Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dvadsať rokov „kleptokracie“ - chelemendik.sk

 

Dvadsať rokov „kleptokracie“

2021-12-02  (16:59)

 - Dvadsať rokov „kleptokracie“

Sergej Chelemendik

Dvadsať rokov „kleptokracie“

 

 

 

Vážení čitatelia,


denne dostávame mailom listy, ktorých je stále viac a viac.
Bohužiaľ, nemám možnosť, aby som odpovedal každému zvlášť, preto  podľa už  zaužívanej tradície na nahromadené listy odpovedám touto formou.


Otázka:

Kedy sa začnú vysielania na webe?


Оdpoveď:

Urobili sme niekoľko skúšobných vysielaní a dospeli sme k rozhodnutiu, že zatiaľ tento projekt z technických príčin odložíme. Neuspokojuje nás kvalita obrazu a zvuku. Preto sa na našej stránke začína stála výroba televíznych materiálov, ktoré sa budú dávať v podobe klipov a budú sa ponúkať aj v podobe DVD. Pre interaktívnu komunikáciu s čitateľmi budeme používať iné formy.


Otázka:

Niektoré internetové stránky podobného druhu, napríklad zvedavec.org alebo osud.cz, sprístupnili časť svojich materiálov za poplatok. Plánujete nasledovať ich príklad?

Оdpoveď:

Viem, koľko úsilia a práce stojí vyrábať portály tohto typu a v nijakom prípade kolegov neodsudzujem. Nielenže to viem, ale robím to vlastnými rukami už niekoľko rokov. Ak by som nebol súčasne aj vydavateľom a v posledných rokoch poslancom slovenského parlamentu, je dosť možné, že aj my by sme to už urobili. Pretože chceme náš projekt rozvíjať a nemôžeme jeho rozvoj donekonečna dotovať. Internet je z roka na rok komerčnejší a nikdy nebol bezplatný. Jednoducho, keď idete na mainstreamovskú internetovú stránku, platíte  svojimi klikmi za reklamy rôznych druhov, čítate reklamné články, „hustia“ do vás skrytú reklamu.  Samozrejme, peniaze  nedávate na stránke, ale kupujúc reklamné produkty. Ale cenu reklamy, vrátane reklamy na webe platíte v cene produktu.
V najbližšom čase náš portál čaká nová etapa jeho profesionalizácie, kde súčasťou tejto etapy bude kampaň súvisiaca s registráciou. Neoficiálne táto kampaň beží už dávno – naši stáli čitatelia si to zaiste už  všimli.
Pre zaregistrovaných členov nášho portálu – v danom momente je ich približne 600 – sme pripravili  a dali niekoľko darčekov, vrátane toho najserióznejšieho – 10-percentnej zľavy na všetok tovar nášho vydavateľstva a nášho obchodu.
Zámerom profesionálnej komunikácie s našou cieľovou skupinou je snaha, aby sa všetci naši čitatelia zaregistrovali.
To znamená, že skôr či neskôr prístup pre nezaregistrovaných čitateľov bude spočiatku obmedzený, a neskôr uzavretý.
Je to štandardné správanie všetkých tých, kto v našej oblasti profesionálne pracuje. Navyše, registrácia na anglojazyčných alebo ruskojazyčných portáloch našej úrovne je obvykle platená. Čo vlastne naši českí kolegovia v konečnom dôsledku pochopili.
Preto, vážení priatelia, poponáhľajte sa využiť možnosť registrácie na našom portáli.


Otázka:

Bude na Vašom portáli fórum?


Odpoveď:

Náš prvý pokus  zaviesť „spravodlivé fórum“ neanonymných čitateľov nemal úspech. Ide o to, že fórum predstavuje osobitný žáner, ktorému sa treba venovať špeciálne a profesionálne. Myslím, že diskusné formáty budeme určite mať, je ich veľa, treba si len vybrať a venovať sa im.
Budem sa opakovať, ale k tradičnému „pavlačovému“ fóru, aké sú na navštevovaných stránkach slovenského mainstreamu mám len odpor. Také fórum sme nemali a ani nebudeme mať.

Otázka:

Zamenia elektronické texty tlačené slová na papieri?

Оdpoveď:


Už zamieňajú a veľmi úspešne. Je to osobitná téma pre náš portál a vydavateľstvo.  Či sa to už niekomu páči alebo nie, ale knihy, noviny a časopisy v tej podobe, na akú sme zvyknutí, nemajú perspektívu rozvoja. Tendencia je jasná  - vytláčajú ich už elektronické texty.

Otázka:


Znamená Váš odchod z parlamentu aj odchod z politiky?


Odpoveď:


V mojom chápaní nemôžem z politiky odísť, lebo som do nej ešte nevstúpil. Moja parlamentná skúsenosť nebola ľahká, ale priniesla mi poznatky, ktoré sa nedali získať inou cestou. Vstúpiť do politiky znamená pre mňa dať si konkrétny a reálne dosiahnuteľný cieľ, serióznejší a dlhodobejší ako pomôcť vzniku nedzurindovskej vlády – taký bol môj cieľ v roku2006. Keď tento cieľ uvidím, budem uvažovať. Zatiaľ  ho ale nevidím. Zatiaľ v mojom  ponímaní novú politiku, inú než štandardný zápas o možnosť „rozpíliť „ štátny rozpočet niet s kým robiť. Spoločnosť musí dozrieť na to, aby si uvedomilo slepú uličku, do ktorej ju zaviedlo dvadsať rokov „kleptokracie“.


 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |