Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
EÚ: mutácia hlasu - O európskej kakofónii namiesto jednotného hlasu Európy - chelemendik.sk

 

EÚ: mutácia hlasu - O európskej kakofónii namiesto jednotného hlasu Európy

2020-06-01  (20:25)

 - EÚ: mutácia hlasu - O európskej kakofónii namiesto jednotného hlasu Európy

 

 

Vystupujúc v Berlíne s prejavom o výsledkoch polovice termínu maďarského  predsedníctva EÚ šéf ministerstva zahraničia tejto krajiny János Martonyi dospel k dosť pesimistickému záveru. „Nikdy nebudeme mať tak zvanú jednotnú zahraničnú politiku“, - vyhlásil maďarský minister ZV. Samozrejme, situácia nie je beznádejná, ale sotva je možné počítať s tým, že spoločná zahraničná politika Európskej únie bude fungovať tak isto, ako, povedzme, jednotný európsky vnútorný trh.

Hovoriac o potrebe posilnenia úlohy EÚ v existujúcich „horúcich bodoch“ na planéte vrátane Líbye a v najdôležitejších podľa neho regiónoch – napríklad, na Balkáne – spomenul nedostačujúcu aktivitu založenej súčasne s Lisabonskou zmluvou európskej diplomacie na čele s britskou barónkou Catherine Ashtonovou.

Ruský expert Sergej Utkin vidí v negatívnom hodnotení Martonyiho prejav neprimerane veľkých nádejí vkladaných do nového orgánu EÚ:

- Maďarský minister zahraničných vecí nie je prvý, kto skepticky hodnotí perspektívy zahraničnopolitického rezortu. A predsa určité výsledky sú tu. Povedal by som, že je to zásoba možností pre budúcnosť. Výsledky práce zahraničnopolitickej služby sa neprejavia v najbližšom čase. Koordinovanie zahraničnej politiky EÚ, pravdaže, nie je stopercentné, ale určité koordinovanie je tu. Netreba tiež ignorovať úlohu Ashtonovej. Samozrejme, nie je to líderka. Avšak nezvolili ju do tejto funkcie, aby bola líderkou, skôr mala vykonávať technickú prácu.

Možno, že má pravdu redaktor francúzskeho denníka Liberation Jean Quatremer, ktorý povedal, že spoločná zahraničná politika EÚ nenahradila 27 národných diplomacií. Dodal, že keby sa to stalo spoločnej mene, bolo by vidieť, v akých podmienkach „kakofónie“ musí existovať teraz Európa. O európskej kakofónii namiesto jednotného hlasu Európy hovorí aj internetový spravodajský server Euronews. Ale možno, že to iba mutácia hlasu. Iná vec - ako dlho potrvá?


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |