Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ekoprojekt Lupka II - SHO - chelemendik.sk

 

Ekoprojekt Lupka II - SHO

2020-06-04  (06:42)

 - Ekoprojekt Lupka II - SHO

Slovenské Hnutie Obrody vás pozýva na ekoprojekt Lupka II. Po úspešnom ekoprojekte Lupka spred dvoch rokov sme sa rozhodli opäť vyčistiť od odpadkov prírodnú rezerváciu Lupka pri Nitre. Lupka je prírodná rezervácia na severozápade Nitry. Je to typická lesostep. K najznámejším zástupcom flóry na vápencovom svahu patrí hlaváčik jarný, poniklec veľkokvetý, kosatec nízky, jasenec biely, veternica lesná, jaseň mannový a sinokvet mäkký. Na kremencoch sa flóra výrazne mení, prevláda vres obyčajný, trnka obyčajná, višňa krovitá, metlica krivolaká a početné druhy ruží. Z hmyzu podobne ako v okolitých lesostepiach, je najvzácnejšia modlivka zelená a saga stepná. A čo je najdôležitejšie, Lupka je aj kúsok Slovenska.

Odpad v lese tvorí veľké množstvo plastových fliaš, sklenených fliaš a pohárov, rôzne šatstvo, obuv, pneumatiky, papierový odpad, zvyšky z káblov, plastové vrecia s nezisteným obsahom, organický odpad, kusy nábytku, plechovky, porozbíjané okná, polystyrén...
Vstup do Nitry z Topoľčian ide práve pod svahom rezervácie, na ktorom sa nachádza taktiež rozfúkaný ľahší odpad a tvorí neželaný kolorit a nevábny vzhľad tejto brány mesta Nitry.
Dňa 12. apríla 2010 sa stretol na Mestskom úrade v Nitre Róbert Švec, predseda SHO s primátorom Nitry Jozefom Dvončom a na stretnutí sa dohodli, že ekoprojekt Lupka II. podporí aj mesto Nitra na čele s primátorom Jozefom Dvončom. Mesto Nitra zabezpečí veľkoobjemové kontajnery a primátor Nitry prisľúbil osobnú účasť na našom ekoprojekte.

Stretneme sa 24. apríla 2010 (sobota) o 10.00 hod. pri Lupke. Touto cestou vyzývame všetkých, ktorí sú ochotní urobiť niečo konkrétne pre naše životné prostredie, aby nahlásili svoju účasť na t. č. 0907 154 344, alebo mailom na sho@sho.sk.

Pracovné pomôcky a vrecia na odpadky budú pripravené pre každého účastníka ekoprojektu a nezabudneme ani na občerstvenie.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |