Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dzurinda si trúfa na 20 percent - chelemendik.sk

 

Dzurinda si trúfa na 20 percent

2020-05-25  (04:06)

 - Dzurinda si trúfa na 20 percent

Dzurinda si vo voľbách trúfa na 20 percent

BRATISLAVA. Predseda najsilnejšej opozičnej strany SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda si je istý, že jeho politický subjekt dokáže vo voľbách do Národnej rady SR získať aj cez 20 percent hlasov. Uviedol to na dnešnej konferencii bratislavského Regionálneho zväzu SDKÚ-DS.

"Niekedy sa zdá, že voľby vyhrávajú prieskumy verejnej mienky. Pre ich fanúšikov chcem preto ponúknuť príklad z týchto týždňov. Boli tri prieskumy, v dvoch máme 15 percent. Z tých 15 sa dá ísť na desať, ale aj na 20. Som si tým absolútne istý, že vieme potiahnuť aj cez 20," vyhlásil.

Pripomenul, že pred štyrmi rokmi SDKÚ-DS v prieskumoch predbehlo aj Slobodné fórum (nakoniec sa do NR SR nedostalo, pozn. TASR) a strane dokonca namerali aj pod päť percent. "No výsledok bol celkom iný," povedal Dzurinda. Domnieva sa, že ak sa predstavitelia strany nebudú hanbiť postaviť a argumentovať ľuďom z očí do očí, tak môžu zopakovať úspech zo župných volieb v Bratislavskom kraji.

Bude to vyrovnanejšie, tvrdí Dzurinda

Blížiace sa parlamentné voľby sú podľa neho hrozbou, ale aj nádejou. "Môžeme v tomto roku veľa protestovať, ale aj veľa rozhodnúť a zmeniť. Cítim, že je to oveľa vyrovnanejšie, ako sa podľa prieskumov verejnej mienky môže zdať," konštatoval. Predpokladá, že voľby budú skúškou odvahy a nádeje, či Slovensko zmení politiku, alebo sa bude prepadávať ešte hlbšie.

Tomu, že kampaň bude tvrdá, nasvedčuje podľa neho aj oživenie kauzy financovania SDKÚ-DS predsedom vlády SR Robertom Ficom (Smer-SD). "Tento útok je niečím nezvyčajným a svojou brutalitou možno prekvapil aj mňa. Je jasné, že túto hru nesmieme prijať. Všetci vieme, že je za tým SIS a manipulácia zo strany premiéra," vysvetlil. Tvrdí, že čas ukáže, aká obludná a nebezpečná je táto manipulácia.

Dzurinda opäť zopakoval, že ho mrzí neschopnosť dostatočne vysvetliť všetky otázky okolo tejto kauzy. No deklaroval, že "v týchto hodinách sa prijímajú opatrenia, ktoré by mali v maximálnej možnej miere rozptýliť pochybnosti ako do vnútra strany, tak aj navonok". Je totiž presvedčený, že čím viac SDKÚ-DS otvorí dvere do vnútra strany, tým rýchlejšie rozptýli pochybnosti.

Radičová: Strana nesmie mať nejasnosti

Podpredsedníčka strany Iveta Radičová v tejto súvislosti podotkla, že na to, aby mala SDKÚ-DS dostatok nábojov a odvahy aj v predvolebnom čase, nesmie mať žiadne nejasnosti. "My dovnútra musíme mať zodpovedané otázky, ktoré sú možno nejasne formulované, vykonštruované alebo úplne zámerne nejasne predkladané verejnosti. Teším sa, že tieto pochybnosti budú v krátkom čase zmazané a vysvetlené," povedala.

"Perný" boj očakáva Dzurinda aj pred jesennými komunálnymi voľbami. "Súboj o primátora v Bratislave, ale aj v ďalších mestách a obciach bude rovnako dôležitý preto, aby Slovensko nešedivelo a neprepadalo bezbrehej korupcii a arogancii. Dobili sme bratislavský región, chceme získať aj bratislavskú radnicu. Urobíme všetko preto, aby to tak bolo," uzavrel.

Delegáti konferencie Regionálneho zväzu SDKÚ-DS jasnou väčšinou rozhodli, že na čele strany v Bratislavskom samosprávnom kraji ostane poslankyňa NR SR Lucia Žitňanská.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |