Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
ELITA DUCHA - nie ELITA BRUCHA - chelemendik.sk

 

ELITA DUCHA - nie ELITA BRUCHA

2022-01-14  (21:15)

 - ELITA DUCHA -  nie  ELITA BRUCHA


DISKUSIA  O TÝCHTO KLIPOCH:

 

 

 

 

 


anton47   |   2011-01-31  (12:40)
64%  
mínus plus
X   Po dopozeraní tohto videa ma opätovne napadla jedna základná myšlienka :
Celá táto tzv.pravicová vláda vždy deklarovala a deklaruje, ako dobre, zodpovedne, statočne, poctivo (a čo ja viem ako )vie spravovať tento štát !
Sú to schyzofrenické vyhlásenia !!! ...........Prečo ?....
Štát vraj spravovať vedia, no zopár ešte štátnych podnikov, v ktorých je už len spoluúčasť už NEVEDIA ? Čo je to za argument,že štát je zlý vlastník. Štát - teda oni nominujú do vedúcich funkcií svojich ľudí. To nominujú hlupákov zo svojich radov? Čo je to za filozófiu a pokrývená argumentácia ?
Vie mi niekto odpovedať ?

 

strelec   |   2011-01-31  (17:36)
58%  
mínus plus
X   Banda poprevratových politikov sa za súčasť štátu nepovažuje. Vidieť to aj z toho, ako sa správajú k svojim zamestnancom - štátnym úradníkom, ktorí chudáci v strachu o svoju mizernú výplatu plnia ich stupídne nápady a v prípade potreby sú obetovaní. Vidieť to podľa toho s kým chodia na plesy, golf, za koho kopú a robia zákony. Do štátnych podnikov nenominujú hlupákov, ale kamošov s jasným poslaním, vytunelovať a predať, prispieť zo zisku všetkým s ktorými sa má deliť. Všetky reči politikov o demokracii, slúženiu občanom (ďalej nejdem ani vymenovávať, aby som sa nedobluval)sú mediálnou dymovou clonou. Pokiaľ pripustíme, že sú pajáci na niti, tak nebijú sa o balík získaný pri zrade Slovenska. Vedia viac ako my, ale menej ako ich vodcovia. Pokiaľ by to bolo treba urobiť, urobia to bez mihnutia oka. Ich drzosť a presvedčenie o svojej genialite a našej tuposti by kľudne spôsobila ešte aj televízne vystúpenie ako zradili v záujme SR a občanov. História pozná celú radu príkladov. Ich sa totiž nielenže nedotýkajú dajaké dôchodky, dajaké rasty cien, ich sa nedotýka ani osud ľudí. A história hovorí čo urobil Beneš, Gorgačov ale aj taký Gál či Zajac. V ČR som zachytil "hnutie" vymenme po-novembrových politikov. Presné a výstižné, žiaľ utopia. Celá rada z nich, by totiž rečou trestného zákona platného do novembra bola úplne jasná za také veci ako vlastizrada, sabotáž, spolupráca s cudzou mocou atď.

 

protopartorg   |   2011-01-31  (20:05)
55%  
mínus plus
X   Bohužiaľ, zákon o VLASTIZRADE prednostne zrušili... Prečo asi? Vieme všetci.

Prečo sa na nás denne valia z obrazovky programy na tému "ako bolo kedysi strašne", "ako sme všetci trpeli za krvavého komunistického režimu", "ako môžeme byť všetci vďační že žijeme v tak krásnej dobe" a podobne? Bezprostredné politické príčiny, zdá sa, nejestvujú. Kto ich ohrozuje? SNS ako "národná" strana - prepad. "Kotlebovci" - v začiatkoch, hoci i sľubných, ale žiadnu skutočnú výzvu pre režim v dohľadnej dobe nepredstavujú. SMER = Švejkova "Strana mírného pokroku v mezích zákona". KSS = 0,83%.

Napriek tomu sa však hystéria stupňuje. Maskované proliberálne postoje už nachádzam i tam kde by som ich naozaj nečakal - napr. v časopise KRÁSY SLOVENSKA ktoré rád čítam. Ako prvý článok je vždy rozhovor s nejakou osobnosťou - neviem čím to bude, ale buď už sú všetky osobnosti na Slovensku (neo)liberálnych názorov, alebo sa im iným spôsobom podarí vždy do rozhovoru prepašovať pro-EÚ, pro-západné postoje, a bedákanie ako len všetci za minulého režimu trpeli. Takýchto príkladov "podprahovej propagandy" by sa dalo uviesť množstvo.

Čím to teda bude? Zrejme vedia viac než my o tom KAM tento systém smeruje: a síce DO TOTÁLNEHO KRACHU. Potom aj napriek neexistencii organizovanej opozície (alebo PRÁVE PRETO) môže dôjsť k spontánnym prejavom živelného odporu, spomeňme len na Tunisko, Egypt, alebo hoci i Grécko. Až veľmi dobre si uvedomujú, ČO ROBILI PO DOBU POSLEDNÝCH 20-TICH ROKOV, ako sa dostali medzi tzv. "smotánku". A taktieź si uvedomujú, čo im v prípade krachu dnešného systému hrozí - pretože tá ďaľšia revolúcia UŽ NEBUDE NEŽNÁ. Národný majetok rozkradnutý, rozdaný, prešustrovaný, i tak rekordná nezamestnanosť na ďaľšom vzostupe, krachujúce zdravotníctvo, školstvo, verejná doprava, poľnohospodárstvo už mŕtve dávno, totálna závislosť "nášho" priemyslu na dopyte po automobiloch na západných trhoch, kriminalita a korupcia v štýle africkej banánovej republiky...

Väčšia časť tých, ktorí sa dnes predtŕčajú v televíznej "Smotánke", môže v prípade takéhoto scenára skončiť za mrežami, ak nie i niečo horšieho. Presne ako píše Strelec, ich doterajšiu činnosť by každá skutočne suverénna, pronárodná štátna moc charakterizovala pojmami ako "vlastizrada, sabotáž, spolupráca s cudzou mocou". Áno, zatiaľ sa nádejajú na moc a ochranu Západu - avšak o dnešnej moci na Západe možno s istotou povedať jednu vec: je to moc ABSOLÚTNE PRAGMATICKÁ, schopná svojich dnešných spojencov už zajtra bez mihnutia oka potopiť či predhodiť na roztrhanie davu (veď kto to je MUBARAK? ale napr. i taký Saddám Hussein). Ak sa im to bude zdať byť výhodnejšie, odvrátia jednoducho zrak a budú sa tváriť, že nič nevidia. Toto všetko naša zlodejská tzv. "smotánka" nemôže nevidieť, a napriek navonok sebavedomému, bohorovnému až arogantnému vystupovaniu, im pomaly ale iste ZAČÍNA LEPIŤ, aby som použil priliehavý ľudový výraz. Možno si to zatiaľ nepriznajú ani sami pred sebou, ale cítiť to začínajú.

Potom jedinou šancou našej tzv. "smotánky" bude to, že Slovensko je malá krajina, a hranica je blízko odvšadiaľ. Len aby bolo i KAM utekať... V prípade že sa im podarí napriek tomu naskákať do lietadla, želám im letové podmienky ako pod Smolenskom...

 

protopartorg   |   2011-01-31  (20:44)
58%  
mínus plus
X   Pán Chelemendik: Ja by som ten zvláštny postoj či stav mysle Slovákov ktorý spomínate, nazval "stavom šťastnej nevedomosti" :)

Alebo stavom "nevidím zlo - nepočujem zlo". Niekomu by to mohlo pripomenúť i jedno ZVIERATKO, a síce PŠTROSA.

V stave šťastnej nevedomosti sa však možno i zrútiť do priepasti - je to iste príjemnejšie, nič neviete a nič vás netrápi, iba ak kratučkú chvíľku tesne pred koncom, no a už je aj po všetkom... Chceme však takýto koniec???

Áno, je dobré sa pripraviť i na najhorší scenár, a síce že súčasné DEGRADAČNÉ TENDENCIE pretrvajú i do budúcnosti, že dnešný korupčnícko-mafiánsky režim prežije a bude pokračovať v činnosti ktorú vykonával doteraz. Lenže, ako sa na takéto niečo vôbec pripraviť?!? Nech robím čo robím, nejak mi dochádza fantázia. Jediná radikálna metóda ktorá ma napadá (a nie je spojená s odporom voči režimu), je opustiť územie tejto krajiny. Otázkou je: kam, dokedy to ešte pôjde, budú krajiny bohatého kapitalizmu v prípade radikálneho zhoršenia vlastnej ekonomickej a sociálnej situácie naďalej tolerovať prísun migrantov z Východu??? A čo tam budeme vlastne robiť - kvalifikovaná práca vyžaduje okrem iného i výbornú znalosť jazyka, na nekvalifikovanú sa zase môže stáť vo veľmi dlhom rade... a čo v prípade silného nárastu nezamestnanosti na samotnom Západe? Kam budeme utekať?

Ako som tu už spomenul, ja osobne som došiel po veľmi dlhej a zrelej úvahe k presvedčeniu, že sa vyplatí investovať asi už výhradne len do budovanie anti-systémovej opozície, t.j. opozície ktorá pôjde proti samotným základom na ktorých stojí dnešný protinárodný, vykorisťovateľský kriminálno-mafiánsko-korupčnícky systém. Konkrétna realizácia je osobitnou otázkou a na dlhú diskusiu.

 

protopartorg   |   2011-01-31  (21:11)
62%  
mínus plus
X   P.S.

Za veľmi dôležité považujem vypestovanie na Slovensku skutočnej ELITY. Pojem "elita" štátu či národa je totiž veľmi neurčitý, a vonkoncom nemusí znamenať "ľudia s najvyšším podielom na bohatstve a moci", ako sa to často a mylne interpretuje. Naša SLOVENSKÁ elita za čias Štúrovcov pozostávala z ľudí, ktorí boli často chudobní "ako kostolná myš", a mali nielenže minimálny podiel na moci v štáte, ale boli väčšinou pod neustálym tlakom tejto moci. Jednalo sa o spisovateľov, predstaviteľov malého kléru, remeselníkov, sedliakov, maximálne ešte nejakého toho zemana - išlo teda o ELITU DUCHA, nie o ELITU BRUCHA, ktorú pozorujeme dnes.

 

strelec   |   2011-01-31  (21:34)
55%  
mínus plus
X   Vypestovať elitu - elitu ducha je potrebné. Trvá to desaťročia a obávam sa, že nie je pre to čas. Po prvej svetovej nemalo Slovensko inteligenciu, výsledkom bol učiteľ či četník Čech, naša Slovenská dorastala 20-30rokov. Po novembrovom prevrate sme inteligenciu mali. Pod vplyvom rozkrádačiek a mamonu sa z nej stala najúbohejšia časť "smotánky". Videli ako kotolníci, bývalí komunisti, "disidenti" (zašití vo výskumákoch) a podobní nemorálni duševní lajdáci rabujú a majú sa dobre, sú beztrestní, tak sa pridali. Dnes doktor, notár, či advokát, profesor je synonymum skorumpovaného lumpa (pár poctivých mi prepáči). Na rozdiel od tých prvých zapredávajú svoj charakter a dušu mamonu za lacný peniaz. Tadiaľto cesta asi nepovedie a ani vývoj jej nedá čas.

 

Sergej Chelemendik   |   2011-02-01  (00:52)
58%  
mínus plus
X   Mili kolegovia!
Mame najlepse naimudrejse forum v zone sk vdaka vam a systemu clenstva - urobim z vasich postov clanky a urcite budem reagovat.

Vychodisk je vela - to hlavne je hnutie. Ne stat na mieste ale sa pohnut.
 

Mikojan   |   2011-02-01  (21:12)
55%  
mínus plus
X   Protopartorg:Správne - utekať nie je kam ,ako si správne poznamenal: na kvalifikovanú prácu je potrebná znalosť jazyka a na nekvalifikovanú čakajú tisíce muslimov ochotných robiť za misku polievky.OSTÁVA PREŽIŤ A BOJOVAŤ IBA TU.

Tento zločinecký protiľudský systém tu bol zavedený iba kvôli tomu,že sa tým sviniam podarilo zorganizovať tu v Európe 1. a 2.SV a potom zaviesť ten celosvetový hajzlový papier USD ako platidlo.Lenže jeho dni sú spočítané.Jeho osud by som najlepšie prirovnal ku dvom pištolníkom,ktorí stoja oproti sebe a čakajú kto vystrelí ako prvý.Pričom jeden pištolník tučný a oprsklý je USA a druhý vychudnutý a trasúci sa je Čína.Jeden veriteľ - druhý dlžník.Dopadne to presne tak isto ako v tých kovbojkách.Zastrelia sa navzájom.

Pre tých ľudí čo zrádzali a zrádzajú SLOVENSKO som vymyslel prezývku.Sú to SKUZROVIA.Od slov SKURVENÝ ZRADCA.Je lepšie v písomnom aj ústnom prejave používať toto slovo ako tie dva slová.

S.CHELEMENDIK:Mám typ pre 1. zástupcu nového hnutia v parlamente.Je to A.Belousovová po tom,čo ju skuzrovia vyprášili z SNS.Ona sama o sebe má voličský potenciál 4-5%.Treba ju osloviť.

 

protopartorg   |   2011-02-13  (17:03)
50%  
mínus plus
X   strelec: Áno, času je veľmi málo. Môžeme veľmi doplatiť na letargiu, ktorá prevládala na Slovensku po dobu posledných dvoch desaťročí. Stratili sme priveľa času a príležitostí.

Súhlasím, že tzv. "inteligencia" sa ukázala byť najzradnejšou, najkozmopolitnejšou zložkou národa. Týka sa to celého Východu, situácie a premien z konca 80-tych rokov, najmä v ZSSR, kde je termín "zrada liberálnej neskoro-sovietskej inteligencie" uznávaným pojmom. Na Slovensku bola (a stále je) situácia trošku odlišná, nieže by bola naša inteligencia menej zradná, mala však vždy relatívne nižší vplyv na slovenskú verejnosť, vzhľadom k jej mladosti a istej "anti-intelektuálnej" tradícii Slovenska, v porovnaní napr. s Ruskom či ČR. Čo ju však nijak neospravedlňuje. Aj tu by som však rozlišoval, o akú časť inteligencie sa konkrétne jedná, aby sme niekomu nekrivdili. A skorumpovaná je na Slovensku nielen inteligencia, korupciou a marazmom je zasiahnutá celá štruktúra štátu "od ministra po upratovačku".

Mimochodom, tak ako nemám pod elitou na mysli MAJETNÝCH ľudí, práve tak nemám na mysli nevyhnutne ĽUDÍ S DIPLOMAMI. Skutočná elita nie je obmedzená formálnym stupňom vzdelania, skôr skutočnou MÚDROSŤOU, túto však nevyčítate z kníh, je podmienená kombináciou dvoch faktorov - schopnosti NEZÁVISLÉHO MYSLENIA a CHARAKTERU.

Ako jednu naozaj POZITÍVNU zmenu, ktorej prvé príznaky možno v súčasnosti na Slovensku pozorovať, je ROZBITIE tradičného slovenského MALOMEŠTIACKEHO svetonázoru a jeho ideálov, situácia ktorá sa v podstate skladala za socializmu v 60-70tych rokoch, v dôsledku rapídneho zvyšovania životnej úrovne a zároveň znižovania vplyvu oficiálnej komunistickej ideológie na vedomie más. V súčasnosti je badateľný odklon od nej najmä časti mladých ľudí, v čom vidím "iskierku nádeje".

Viac na tému "slovenskej elity" a "slovenskej inteligencie" neskôr.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Mg   |   2011-02-20  (12:58)
50%  
mínus plus
  Súhlasím s ideou budovania anti-systémovej opozície ako jediného východiska zo situácie. Systém, ktorý vyhovuje 5 % vládnucej triedy a zahŕňa súčasný model fungovania štátu, liberalizmus a tzv. demokraciu, ktorá je už na hony vzdialená od pôvodného významu tohto slova nie je ničím iným ako totalitným usporiadaním pre zvyšných 95 % členov spoločnosti. Východisko je to síce sľubné, no na jeho realizáciu je potrebné vybudovanie elity, ktorá by bola schopná čeliť bludným názorom a mediálnej sile, ktorá ich pretláča. Kde však takúto elitu hľadať, ak minimálne posledných 20 rokov je spoločnosť vychovávaná k viere ideálom západnej demokracie a blahobytu s tým spojeným a sú tak neustále presviedčaní o realite, ktorá je absolútnou fikciou. Máme teda ľudí, ktorí sú od začiatku svojej existencie vychovávaní tendenčne za účelom plnenia svojho cieľa, t.j. slepo uveriť prezentovaným názorom a plniť si svoju úlohu bez akéhokoľvek náznaku vzdoru či nepochopenia. Ľudia uverili, že všetci sa môžu mať dobre a kapitalizmus je zdrojom blahobytu, väčšina z nich je dodnes presvedčená, že súčasný stav je len dočasným výkyvom a sľúbený blahobyt napokon príde. Je teda ťažké bojovať s veternými mlynmi v podobe ideálov hlboko zakorenených v mysliach ľudí. Najväčšou prekážkou je podľa mňa presvedčenie mladých ľudí, absolventov univerzít, ktorí sa budú raz musieť prebudiť zo sna, v ktorom momentálne žijú a zistiť, že dogma, ktorá im bola vštepovaná počas celého ich doterajšieho života je obyčajnou tendenčnou lžou... U súčasnej vládnucej vrstvy na Slovensku mám však pocit, že oni to už nerobia skryto, ani potichu, ale verejne prezentujú, že ich jedinou úlohou je osobne sa obohatiť z toho mala, čo tu ešte zostalo a zmiznúť z dohľadu ostatných, ich nezaujíma nikto iní než oni sami, sú schopní tyranizovať Slovákov s obrovskou drzosťou a bez akéhokoľvek náznaku výčitiek svedomia. Áno, aj v tejto skupine vládnucej triedy sú však rôzni jedinci, sú aj takí, ktorí úprimne veria v svoju úlohu spasiteľov národa, ale týchto sa nedá nazvať inak ako naivnými hlupákmi, ktorých na tieto vplyvné posty dostali svojimi hlasmi ešte naivnejší hlupáci. Jedno je však isté, je nutné konať a vyviesť národ z mraku falošných ideálov a chybného presvedčenia, čo však nie je a nikdy nebude ľahká úloha.


apius2770   |   2011-02-20  (15:42)
50%  
mínus plus
  Možno, že tá elita ducha už v republike existuje, len je neorganizovaná.Dať ju nejako dokopy je jediný problém. Pri rozhovoroch s ľuďmi som často prekvapená, koľko ľudí pôsobiacích, že sú zaradení v dave, číta weby, ktoré sú " proti prúdu".Už to je signál, že uvažujú a dajú si i námahu dopátrať sa hlbšie. Ale už sme sa ako spoločnosť dostali tak ďaleko od reality ,/politici sa bavia cez tabuľky, štatistiky a čísla, nechcú za tým vidieť ľudí ,a dopadom rozhodnutí na nich/, že i jednoduchý človek vie, že tu cesta nevedie- nepustí ho zdravý sedliacky rozum.Príde zmena, ale z vnútra.Tak sa mi to javí.Je to už v ľuďoch, len ako semienko, ktoré rastie.


strelec   |   2011-02-22  (08:19)
50%  
mínus plus
  Dve poznámky:
1-Áno elita ducha nemá nič s bohatstvom a majetkom "členov", nemá nič s diplomami a titulmi. Tiež ju ale nemôžeme hľadať na Luníku, ani niekde na stavbe. Morálnych ľudí, majúcich niečo v hlave, majúcich cit a túžbu po spravodlivosti, nadhľad nad mediálne výplachy a hlavne ochotu obetovať sa moc nebude. Kto by namietal, tak otázka: Ste ochotný zanechať terajší svoj spôsob života a voľný, neskôr všetok čas venovať "budeniu" národa, znášať represie režimu atď. ? Opakovane píšem, že takýto postup trvá roky a nám v podstate tento vlak ušiel, aj keď to neznamená, že elitu nie je treba budovať. Mala by byť, aby sa mohla postaviť do čela a hajzľom (čítaj ponovembrový politici)nedala ďaľšiu šancu.
2 - Svetom dnes "letí" postup iný. Vidieť to za posledných 20 rokov všade okolo. Je to využívanie stádového efektu. Vyvolá sa nepokoj, nasadia médiá, pustí správa o nejakom mŕtvom atď. a donúti padnúť režim. Iné sily ako elita ducha to riadia. Pokiaľ sa hneď nepostaví na tribúnu "disident" alebo dajaký "kotolník", tak voľačo sa upatlá a okrem týchto dvoch je tu tretí - taký istý mamonár, zlodej, vlastizradca.
Záverom, áno semiačko rastie, treba ho živiť a polievať, mať v zálohe kľúče (francúzske) a hodnovernú elitu čo by chytila kormidlo.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |