Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Do čoho sa oplatí investovať - chelemendik.sk

 

Do čoho sa oplatí investovať

2020-06-01  (05:55)

 - Do čoho sa oplatí investovať

Múdra investícia? V súčasnosti najmenej na 10 rokov

4.7.2010


Investície - V budúcich rokoch nás pravdepodobne čaká éra vysokej inflácie, rozpačitých akciových trhov a vzrastajúceho geopolitického napätia. Tomu je potrebné prispôsobiť investičné portfólio.

Ako na to radí Jan Traxler, riaditeľ Finez Investment Management.

1. Investujte najlepšie s dlhodobým výhľadom (10 a viac rokov) a akceptujte značné výkyvy v hodnote vášho portfólia. Nechcite závratné výnosy po pol roku, buďte trpezliví.

2. Predajte z portfólia všetky dlhopisy. Stávajúce zadlženie USA a Európskej únii je tak veľké, že existujú iba dva scenáre, ako sa dlhov zbaviť: dlhodobo cielene zvýšená inflácia, alebo totálny kolaps finančného systému vedú k zavedeniu novej meny a vzájomnému škrtaniu pár núl.

V oboch prípadoch budú znevýhodnení držitelia hotovosti a dlhopisov.

3. Byt na prenájom nekupujte. Nehnuteľnosti v Európe nebudú veľmi dobrou investíciou. Príjem z prenájmu má veľmi nízku rentabilitu (cca 3% ročne.) Vzhľadom k demografickému vývoju európskej populácie a aktuálnemu previsu ponuky nad dopytom možno očakávať, že vývoj cien rezidenčných nehnuteľností bude zaostávať za infláciou. Opačná situácia je v Ázii a  v Latinskej Amerike.

4. Investujte do komodít, najmä do energetických surovín (ropa, plyn) a poľnohospodárskych komodít (pšenica, kukurica). Do komodít môžete investovať formou indexov alebo akcií producentov.

5. Nepodceňujte úlohu zlata ako "bezpečnej investície". Zlato je dnes viac ako inokedy komodita ovládaná veľkými hráčmi (banky, hedge fondy). Do drahých kovov uložte iba čiastku svojich úspor pre prípad najhoršieho. Na diamanty úplne zabudnite, sú mnohonásobne predražené.

zlato, mince, investície
Zlato už nemá takú investičnú istotu ako v minulosti

6. Nekupujte ľubovoľné akcie ani indexy ( napr. formou ETF). Na trhu je veľa dobrých, ale tiež veľa zlých akcií. Vyberajte si pozorne iba najlepšie tituly, sledujte fundamentálne ocenenia každej akcie a jej budúcu perspektívu.

7. Pokiaľ nedisponujete kapitálom rádovo 33 tisíc eur a viac, nezostavujte si vlastné akciové portfólio. S ohľadom na efektivitu nechajte výber akcií na portfólio manažéroch podielových fondov. Využívajte však iba aktívne spravované fondy s koncentrovaným portfóliom od renomovaných zahraničných správcov ako sú Franklin Templeton, HSBC, BNP Paribas a ďalší.

8. Dbajte na širokú regionálnu diverzifikáciu. Rozkladajte investície najmä medzi USA, západnou Európou a BRIC (Brazília, Rusko, India a Čína), ale aj ďalšie perspektívne trhy z Ázie, Afriky a latinskej Ameriky. Približne polovicu portfólia držte v akciách veľkých európskych a amerických firiem - stabilne vyplácajúcu dividendu (napr. ťažba ropy, poisťovne, telekomunikácie alebo farmaceutika). Tretinu až polovicu portfólia investuje do akcií z emergingu a frontier markets.

9. Diverzifikujte tiež sektorovo. Spomeňte na dotcom bublinu a pád technologických akcií alebo na finančnú krízu 2007-2009 a prepad v akciách bánk. Žiadny sektor by nemal mať viac ako 25% v portfóliu.

10. Neuprednostňujte euro, dolár ani žiadnu inú hlavnú menu, všetky sú na tom rovnako zle. Rozkladajte portfólio rovnomerne do rôznych mien.

Zdroj: aktualne.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |