Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dmitry Glukhovsky: Metro 2033 - chelemendik.sk

 

Dmitry Glukhovsky: Metro 2033

2019-12-05  (06:07)

 - Dmitry Glukhovsky: Metro 2033

 

 Je rok 2033. Dvadsať rokov po apokalypse, ktorá zničila takmer celé ľudstvo. Povrch zeme po jadrovom výbuchu už nie je bezpečný a tak sa život presunul do spletitých tunelov moskovského metra.

Tie zároveň slúžia ako najväčší protijadrový kryt na svete a ľudia si tam z jednotlivých staníc vybudovali samostatné mestá. Žije tam aj mladík Arťom, ktorý sa narodil len pár rokov pred katastrofou a jeho spomienky na to obdobie sú hmlisté... V temnom podzemí sa žije relatívne organizovane, ale v sústavnom strachu – začínajú totiž útočiť nebezpeční čierni mutanti a Arťom sa vydáva na záchrannú akciu.


Za hermeticky uzavretými bránami moskovského metra nie je rozdiel medzi dňom a nocou a univerzálnym platidlom sú náboje. Arťom má rád príbehy a legendy o metre, trápia ho hororové sny a občas halucinácie, celkom dobre strieľa zo samopalu, trpí strachom z otvoreného priestranstva a politiku priveľmi nesleduje. Čítal čosi o antických dejinách, neživí sa potkaním mäsom a počas svojho putovania metrom nachádza a stráca priateľov, nové druhy života, fanatikov, ale aj knihovníkov a cestujúcich... Tí však dvadsať rokov po jadrovej vojne vyzerajú trochu ináč.

Dmitry Glukhovsky - Metro 2033Dobrodružný thriller Metro 2033 si obľúbili milióny čitateľov na celom svete. V Rusku sa predalo vyše 400 000 výtlačkov, knihu preložili do dvadsiatich jazykov a autor Dmitry Glukhovsky za ňu získal cenu Európskej vedecko-fantastickej spoločnosti.

Hollywood práve rokuje o filmových právach a na trh sa dostala hra založená na tejto knihe, ktorá má byť najočakávanejšou videohrou roka 2010. Metro 2033 má silný príbeh a už keď vychádzal na internete, stal sa v Rusku okamžitým bestsellerom.

Prečítajte si ukážky z knihy Metro 2033.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |