Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
EÚ a MMF zotročia Východnú Európu? - PODLA MNA DAVNO TO SPRAVILI - chelemendik.sk

 

EÚ a MMF zotročia Východnú Európu? - PODLA MNA DAVNO TO SPRAVILI

2020-02-17  (08:35)

 - EÚ a MMF zotročia Východnú Európu? - PODLA MNA DAVNO TO SPRAVILI
 
© Koláž: Hlas Ruska

Na pozadí vyhrotenia vnútropolitickej situácie na Ukrajine a diskusií ohľadne perspektív nasledovného rozvoja vzťahov Kyjevu s Bruselom, sa nemej zaujímavé udalosti dejú aj v iných krajinách Východnej Európy. Ich podstata je tá istá: nátlak západných inštitúcií hroziaci konkrétnymi hospodárskymi stratami pre štáty.

Názorným príkladom je Maďarsko a Rumunsko, domnieva sa náš spravodajca Peter Iskenderov.

V rumunskom parlamente vznikli tento týždeň ostré debaty ohľadne prijatia štátneho rozpočtu na rok 2014. „Nepodpíšem tento dokument“, - dopredu sľúbil prezident Traian Basescu.

Príčinou vážneho politického súperenia vetví moci v Rumunsku boli protikrízové odporúčania Európskej únie a MMF. Konkrétnejšie – zvýšená daň na palivo, ktorú MMF „odporučil“ /čítaj – nariadil/ uviesť v štátnom rozpočte ako jeho hlavný bod. Známy svojimi prozápadnými sympatiami predseda vlády Victor Ponta vo všetkom túto požiadavku podporil. Je presvedčený, že palivové poplatky dovolia „zvýšiť dôchodky a minimálne mzdy a vydať dodatočné prostriedky na poľnohospodárstvo“.

Avšak prezident Basescu a mnohí nezávislí experti nesúhlasia s optimizmom premiéra. Hlava štátu sa domnieva, že hore uvedená daň nielen nepomôže vyriešiť sociálne problémy, ale nanesie aj rumunskej ekonomike nový úder: „zvýši infláciu a zablokuje perspektívy rastu Rumunska“.

MMF zatiaľ do situácie nezasahuje. Avšak zo štábneho bytu Fondu už dali pochopiť, že akékoľvek snahy prehodnotiť parametre odsúhlasenej s touto inštitúciou rozpočtovej politiky, budú príčinou negatívnej správy pre Bukurešť pre Správcovskú Radu MMF. A to následne zabrzdí procedúru vydelenia Rumunsku miliardového úverového balíka.

Chytrosť spočíva v tom, že prostriedky schválené rumunskou vládou s MMF a EÚ v júli tohto roka, by mali ísť na vytvorenie „preventívnej úverovej línie“, ktorú chce Bukurešť použiť iba za „krízových okolností“. Ináč povedané – ide o vytvorenie „bezpečnostného pásu“ kontrolovaného národnou vládou. Obdobný plán vypracovala aj vláda susedného Maďarska.

Ale práve vytvorenie protikrízového fondu podriaďujúceho sa vláde vyvoláva vážnu nespokojnosť vedenia EÚ a MMF. Prv dali obe organizácie už Budapešti pochopiť, že môže zabudnúť na získanie podobnej tranše, ak nebude presne dodržiavať požiadavky veriteľov.

Výpočty nie sú chytré: spočiatku zaistenie úplného súhlasu Budapešti, Bukurešti a iných východoeurópskych metropol so zotročujúcimi rozpočtovými podmienkami a následne rast sociálno-ekonomických problémov, a potom obrátenie sa na Západ za novými úvermi. Výsledkom bude úplná kontrola EÚ a MMF národnej ekonomiky a politiky.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |