Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Do kín mieri film o Facebooku - chelemendik.sk

 

Do kín mieri film o Facebooku

2020-07-09  (00:08)

 - Do kín mieri film o Facebooku

- jeho majiteľovi údajne nelichotí

28.9.2010

NEW YORK - Do amerických kín mieri film o Facebooku, ktorý má na celom svete viac ako pol miliardy užívateľov. Film The Social Network (Sociálna sieť) jej zakladateľa, majiteľa a teraz miliardára Marka Zuckerberga údajne nepopisuje v príliš priaznivom svetle.


Dnes má svetovú premiéru na Newyorskom filmovom festivale. Do širokej distribúcie v USA vstúpi na začiatku októbra. Dielo režíroval David Fincher, ktorý vzbudil pozornosť napríklad svojimi snímkami Sedem či Klub bitkárov, scenár spracoval Aaron Sorkin.

Opisuje okolnosti vzniku Facebooku aj následné obvinenia, že sa Zuckerberg ku svojim spolupracovníkom a kamarátom nezachoval najlepšie, keď niektorých údajne podviedol a iných okradol. Podľa Sorkina tak príbeh nemá ďaleko ku gréckej tragédii. Zuckerberg, ktorého vo filme stvárnil Jesse Eisenberg, by údajne mohol byť moderným Richardom III.

"Dajte mu hrb a konskú nohu a ste celkom blízko," povedal časopisu Wired Sorkin. Fincher zase s nadsázkou poznamenal, že sa mu podarilo na základe komédií pre teenagerov vytvoriť variáciu na preslávený film Občan Kane od Orsona Wellsa opisujúci neľútostný vzostup tlačového magnáta. Film vychádza z knihy Bena Mezricha „Náhodní miliardári“, ktorý sa osobne venuje zakladateľom Facebooku a okolnostiam jeho vzniku.

Ako kniha, tak film nemajú oficiálne posvätenie firmy, aj keď
sa s ňou tvorcovia filmu snažili spolupracovať. "Príbeh predstavený vo filme nezodpovedá realite. Ide o portrét vytvorený tak, aby prilákal ľudí do kina, a nie aby rozprával, ako to presne bolo," uviedol Facebook vo vyhlásení. Jeho zakladateľ je podľa informácií v americkej tlači vo filme stvárnený ako spoločensky neistý a trochu čudný študent Harvardskej univerzity, ktorý chcel preniknúť do tamojších elitných klubov. Nakoniec sa mu vďaka Facebooku podarilo oveľa viac.

Film s mottom "nezískate 500 miliónov priateľov, bez toho aby ste si neurobili niekoľko nepriateľov", sa snaží ukázať, že sa to nezaobišlo bez problematických krokov. Sám Zuckerberg, ktorý v súčasnosti disponuje majetkom v hodnote 6,9 miliardy dolárov, preto údajne z filmu nie je nadšený. "Prial by som si, aby o mne nikto netočil film, kým som nažive,"
povedal v nedávnom rozhovore.Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |