Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Edward Snowden sa pripravuje na let - chelemendik.sk

 

Edward Snowden sa pripravuje na let

2020-02-23  (04:17)

 - Edward Snowden sa pripravuje na let
 
 A

Vo vzťahoch Ruska a USA sa objavil nový podnet. Stal sa im bývalý agent ANB Edward Snowden. Snowden letiaci z Hongkongu do Ekvádora, kde dúfa získať politický azyl, urobil tranzitnú prestávku v Moskve. Washington ihneď požiadal Rusko o jeho vydanie. Ale pravdepodobnosť toho, že táto žiadosť bude splnená, je málo pravdepodobná.

Moskovské letisko Šeremetievo sa stalo dočasným azylom pre bývalého pracovníka Agentúry národnej bezpečnosti USA (ANB) Edwarda Snowdena. Priletel tam linkou Aeroflotu z Hongkongu, kde strávil posledné 3 týždne a zverejnil pre svetové masmédiá tajomstvá amerických špeciálnych služieb.

Vo vlasti Snowdena obviňujú zo štátnej zrady. Preto nie je divné, že sa nechce vrátiť do USA. Chcel by sa skryť v Ekvádore. Túto krajinu nezvolil náhodou: práve Ekvádor súhlasil poskytnúť politický azyl inej známej osobe – zakladateľovi WikiLeaks Julianovi Assangeovi.

Medzitým USA už požiadali Moskvu o vydanie Snowdena. Pravda formálnych opodstatnení na to nestačí, myslí si odborníčka na medzinárodné právo Marína Silkinová:

- V USA zahájili v súčasnosti voči Snowdenovi trestné stíhanie. Čiže Amerika má právo požiadať tú, alebo onú krajinu o vydanie. Otázka len spočíva v tom, či existujú nejaké medzinárodné dokumenty a dohody o vydaní. V Rusku sa vôbec nepoužíva vyhostenie. Čo sa týka cudzích občanov, treba tu posúdiť tie konkrétne podmienky a opodstatnenia, podľa ktorých chcú túto osobu vyhostiť. Preto čo sa týka Snowdena, má teda Amerika pravdaže právo nastoliť také požiadavky. Ale splniť ich alebo nie – to už je vec Ruska.

Treba dodať, že USA žiadali o vydanie im Snowdena aj hongkonských mocenských predstaviteľov. Ale tí nielen nesplnili túto požiadavku, ale aj dovolili Snowdenovi bez prekážok opustiť mesto. V oficiálnom vyhlásení sa hovorilo, že požiadavka o vyhostenie Snowdena bola nastolená s chybami.

Podľa prieskumu, ktorý urobila rozhlasová stanica Hlas Ruska, možnosti vydania Snowdena USA na celom svete fakticky neveria. Prieskum robili v 17 jazykoch, vrátane ruštiny vtedy, keď sa bývalý agent ANB ešte nachádzal v Číne. Výsledky prieskumu sú nasledovné: trochu viac ako štvrtina respondentov si myslí, že vydanie Snowdena rozčaruje svet. 18 % si myslí, že taký rozvoj udalostí negatívne ovplyvní imidž krajiny, ktorá vydá utečenca americkým mocenským predstaviteľom. Len 15 % je presvedčených, že vyhostenie Snowdena upevní pozície USA. Väčšina účastníkov prieskumu – 41 % - je presvedčených, že k vydaniu nedôjde. Je zaujímavé, že za posledný variant hlasovali všetci fínski respondenti.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |