Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dnes v noci Slovensko čaká -20 °C - chelemendik.sk

 

Dnes v noci Slovensko čaká -20 °C

2020-05-28  (11:09)

 - Dnes v noci Slovensko čaká  -20 °C

Slovensko prikvačia teploty dvadsať stupňov pod nulou

15.12.2010

Bratislava - Kto nemusí, nemal by v noci a nad ránom vystrčiť ani nos z postele. V niektorých regiónoch Slovenska totiž teploty od deviatej hodiny večer do deviatej ráno klesnú takmer na sibírskych -25 stupňov Celzia.

Pred poriadnou zimou preto varujú aj odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu. Tí už museli pristúpiť k vydaniu varovania II. stupňa pre tieto regióny: Orava, Kysuce; Liptov, Turiec; Horehronie, Turiec; Spiš ; Severovýchod.

Občania v týchto regiónoch sa tak budú musieť miestami popasovať s teplotami a silným mrazom, ktorý predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity.

Ľudia by sa tak v tomto čase nemali zbytočne zdržiavať vonku, keďže očakávaný mráz je v tejto ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu vysoká.

Vydýchnuť si však nebudú môcť v spomínaných hodinách ani obyvatelia regiónov ako Záhorie; Severozápad; Horné Ponitrie; Stredné Pohronie; Šariš; Krajný východ. Vo všetkých týchto lokalitách platí výstraha SHMÚ I. stupňa.

Teplota v týchto častiach Slovenska sa miestami strmo zrúti na -15 až -19 stupňov Celzia, čo predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity. Očakávaný mráz tiež môže spôsobiť poškodenie zdravia.

Mráz však prituhne nielen počas noci, ale aj dňa. Najvyššie hodnoty, aké teplomer vo štvrtok ukáže totiž bude len -11 až -7 stupňov Celzia. Trochu teplejšie bude len v južnej polovici západného Slovenska a na juhu stredného Slovenska. Tu teplota počas dňa vystúpi na približne -5 stupňov Celzia.

 

Výstraha SHMÚ: Slovensko čaká chladná noc

Slovensko čaká chladná noc, meteorológovia vydali preto pre väčšinu územia výstrahu v súvislosti s nízkymi teplotami.

15.12.2010 15:48 – BRATISLAVA

Výstrahu 2. stupňa v súvislosti s nízkymi teplotami od 21.00 h dnešného dňa do  09.00 h. štvrtka (16.12.) vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre územie Liptova, Oravy, Kysúc, Horehronia, Spiša a  severovýchod Slovenska. Meteorológovia očakávajú, že teploty môžu dosiahnuť -20 až -25 stupňov Celzia.     

O niečo nižšie teploty, -15 až - 19 stupňov Celzia, sa očakávajú na Záhorí, severozápade Slovenska, hornom Ponitrí, strednom Pohroní, Šariši a krajnom východe Slovenska. Pre tieto územia platí výstraha 1. stupňa.

 

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |