Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dzurinda a návrat etiky? - chelemendik.sk

 

Dzurinda a návrat etiky?

2020-07-09  (16:07)

 - Dzurinda a návrat etiky?
Michal Havran | 21. júna 2010  12:36

V prvom vyhlásení budúcej vlády ma zaujalo euforické predsavzatie o tom, že "do politiky sa vracia etika". O pár hodín nato som zistil, že do vlády sa vracia najmä Mikuláš Dzurinda. Zatiaľ čo Tony Blair musel o svojich lžiach o vojne proti Iraku vypovedať pred vyšetrovacou komisiou, Dzurinda má byť šéfom diplomacie.

Ako bushistický premiér zamiešal do slovenskej zahraničnej doktríny imperialistický rozmer. Je spoluzodpovedný za bombardovanie Srbska, prepadnutie Iraku a obsadenie Afganistanu. Prvý raz od začiatku druhej svetovej vojny urobil zo Slovenska agresora.

Dzurinda by sa napriek tomu rád zapísal do dejín aj ako strojca nášho vstupu do EÚ, Schengenu a eurozóny. Žiaľ, Iveta Radičová svojimi alibistickými vyhláseniami pôsobí čoraz viac iba ako Dzurindova hovorkyňa a zbavuje SDKÚ imidžu eurorealistickej strany.

Prvé náznaky zmeny sa objavili počas hlasovania o Lisabonskej zmluve. Čo sa vtedy mohlo javiť ako účelové využívanie akejkoľvek agendy na získanie strateného postavenia v očiach pravicovej tlače, dnes sa ukazuje ako trend. SDKÚ nastúpila na cestu OKS alebo Fideszu, ktoré si z módnej eurofóbie urobili kľúčový program.

SDKÚ má dnes, keď Brusel čaká, či sa novej koalícii "uráči" aspoň koherentne vyjadriť sa k záväzkom, ktoré táto krajina dala, poslednú šancu opustiť túto nebezpečnú cestu. Namiesto dôstojného politického správania sme však svedkami hysterického lynčovania každého, kto by sa čo len na náhodou stretol s odchádzajúcim premiérom.

Moje postoje k Smeru sú známe, no zaráža ma, že strany, ktoré hlásajú zmenu spoločenskej atmosféry, ktorú naozaj potrebujeme, odmietajú hovoriť s človekom s takmer miliónom hlasov. Desí ma aj jazyk Štefana Hríba, ktorý označoval ľudí, protestujúcich proti vojne v Iraku, div že nie za pasívnych teroristov. A dnes všetkých, ktorí si dovolia načrtnúť inú predstavu vlády, označuje dikciou politického komisára z 50. rokov za neprajníkov Slovenska ovládaných akýmisi "agentmi".

To by už hádam stačilo. Mediálny kartel budúcej vlády bude mať dosť príležitostí označiť za boľševikov všetkých, ktorí nepovažujú 300-eurový dôchodok za štedrý prejav solidarity voči našim starým rodičom.
Je po voľbách, no na návrat etiky v podobe Dzurindu a kádrovania všetkých, ktorí nepíšu modrým perom, si zvyknúť odmietam.

Zdroj: nazory.pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Tony   |   2010-06-26  (18:11)
55%  
mínus plus
  Ja sa ani nečudujem, že to tak všetko tu opäť dopadlo, nakoľko nezáujem ľudí je otrasný. Nadávať v krčme do a byť po stole, jojkať a jajkat, tak to akurát dokážu, a keď treba ísť voliť, tak odrazu je toľko výhovoriek, len aby sa nemuselo ísť. Preto aj tento opätovný návrat Mikiho a jeho party, akí ľudia, taká vláda, nič iné si ľudia nezaslúžia, len presné to, čo sa teraz opäť dostalo k moci, čo voľby ešte ani raz nevyhralo! Demokracia v praxi sa to volá.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |