Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dzurindu má nahradiť jeho tieň - chelemendik.sk

 

Dzurindu má nahradiť jeho tieň

2020-05-25  (04:10)

 - Dzurindu má nahradiť jeho tieň

Dzurinda to urobil zle. Stiahnuť sa z pozície volebného lídra a nahradiť sa vlastným tieňom, to je naozaj zúfalý plán. Ak mal Fico v pondelok hrču v hrdle a obavy z toho, čo príde, od stredy sa môže opäť uvoľniť. A pokračovať v rozbehnutej kampani namierenej na prehnité pozadie SDKÚ.

Dzurindov pondelkový ústup by mal hlbší zmysel - a skutočné politické dôsledky - len v prípade, že by dopredu vysunul Radičovú. Jednak preto, že v jeho tíme je osvedčená volebná jednotka (od roku 2006). A potom preto, že Radičová stelesňuje zmenu, ktorú SDKÚ tak naliehavo potrebuje... Iste, Radičová nie je rodený politický líder. Po prehre v prezidentských voľbách preukázala nerozhodnosť, neskúsenosť a slabú odolnosť. Lenže - to teraz vôbec nie je podstatné. Podstatné je, že SDKÚ zrazila na kolená jej špinavá minulosť. Strana nutne, nutne potrebuje očistu. A na čele tvár nezaťaženú korupčnou minulosťou.

Napriek tomu Dzurinda o zmene a očiste nehovoril s Radičovou, ale s Miklošom. Symbolom privatizácie, škandálov a starých hriechov SDKÚ.

Dzurindov plán je nešťastný. Ale pochopiteľný. Dzurinda vie, že keby bola volebný líder Radičová, stalo by sa asi toto. 1) SDKÚ by sa posilnila o stratených voličov, ale na víťazstvo by to nestačilo. 2) V Radičovej volebnom tíme by sa sformovala vplyvná skupina, ktorá by vytvorila čosi ako druhé mocenské centrum SDKÚ. 3) Po relatívne úspešných, ale prehratých voľbách by táto skupina udrela na Dzurindu, Mikloša, Palacku, Kuceja a ich starý klan. S výzvou, aby si odniesli svoje stranícke trezory a prestali zavadzať.

Dôsledkom by bol buď prevrat v strane. Alebo dramatický rozkol. Záver: Radičová môže pomôcť SDKÚ a pravicovej opozícii. A zároveň tým môže ohroziť Dzurindu. A Kucejov/Palackov klan, ktorý drží kasu a kľúče od londýnskych účtov . Preto tá groteska so "zmenou", ktorú má kresliť Mikloš. Zdatný diskutér, šikovný reformátor, ale inak arogantný, povýšenecký a nepopulárny priemerný politik s chabým volebným nábojom...

Otázne je, načo bol vlastne "obetavý" Dzurindov úskok dobrý. SDKÚ tým nemôže nič získať. Len stratiť. Ak sa Dzuridnov tieň presadí ako líder a Dzurinda ostane predsedom, ponížená Radičová sa takmer určite postaví, poďakuje za "dôveru" a odíde. Prečo by mala asistovať zdiskreditovanej strane, ktorá odmieta zmenu a očistu? Keby to Radičová urobila pred rokom, nič dramatické by sa nestalo. Keď to urobí pred voľbami, bude to strata. Dzurinda simulovanou zmenou neohrozí Smer, ale SDKÚ. V prospech kresťanských domokratov a Sulíka.

Akcia Simulant, ktorú rozohrali Dzurinda s Miklošom, dokazuje len jedno. Dzurinda je na tom dnes podobne ako Mečiar v roku 2006. Nemôže konať ani veľkoryso. Ani racionálne. Zabilo by ho to.

Zdroj: pravda.sk


 - DINOSAURY SLOVENSKEJ POLITIKY

Sergej Chelemendik

DINOSAURY SLOVENSKEJ POLITIKY

 

V známom filme  sa Jurským parkom označovala  rezervácia dinosaurov kdesi na ostrove, kde prehistorické dinosaury, ktoré sa nejakým zázrakom zachránili, priniesli hrdinom filmu veľa nových nezabudnuteľných pocitov.

 Čo s tým má spoločné slovenská politika?


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |