Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Emigruje slovenský internet? - chelemendik.sk

 

Emigruje slovenský internet?

2020-07-08  (04:34)

 - Emigruje slovenský internet?

Novela zákona o vysielaní a retransmisii, ktorú vo štvrtok prijal parlament, sa dotkne aj slovenských internetových médií.

"Prijatá novela obsajuje pasáže, ktoré sa pri implementácii zákona môžu prejaviť ako problematické," hovorí Milan Csaplár, predseda Správnej rady Asociácie internetových médií (AIM). Medzi hlavné body novely patrí, že Rada pre vysielanie a retransmisiu bude dohliadať nad tzv. lineárnym vysielaním a službami on-demand na internete. Slovenská republika sa vydala cestou vymenovania (enumerácie) služieb, ktoré spadajú pod reguláciu. Oproti tomu dôvodová správa obsahuje zoznam služieb, ktorých sa smernica netýka. V praxi tak môže dôjsť k nejednoznačnému výkladu zákona.

Aj napriek tomu, že prijatá novela obsahuje pozmeňujúci návrh o znížení pokút pre internetových prevádzkovateľov, stále ide o vysoké pokuty, ktoré neodrážajú reálne príjmy internetového trhu. Tie sú neporovnateľne nižšie ako príjmy televízneho trhu a pre niektoré subjekty môžu mať likvidačné následky. Novela bude taktiež pre domáce podnikateľské subjekty znamenať vysoké dodatočné náklady na zladenie poskytovania služieb a interných procesov so zákonom. Budú tak znevýhodnené oproti subjektom z krajín, ktorých sa novela netýka, alebo je pre ne v praxi nevymožiteľná.

Internetové podnikanie nepozná hranice. Niektorí slovenskí prevádzkovatelia budú z konkurečných dôvodov nútení zvažovať  migráciu do krajín, kde je regulácia liberálnejšia, prípadne tam, kde regulácia internetu neexistuje vôbec.

"Zákony majú mať v prvom rade preventívnu funkciu a samoregulácia je účinný preventívny nástroj, ktorý sa osvedčuje na celom svete. Už v minulosti sme v AIM prijali Pravidlá internetovej reklamya naši členovia tieto pravidla dodržiavajú, čím sa podstatne podarilo znížiť agresívnu internetovú reklamu. Som presvedčený, že samoregulácia môže fungovať aj v oblasti videoobsahu na internete, a to je to, čo momentálne môže zabezpečiť práve Asociácia internetových médií. V najbližšej dobe chceme prijať Etický kódex internetových médií, ktorý bude záväzný pre členov AIM, “ zakončuje Milan Csaplár.

AIM funguje od mája 2005 ako združenie slovenských médií na internete. V súčasnosti ho tvorí 31 členov.

Zdroj: AIM, pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |