Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Doba náboženského prenasledovania - v Starom Svete sa pozoruje najsilnejšie prenasledovanie kresťanstva - chelemendik.sk

 

Doba náboženského prenasledovania - v Starom Svete sa pozoruje najsilnejšie prenasledovanie kresťanstva

2020-06-22  (13:09)

 - Doba náboženského prenasledovania - v Starom Svete sa pozoruje najsilnejšie prenasledovanie kresťanstva

 
  

 

  

Na celom svete rastie prenasledovanie veriacich a týka sa to predstaviteľov všetkých konfesií. K takému záveru prišli americkí vedci z ústavu Pew Forum on religion and Public Life. Svoj prieskum prevádzali v 198 krajinách, kde žije asi 99 percent obyvateľstva planéty.

Diskrimináciu moslimov dnes zaregistrovali v súlade s údajmi amerických vedcov,  v 117 štátoch. Útoku na judaizmus a židov – v 75. Najmenej sú postihnutí budhisti: proti nim vystupujú v 16 krajinách. Utláčanie náboženských komunít zo strany predstaviteľov moci a spoločnosti vzrástli celkovo v 23 krajinách. Vedci z USA sa domnievajú, že na prvé priečky ratingu náboženskej neznášanlivosti treba zahrnúť Francúzsko, Srbsko, niektoré krajiny Severnej Afriky a Stredného Východu. Najtolerantnejšie je Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.

Vedci z USA nazývajú Európu lídrom, čo do rastu nepriateľstva k náboženstvu. Je paradox, že nehladiac na svoje kresťanské korene práve v Starom Svete sa pozoruje najsilnejšie prenasledovanie kresťanstva. Celkovo  prívržencov tohto náboženstva prenasledujú v súčasnosti v 130 krajinách sveta, predovšetkým na Blízkom a Strednom Východe. Tam nie sú zriedkavé zrážky medzi kresťanmi a moslimami. Tak pred niekoľkými mesiacmi v Alexandrii v Egypte priviedla domáca hádka k tomu, že sa spálil kresťanský chrám. Spôsobilo to sériu ozbrojených nepokojov v aj iných mestách. Podobná situácia sa pozoruje v Sudáne, Afganistane, Iraku, Iráne a Pakistane. V pôvodných kresťanských krajinách provokujú prenasledovanie kresťanov mocenskí predstavitelia. Výrazným príkladom tomu je Kosovo.

Prenasledovanie kresťanov na jar tohto roka tvrdo odsúdila Ruská pravoslávna cirkev. Sú idey ako zvládnuť podobnú situáciu, hovorí hlava Oddelenia Zahraničných Cirkevných stykov Moskovského patriarchátu metropolita Volokolamský Ilarion:

- Sú potrebné informačné štruktúry zaoberajúce sa monitoringom zločinov na pôde náboženskej nenávisti. A každý prípad prenasledovania kresťanov sa musí stať predmetom vyšetrovania tak národných, ako aj medzinárodných súdnych orgánov. Je veľmi dôležité, aby samotní kresťania rôznych smerov dnes konsolidovali svoje úsilie na ochranu svojich bratov a sestier nachádzajúcich sa v zložitých podmienkach. Dnes je veľmi dôležitá aj medzináboženská konsolidácia a solidárnosť.

  ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |