Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ebook od Grigorija Klimova Červená inkvizícia - ako darček - chelemendik.sk

 

Ebook od Grigorija Klimova Červená inkvizícia - ako darček

2021-10-15  (18:03)

 - Ebook  od Grigorija Klimova Červená inkvizícia -  ako darček

 


 Členovia Internetového klubu chelemendik.sk môžu získať ako darček našu prvú  elektronickú knihu – ebook  od Grigorija Klimova Červená inkvizícia vo formáte pdf. 

Aby ste získali tento darček, je potrebné napísať email na adresu chelemendik.sk@gmail.com s nasledovným obsahom:   Chcem dostať ebook od Grigorija Klimova Červená inkvizícia ako darček -  a uviesť Vaše prihlasovacie meno a emailovú adresu, ktorú máte  uvedenú  vo Vašom užívateľskom profili. Následne Vám na túto adresu zašleme ebook vo formáte pdf.

Podmienkou získania darčeka je, aby ste boli registrovaným používateľom platenej zóny Internetového klubu Chelemendik.sk vo chvíli odoslania emailu s objednávkou.

 

 

 

Grigorij Klimov. ČERVENÁ INKVIZÍCIA - predslov Sergeja Chelemendika

 - Grigorij Klimov. ČERVENÁ INKVIZÍCIA - predslov Sergeja Chelemendika

 

Je to neobyčajná kniha, ktorej vydanie sa stalo udalosťou v mnohých krajinách sveta. Len v Rus­ku jej celkový náklad dávno prekročil milión exemplárov.

Je to kniha provokačná, kniha záhadná, ktorej zmysel sa snažia vyložiť tak jej horliví prívrženci, ako i jej odporcovia.

Súčasne je to kniha aj o politike, hoci na prvý pohľad sa to vôbec nezdá. Pochopiť politickú rovi­nu tejto knihy sa však nedá bez poznania histórie víťazstva Západu v studenej vojne pomocou nových technológií manipulácie vedomia celých národov. Histórie hlboko utajovaného Harvardského projek­tu, ktorého jedným z účastníkov bol autor knihy Grigorij Klimov. A pretože túto históriu na Slo­vensku zatiaľ nikto neskúmal, politický podtext Klimovovej knihy zostane pre slovenskú verejnosť zrejme nezrozumiteľný.

Sám nepatrím ani medzi prívržencov, ani medzi odporcov tvorby Grigorija Klimova, ale to, čo som mal možnosť si prečítať, mi pomohlo pochopiť isté veci, ktoré sa mi zdali neriešiteľné, a prinútilo ma to rozmýšľať.

Červená inkvizícia je kniha o podstate moci, v ktorej autor predkladá svoj celistvý obraz sveta. Tento obraz je veľmi mrzký, nechce sa ani veriť, že je vierohodný, ale ignorovať mnohé veci, ktoré sú v knihe vyslovené, sa tiež nedá. Príliš sa podobajú na pravdu. 

Neskôr som sa v literatúre venovanej Klimovovým knihám dočítal, že základom Harvardského projektu, zameraného na rozloženie Sovietskeho zväzu zvnútra, sa stala vtedy ešte pre každého absolútne nepochopiteľná téza o latentnej homose­xualite Vladimíra Iľjiča Lenina.  

Je to kniha o dobre a zle, i keď Klimovova filo­zofia sa mnohým bude zdať primitívna. S definí­ciou toho, čo z hľadiska autorovho dialektického kresťanstva je Boh a čo diabol, nemôžem súhlasiť. Všetko, čo sa týka teologických úvah autora, pôso­bí akosi priveľmi zjednodušene. Avšak s tézou, že kresťanstvo predstavuje reálny spôsob prežitia ľud­stva, súhlasím. Ako aj s názorom, že kniha Červe­ná inkvizícia je napísaná z pozície kresťanskej civilizácie a je užitočná pre všetkých, ktorí sa k tejto civilizácii hlásia.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-10-28  (07:52)
50%  
mínus plus
  ...technológií manipulácie vedomia celých národov...

už sa teším na čítanie

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |