Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dobrí ľudia ešte žijú - chelemendik.sk

 

Dobrí ľudia ešte žijú

2020-02-23  (03:25)

 - Dobrí  ľudia ešte žijú

2.11.2015

Najskôr si Moskovčanka Aľona Kuratovová myslela, že ide o zlodejov. Pípla jej esemeska a na jej bankový účet prišlo 10 rubľov a oznam: Nasiel som vas peniazok. Volajte. A číslo telefónu. Alena naspäť nevolala. Veď koľko sa píše o takýchto prípadoch. Zavoláš a z tvojho čísla ti okamžite odíde niekoľko tisíc rubľov. Onedlho jej ale prišla ďalšia esemeska. Opäť prevod na 10 rubľov na iný bankový účet a rovnaký text.

„Keď som začala o pár hodín neskôr hľadať peňaženku, nikde som ju nemohla nájsť. Svitlo mi, že peniazok nie je peniazok, ale peňaženka,“ napísala Alena na sociálnej sieti.

Ukázalo sa, že peňaženku našiel na ulici mladý migrant menom Zabuhello Shafezoda. Telefón majiteľa nevedel. A tak sa rozhodol skontaktovať  s ním  prostredníctvom bankovej karty. Jednoducho na ne posielal symbolický prevod  a číslo svojho telefónu. Dúfal, že majiteľ, bude mať pripojenú službu sms-bankingu.

Peňaženku a celú hotovosť priniesol mladík osobne k Aleninmu domu.

„Veľmi ti ďakujem! Upevnil si vieru v ľudstvo.“ Napísala Kuratovová na svojej stránke. Jej odkaz si začali preposielať ľudia na internete  a v istom okamihu užívatelia urobili ozajstný flash-mob. Ako výraz vďaky za jeho čestnosť, na mladíkov telefón začali prevádzať peniaze. Sumy neveľké, ale onedlho vďaka množstvu odosielateľov suma narástla.

Podarilo sa nám so Zabuhellom Shafezodom spojiť. Pochádza z Tadžikistanu a má 25 rokov. Získal  povolenie na pobyt a pracuje v jednej z taxikárskych služieb.

„Jednoducho bol som tak vychovaný, že vždy musím vrátiť cudzie, čo som našiel,“ povedal mladík. Vôbec by ma nenapadlo, že to vyvolá takýto rozruch. Teraz mi už druhý deň stále volajú novinári odtiaľto, aj z Tadžikistanu. Všetci mi ďakujú. Posielajú aj peniaze. Niekto po desať, niekto po 100, po 200 rubľov.

Mimochodom, tieto peniaze si Zabuhello nenechal. Ako s nimi naložil,  bez toho, aby to vedel, prezradila spomínaná Aľona Kuratovová. Táto Moskovčanka pracuje v charitatívnom fonde, ktorý pomáha deťom s chorobou motýlích krídel. Tieto deti trpia zriedkavým genetickým nevyliečiteľným ochorením, pri ktorom sa ich koža do takej miery stenčuje, že aj ľahký dotyk spôsobuje dieťaťu veľké bolesti. Mladý muž sa rozhodol, že peniaze, ktoré mu boli darované, pošle na dobrú vec. Všetko, čo mu ľudia venovali, sumu 7550 rubľov, poslal na liečenie 2-ročného chlapčeka Nasridina, ktorého sa rodičia zriekli.

„Ľudia mi neprestávajú posielať peniaze,“ hovorí taxikár. „Všetko, čo dostanem, pošlem na rovnaký fond.“

Zdroj: http://www.msk.kp.ru/daily/26450.7/3323028/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |