátené štáty)  si uvedomujú, že jedná vec je hulákať o „agresii Ruska“ a niečo celkom iné – reálne sa zúčastňovať na vojne s ním, hoci len sprostredkovane – na Ukrajine.

Okrem toho, samotná Moskva má nástroje nato, aby schladila ich bojový zápal a navyše aj samotné tieto „veľmoci“ sa môžu v takom prípade ocitnúť pod silným nátlakom hlavných pánov Európskej únie  – Nemecka a Francúzska, ktorým sa vôbec nepáči perspektíva vyberať horúce gaštany z ukrajinského ohňa pre zaoceánskeho strýčka Sama. Preto americké nádeje na suchozemský tranzit zbraní cez údajne priateľskú Európu sa môžu ukázať byť postavené na piesku.

Čo nám teda zostáva?  Nič, okrem Čierneho mora a priamej morskej cesty k ukrajinskému pobrežiu. Daná trasa je zatiaľ najmenej problematická  a súdiac podľa niektorých informácií, už sa aktívne využíva práve pre tieto ciele.

Konkrétne, už vo februári sa v médiách objavila nasledovná informácia: „4. februára do námorného prístavu Oktiabrsk  (Nikolajevská oblasť) z prístavu Burgas (Bulharsko) dorazila turecká námorná loď Yasar Abi, plávajúsa pod vlajkou Panamy  (identifikačné číslo  8922395, vlastník turecká spoločnosť Derin Shipping&Trading). Z jeho paluby bolo vyložených približne 550 ton munície, určených pre ukrajinské ozbrojené sily. Vrátane  60000  výstrelov k protilietadlovým zbraniam a raketovým systémom Tunguska, 40000 výstrelov VOG-45 a 20000  výstrelov VOG-25 ku granatometom  a taktiež 5000 nábojov pre   52-mm a 152-mm delostrelecké zbrane. Prijímateľom tohto nákladu bol Ukrspecexport  odosielateľom spoločnosť Steaven Trading LTD.

Je treba podotknúť, že Oktiabrskij je skutočne už od čias ZSSR režimový vojnový prístav, cez ktorý  sa uskutočňoval export sovietskych zbraní do mnohých krajín sveta.  Takto miera pravdepodobnosti tejto správy  pôsobí ako dosť vysoká.

Avšak, čo ako dôležitý je tento špeciálny námorný prístav, neodškriepiteľný fakt spočíva v tom, že nosnou konštrukciou celého priestoru Severného Pričiernomoria, ktoré zostalo pod kontrolou Ukrajiny, je Odeský región. Práve on, so svojimi mimoriadne veľkými námornými prístavmi a niekoľkými miliónmi obyvateľstva má rozhodujúci vplyv na miestnu politicko-strategickú situáciu.

A preto variant námorného tranzitu západných zbraní na Ukrajinu  do značnej, ak nie rozhodujúcej miery  závisí od udržania chuntou kontroly nad Odessou. Ak to spraviť nedokáže, všetko ostatné – aj Nikolajev aj Cherson sa neudržia ani len týždeň. „Domino efekt“ sa zmocní celej južnej Novorossije.


Pokračovanie čoskoro
 

Zdroj:  http://www.km.ru/world/2015/03/22/protivostoyanie-na-ukraine-2013-2015/756422-poetapnyi-amerikanskii-plan-podzhoga-ev
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |