Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dolár a vojna - Dokončenie - chelemendik.sk

 

Dolár a vojna - Dokončenie

2020-05-26  (02:22)

 - Dolár a vojna - Dokončenie

17.1.2015

Časť 1. nájdete TU:


2. Keď kurz dolára USA začína klesať, Amerika aktivizuje všetky páky za účelom upevnenia slabnúceho dolára (operácie na destabilizáciu politickej situácie v rôznych častiach sveta;  občianske a regionálne vojny). Na pozadí toho Amerika, aj napriek čoraz väčšej ekonomickej  degradácie sa mení na umelý „ostrov stability“. Kapitály z rôznych kútov sveta začínajú prúdiť do Ameriky, zvyšujúc kurz „zeleného papiera“. Načo Amerika potrebuje vysoký kurz dolára? Odpoveď nie je zložitá.

Po prvé, USA získavajú možnosť lacného importu, zabezpečujúceho vnútornú spotrebu. Stroj na tlačenie peňazí v kombinácii s nadhodnoteným  kurzom dolára – to sú ideálne podmienky pre existenciu štátu-parazita.
Po druhé, s pomocou drahého dolára Amerika (presnejšie majitelia FRS) získavajú možnosť vykupovať za lacné peniaze po celom svete prírodné suroviny, podniky, nehnuteľnosť, ďalšie aktíva. Existujúci dolárový systém budú majitelia FRS potrebovať dovtedy, kým nebudú kontrolovať celý svet.

3. „Majitelia peňazí“ (hlavní akcionári FRS) môžu potrebovať nielen regionálnu, ale aj globálnu destabilizáciu, teda svetovú vojnu. Takáto destabilizácia musí priviesť  k vzájomnej likvidácii alebo, prinajmenšom, oslabeniu všetkých potenciálnych konkurentov Ameriky.

Washington (presnejšie FRS)  potrebuje výlučne monocentrický model  sveta.  Bez veľkej vojny sa takýto model vybudovať nedá. Svetová vojna umožní vyriešiť mnohé ekonomické problémy Ameriky, ktoré  hrozí, že v najbližšom čase sa pre ňu stanú kritickými.

Napríklad, štátny dlh USA na konci roku 2013 už tvoril 104,5%. Zatiaľ čo  v Európe, ktorá už niekoľko rokov prežíva dlhovú krízu, je tento ukazovateľ nižší. V krajinách eurozóny na konci roku 2013 bol rovný 92,6%.

Nemenej pálčivým pre Washington je problém zahraničného dlhu. V auguste 2014 relatívna úroveň tohto dlhu dosiahla 107% HDP.  Na splácanie dlhov je nutné utrácať stále väčšiu asť zisku.  V súčasnosti vo výdavkoch z rozpočtu USA percenta určené na splácanie štátneho dlhu nie sú veľké (cca 7%), ale predsa aj úverové sadzby v americkej ekonomike v dôsledku pôsobenia programu množstevných úľav boli čisto symbolické. Tento program však končí a výdavky na splácanie štátneho  a všetkých ostatných úverov prudko stúpnu.

V tejto situácii vládnuce kruhy USA si určite spomenuli na situáciu  spred sto rokov. Tesne pred Prvou svetovou vojnou Amerika bola už na prvom mieste čo do priemyselnej výroby, ale pritom mala obrovský zahraničný dlh  (predovšetkým voči Veľkej Británii). Prvá  svetová vojna kardinálne zmenila situáciu.  USA sa stali  jedným z najväčších čisto zahraničných veriteľov. Zároveň ich hlavní vojnoví spojenci – Veľká Británia a Francúzsko – sa stali najväčšími dlžníkmi Ameriky. V dôsledku Druhej svetovej vojny Amerika sústredila 70% svetových zásob zlata (bez Sovietskeho zväzu). Takéto posilnenie pozícii aj umožnilo USA legalizovať postavenie dolára ako svetovej meny (rozhodnutia na medzinárodnej konferencii v Bretton Woods v roku 1944).

V prípade ak sa USA dokážu stať jediným, kto vyťaží výhody  z tretej svetovej vojny, problém s ich starými dlhmi  sám od seba zmizne. Washington potom dokáže jednostranne odpisovať zo svojho účtu dlhy iných krajín, samostatne určujúc, ktoré krajiny nesú „vinu“ za vojnu. Peňažné požiadavky „vinných“ krajín voči Amerike sa vynulujú z princípu, práve tak ako sa zachovali krajiny Antanty vo vzťahu k Nemecku na Parížskej mierovej konferencii v roku 1919.
Viac ako to, Amerika ako víťaz bude môcť požadovať od „vinníkov“ reparácie a kontribúcie. Podobne ako to spravili štáty Antanty   na tej istej konferencii v Paríži v roku 1919.

* * *
Tretia svetová vojna bude principiálne iná, než všetko, čo svet poznal doteraz. Začne bez oficiálneho vyhlásenia. A hoci si to ešte stále definitívne neuvedomujeme, ale taká vojna, zrejme, už začala. S využitím žoldnierov (súkromné vojenské spoločnosti),  s oporou o piatu kolónu vo vnútri jednotlivých krajín, s aktívnym použitím technológií „majdanov“, zapojením médií, ktoré sú pod kontrolou Washingtonu,  vyhlásením ekonomických sankcií atď.
Táto nevyhlásená vojna sa vedie pod vlajkou zápasu s terorizmom, „radikálnym islamizmom“, „ruskou agresiou“, porušovaním ľudských práv atď.

V priebehu takejto nevyhlásenej svetovej vojny „majitelia peňazí“ (akcionári FRS) budú riešiť problémy dolára, ktoré  sa zatiaľ nazhromaždili. Napríklad, pod vlajkou zápasu s terorizmom  a „špinavými peniazmi“ USA môžu uskutočniť „finančnú reformu“. Jej podstata je jednoduchá. FRS vytlačí nové doláre a zorganizuje ich výmenu  za starú „zelenú masu“.

Pritom tí, ktorí prídu so starými dolármi, budú musieť predložiť spoľahlivé dôkazy zákonnosti ich pôvodu. Kontrolné filtre môžu byť  natoľko prísne, že leví podiel starých dolárov neprejde „testom“  a premení sa na odpad. Takto bude odstránený problém „dolárovej masy“, ktorá tlačí na Američanov.

Pre USA však ani tento variant nie je ideálny  - ozbíjanie celého sveta naraz môže podnietiť iné krajiny, aby používali pre medzinárodné transakcie svoje národné meny, vytvorili regionálne meny, alebo sa úplne zriekli dolára.
Preto v tretej nevyhlásenej svetovej vojne môžu byť použité aj iné ekonomické metódy. Napríklad, aj napriek tomu, že „zelená masa“ zaliala celý svet, kúpyschopnosť  dolára na produktových trhoch je dosť vysoká. Žiadnu hrozbu hyperinflácie nevidieť.

Všetko je veľmi jednoduché. Leví podiel celej produkcie tlačiarenského lisu odchádza na finančné trhy. Existuje však 101  spôsobov zabaviť alebo dokonca úplne zlikvidovať tieto finančné trhy. Potom celá „zelená masa“ potečie na produktové trhy. Vznikne hyperinflácia, porovnateľná s tou, ktorú prežívala  Weimarská republika na začiatku 20-tých  rokov 20. storočia.

V lepšom prípade z kúpyschopnosti súčasného dolára zostane 1%. Katastrofa? To závisí od uhla pohľadu. Veď v tomto prípade držiteľom triliónov dolárov po celom svete zostane v rukách iba odpad. Len u Číny zlato-menové rezervy už prevýšili 4 trilióny dolárov, pričom na „zelený papier“ pripadá prinajmenšom 1/3.

Potom Amerika uskutoční peňažnú reformu a zavedie nový plnohodnotný dolár. Približne pred piatimi rokmi sa aktívne debatovalo o možnosti uskutočnenia takejto „peňažnej reformy“, iba namiesto nového dolára vtedy sa uvažovalo o peňažnej jednotke s názvom „amero“.  Predpokladalo sa, že to bude jednotná mena troch krajín – USA, Kanady a Mexika. Variant nahradenia dolára amerom môže byť znovuzrodený, ale vyžiadal by veľmi závažné mocenského zabezpečenia zo strany Washingtonu.

V každom prípade počítať s oslabením nestability vo svete sa nedá. Táto nestabilita je prejavom slabosti dolára a agónie tlačiarenského lisu FRS. Podobne ako zranené zviera budú bojovať do konca.

Ak ešte nedávno  sa  hovorilo o tom, že Washington rozsieva po  svete „riadený chaos“, teraz je už očividné, že chaos sa stáva neriadeným. Ostatne, aj prvé dve svetové vojny skončili inak, ako to plánovali bankári, ktorí ich rozpútali.

Zdroj: http://www.km.ru/economics/2015/01/16/federalnaya-rezervnaya-sistema-ssha-frs/753541-dollar-i-voina


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |