Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dzurindovi sa kráti čas - chelemendik.sk

 

Dzurindovi sa kráti čas

2020-06-21  (00:56)

 - Dzurindovi sa kráti čas

Integrátorovi Dzurindovi sa kráti čas aj partneri

Bratislava - Snahy predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu o zbližovanie či integráciu opozičných stredo-pravých politických zoskupení narážajú čoraz viac.

S termínom blížiacich sa parlamentných volieb tak Dzurindovi čoraz viac tečie do jeho integračných topánok.

Červená pre predvolebnú spoluprácu mu totiž svieti nielen pri strane Richarda Sulíka Sloboda a Solidarita, ale aj pri jeho najbližšom politickom partnerovi KDH.

Kresťanskí demokrati, ako prvá politická strana, totiž už túto sobotu na Rade KDH schvália 150 mien na volebnej kandidátke. Akýkoľvek predvolebný postup Figeľa s Dzurindom je tak prakticky vylúčený.

Napriek tomu však líder SDKÚ-DS naďalej tvrdí, že chce pokračovať s kresťanskými demokratmi v rokovaní na nadštandardnej úrovni.

"Budeme pokračovať v strategickom ťahu na strategického partnera. Vedieme intenzívne rozhovory, v stredu sa stretneme na formálnom rokovaní. Chceme občanom ponúknuť dobrú silnú alternatívu," vyhlásil opakovane Dzurinda.

Kto volí Fica, volí Mečiara aj Slotu

Bližšia spolupráca opozičných strán pred voľbami sa však podpredsedovi KDH Danielovi Lipšicovi zdá byť nereálna.

daniel lipšic z KDH


"Zdá sa mi, že karty sú rozohrané a v princípe pôjdu pravicové strany do volieb samostatne, čo samozrejme trochu ohrozuje prepad hlasov," povedal pre Aktuálne.sk.

Lipšic si myslí, že vyšší zisk pre opozičné strany by skôr než silená integrácia, priniesol záväzok o nespolupráci so súčasnými vládnymi stranami po parlamentných voľbách.

"Ak každá opozičná strana povie, že po voľbách nepôjde so súčasnými vládnymi stranami do koalície, je to jasné posolstvo. Sú dva bloky: Kto volí Fica, volí Mečiara aj Slotu. A kto volí alternatívu, môže si vybrať, kto mu je sympatickejší," vyhlásil podpredseda kresťanských demokratov.

Takýto záväzok by podľa Lipšica mohlo čoskoro prijať aj jeho materské hnutie. V sobotu, keď bude KDH schvaľovať kandidátnu listinu, to však zrejme ešte nebude.

"Na takéto strategické pomenovanie povolebnej situácie príde čas po Rade. Myslím si, že náš predseda má blízko k takejto myšlienke. Ja by som to podporoval," dodal pre Aktuálne.sk.

Stretnutie lídrov opozičných strán


Analytik: Spájať by sa mali malí

Priestor na opozičnú spoluprácu vidí aj politický analytik agentúry Polis Ján Baránek. Ani on si však nemyslí, že by mohla niesť nejakú formálnu, resp. písomnú, pečať tak, ako ešte na decembrovom stretnutí parlamentných aj mimoparlamentných strán rokovali politickí lídri pod vedením Mikuláša Dzurindu.

"Stále tu ostáva otvorená možnosť urobiť niečo podobné v deklaratívnej rovine, čo má rovnakú právnu silu ako papier, ktorý nie je podložený žiadnou právnou sankciou," vysvetlil pre Aktuálne.sk.

Viac než veľké strany by sa však nad bližšou spoluprácou mali podľa Baránka zamýšľať hlavne tie politické zoskupenia, ktoré nemajú istú parlamentnú budúcnosť.

Medzi nimi pritom nie sú len politické nováčikovia ako SaS či Most-Híd, ale aj SMK. "Je tu však predpoklad, že by museli urobiť predvolebnú stranu, čo je momentálne vylúčené," dodal politický analytik Polis.

Zdroj: aktualne.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |