Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dopravné uzly ubránia pred kamikadze - chelemendik.sk

 

Dopravné uzly ubránia pred kamikadze

2020-05-26  (02:27)

 - Dopravné uzly ubránia pred kamikadze

 

Rusko a NATO zahajujú aktívnu praktickú spoluprácu v boji s terorizmom. Už na budúci rok v Paríži a Petrohrade plánujú vyskúšať najnovší systém ochrany letísk a nádraží. Jeho základ tvoria projekty ruských odborníkov.

Vo svojom vystúpení v Petrohrade 5. júla Generálny tajomník  NATO Anders Fogh Rasmussen vyhlásil, že nový komplex je zameraný na ochranu dopravných uzlov pred samovražednými teroristami. Explózia na ruskom letisku Domodedovo v januári tohto roka ukázala, že podobná technika je dnes veľmi potrebná. A to nielen pritom v Rusku. Teroristické činy, ku ktorým došlo pred niekoľkými rokmi v Madride a Londýne ukazujú, že pred podobnými útokmi nie je nikto  poistený.

 Tento komplex nie je jediný, ktorý je zameraný na možné spoločné využívanie. Pred niekoľkými rokmi úradníci NATO prezentovali systém Standex, úlohou ktorého je podľa vône rýchlo reagovať na nachádzanie sa výbušnej látky v dave a zistiť jej vlastníka. Standex doplní zoznam prostriedkov zaistenia bezpečnosti na sočinskej Olympiáde v roku 2014.

V aliancii sa buduje dosť systémov, ktoré sú predovšetkým zamerané na vnútorné použitie. Ale môžu sa stať aj predmetom spolupráce s Ruskom, myslí si vojenský expert Anatolij Cyganok:

- NATO vyvíja projekty, ktoré sa týkajú predovšetkým jeho samého. Napríklad sa snaží vytvoriť prístroje, ktoré majú hľadať bojovú muníciu. Je to správne, že začíname konať spoločne s Alianciou. Treba jasne chápať, že na väčšinu štátov NATO útočia teroristi. Boli vo Francúzsku, Anglicku, Španielsku, Taliansku. Bolo by veľmi dobre, ak by sa Rusko zúčastnilo na vyskúšaní technológií na ich zabránenie. Rusko má mimochodom  svoje vlastné projekty. Vedci jedného z ústavov vyvinuli zariadenie, ktoré sa  nachádzajúc pod lokomotívou zisťuje, či sú tam výbušné látky počas cesty.

Mnohé projekty vyvíjané v Rusku a NATO, sú tajné, aby teroristi nemohli operatívne vymyslieť protijed.        

  ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |